Saltar al contenido

Jak trvale odebrat nebo zakázat bránu firewall v systému Windows 10 – krok za krokem

11 de agosto de 2022

Dnes uvidíme jak trvale odebrat nebo zakázat bránu firewall v systému Windows 10s tímto návodem krok za krokem, kde vás podrobně naučíme, co musíte udělat, abyste navždy deaktivovali bránu firewall systému Windows.

Je důležité mít na paměti, že to může ohrozit zabezpečení vašeho počítače. Jediná věc, kterou byste měli zakázat, je v případě, že máte nějaký problém s připojením nebo pokud máte problémy s nějakým druhem programu a myslíte si, že to způsobuje brána firewall.

Pokud nevíte, co jsou firewally, prozradíme vám, že je to způsob, jak se chránit při vstupu a výstupu dat z PC do sítě. Jedná se tedy o „Extra“ ochranu navíc k antiviru. Proto vám doporučujeme nevypínejte to trvale, protože by to mohlo způsobit vážné problémy se zabezpečením vašeho počítače.

Jak trvale odebrat bránu firewall systému Windows 10

  • Máte dvě možnosti, kam jít Windows firewall. První je kliknout na „Start“ nebo klávesa “Okna“ na klávesnici a poté zadejte „firewall“.
  • Druhým je kliknout na ikonu ve tvaru štítu na oznamovací oblast (vedle hodin a jazyka) a poté vyberte „Firewall a ochrana sítě“ z levého postranního panelu.
  • Bránu firewall systému Windows lze zakázat ve třech typech sítí, včetně:
  • doménové sítě. Které jsou v podnikatelském prostředí velmi běžné.
  • privátní sítě. V tomto případě je zcela normální, že tento druh sítě máme doma.
  • veřejné sítě. Takové, které nemají žádné heslo a nacházejí se přesně na veřejných místech. Mějte na paměti, že pokud jste připojeni k jednomu z nich, měli byste zjistit, jak se správně chránit.
  • Když se podíváte na jeden z nich, objeví se „aktivní“, což znamená, že jste aktuálně připojeni k síti, která spadá do této kategorie. Pokud chcete deaktivovat stejné nebo všechny z nich, postup je pro všechny stejný. Začněme tedy stisknutím prvního.

Jak trvale zakázat bránu firewall systému Windows 10

Pošle nás to na novou stránku, kde vidíme přepínač a vedle něj text, který říká „Aktivováno“. Jednoduše stiskněte spínač pro deaktivaci příslušné sítě, zobrazí se varovná zpráva, abyste tuto síť nedeaktivovali.

Stejný proces musíte provést ve zbývajících sítích, pokud je chcete všechny deaktivovat. Doporučujeme, abyste nedeaktivovali firewall veřejných sítí, alespoň natrvalo, protože váš počítač může být vystaven různým hrozbám.

v případě, že chcete znovu povolte bránu Windows Firewall vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko «Obnovit nastavení», které by se mělo objevit nad vším. Toto tlačítko se zobrazí, když je jedna nebo více sítí deaktivována.

Windows 10

Je důležité, abyste bránu firewall nevypínali trvale, protože může způsobit vážné bezpečnostní problémy ve vašem operačním systému. V případě, že používáte jiný program brány firewall (který je dodáván s jiným antivirem), nedělejte si starosti, protože systém Windows jej automaticky deaktivuje.

Je velmi snadné odstranit popř trvale deaktivovat firewall Windows 10 a také je velmi snadné zakázat program Windows Defender. Nejlepší je však nezakázat ani jeden z nich, pokud nemáte jiný antivirus, který vám dává možnost mít bránu firewall.

Pamatujte, že je zcela normální najít na internetu mimo jiné škodlivé programy, takže při každém procházení jsme vystaveni infekci našeho počítače. Firewall a antivirus jsou nezbytné, abychom se vyhnuli této třídě hrozeb, které mohou vážně ovlivnit náš počítač.

Také mějte na paměti, že pokud máte problém s firewallem, jeho trvalé vypnutí není jedinou možností. Na oficiální stránce podpory společnosti Microsoft najdete informace pro diagnostiku a řešení problémů s bránou Windows Firewall.