Saltar al contenido

Jak stáhnout LineageOS a nainstalovat jej na Android z PC

30 de julio de 2022

Je důležité vědět, co je LineageOS a jaké jsou výhody stažení LineageOS pro Android před instalací z našeho PC.

LineageOS je software (ROM) vyvinutý s cílem dát šanci na život těm celulárním zařízením, která je obtížné aktualizovat běžným oficiálním způsobem. Tato ROM mezi uživateli vyniká svou kompatibilitou s mnoha mobily.


Pro mnoho uživatelů telefonů Android se získání softwaru pro jejich mobilní telefon může stát skutečným výkonem. Tato ROM se však na váš mobilní telefon instaluje opravdu jednoduchým způsobem, protože její proces je stejný jako u jednotlivých instalací ROM.

Tento software se však stává jedním z dokonalých pro širokou škálu telefonů Android a zde vám řekneme, jak jej snadno stáhnout a nainstalovat.

 • Pokud chcete nainstalovat LineageOS na náš Android, musíte vědět následující:

Při provádění tohoto procesu bude váš mobil zformátován, musíte přijmout příslušná opatření, jako jsou: proveďte a zálohování záznamů důležité, že máte v mobilu. Dalším problémem, který byste měli mít na paměti, je, že váš mobil musí mít kompatibilitu s LineageOS. Chcete-li to provést, podívejte se na značku a model svého mobilu na oficiální stránce v sekci ke stažení.

Zkontrolujte také, zda váš mobil podporuje odemknout bootloader. Pokud vám neumožňuje odemknout jej, doporučujeme vám vyhledat na Googlu, jak jej můžete odemknout na svém mobilu podle konkrétního modelu terminálu, musíte si také stáhnout příslušné vlastní obnovení pro váš mobil, jako je: TWRP nebo ClockWorkMod Recovery . Důležité je, že jde o obnovu odlišnou od originálu, kterou přináší váš mobilní telefon.

V tomto smyslu budete muset načíst zip naformátujte ROM (software) s LineageOS z obnovy na ploše vašeho počítače Nakonec byste měli vědět, že si musíte stáhnout Google Apps, odkazující na váš mobilní telefon, abyste je mohli nainstalovat později pro Lineage OS.


Jak zjistím, zda je můj mobilní telefon kompatibilní s LineageOS

Lineage Os má zvláštní vlastnost, že zahrnuje vysokou kompatibilitu s různými značkami chytrých zařízení. Rozumným rozhodnutím by však bylo ověřit si na jeho webu, zda je model vašich zařízení kompatibilní a můžete si na svůj Android nainstalovat LineageOS.

Od zařízení Samsung, Xiaomi, Motorola, LG, Sony a ZTE mají svůj kompatibilní LineageOS.

Zde naleznete odkaz odpovídající těmto informacím, abyste mohli zkontrolovat, zda se vaše zařízení zobrazuje v seznamu kompatibilních zařízení. Budete potřebovat konkrétní ROM pro model vašeho zařízení. Zde si můžete stáhnout přesný soubor pro instalaci LineageOS do vašeho smartphonu.

Co byste měli mít při stahování LineageOS do telefonu Android

 • Mějte počítač, protože část procesu bude probíhat tímto způsobem, takže byste se měli ujistit, že máte vše potřebné, pokud jde o ADB a Fastboot
 • Mějte USB svého mobilu, abyste mohli propojit svůj mobilní telefon s PC.
 • Ujistěte se, že máte síť stabilní internet.
 • Ujistěte se, že máte dostatek času a trpělivosti, protože provedení může trvat několik hodin.
 • Nakonec se ujistěte, že máte v mobilu dostatek nabití, abyste mohli dělat vše, co souvisí se stahováním a umístěním Čáravěk OS na vašem mobilu.

lineageOS nainstalujte Android z počítače

 1. první věc bude stáhnout rom kterou si chcete nainstalovat do svého mobilu (LineageOS) a uložit ji na dostupném místě v počítači.
 2. Na mobilu přistoupíme k provedení Aktivace ladění USB. Které najdete v «menu», pak «alternativa pro vývojáře»
 3. Později aktivujeme stav vývojáře v „Nastavení“, poté systém, «informace o telefonu» Několikrát stiskneme, kde je číslo komplikace vašeho mobilu. Na obrazovce se zobrazí zpráva.
 4. Nyní možná budete muset odemknout OEM, přejděte do „menu“, „alternativa pro vývojáře“, a klikněte na povolit.
 5. Viděl
  Připojte svůj telefon k počítači přes USB a poté zadejte následující „zařízení adb“, abyste zjistili, zda počítač rozpozná telefon Android. Pokud je vše v pořádku, zobrazí se slovo «zařízení» a sériové číslo terminálu.
 6. Poté pokračujte v vypnutí mobilního telefonu. Poté začíná v Stav obnovy TWRP, k tomu musíte stisknout vypínač a tlačítko snížení hlasitosti. Později jej zadáme pomocí „adb reboot recovery“.
 7. Pokračujeme k mazání, mezipaměti, datům a systému. Prostřednictvím „Wipe, pak „Advanced Wipe“ a později zkontrolujeme, kde je napsáno „Cache“, „Data“ a «Systém»Buďte prosím trpěliví a počkejte na dokončení procesu.
 8. Později budete muset restartovat telefon a znovu zadat obnovení stisknutím vypínače a tlačítka snížení hlasitosti.
 9. Dokončení předchozího kroku Na počítači otevřete příkazové okno a umístěte jej «Lineageinstallationfile.zip»aby bylo možné nainstalovat software LineageOS do vašeho mobilu, po dokončení instalace jste připraveni používat tento operační systém.

Stručně řečeno, stažení LineageOS ROM do vašeho mobilu s Androidem je opravdu snadné, stačí se řídit tipy a nezbytnými požadavky, které vkládáme do vašich rukou v tomto článku a připraveni, užívat si výhod této ROM ve vašem starém Androidu.

Jaké komponenty jsou nutné k instalaci Lineage OS?

Jak bylo uvedeno výše, k instalaci operačního systému Lineage budeme potřebovat nějaké speciální soubory a programy. Abychom mohli nainstalovat LineageOS na naše zařízení Android, budeme se držet toho nejnutnějšího.

Zde vám poskytneme názvy a vysvětlení některých nezbytných a dalších komponent ke stažení, abyste mohli nainstalovat Lineage Os na vaše zařízení Android. Který si musíte stáhnout a umístit do složky v počítači, která je určena výhradně pro tento postup.

linkový mobilní telefon s androidem

Vlastní obnova

Je důležité si uvědomit, že obnovení je kořenová nabídka, která se dodává se zařízeními Android. A jeho varianta, Custom recovery, je jeho přizpůsobením, které je zaměřeno na víc než jen na obnovu.

Zjednodušeně řečeno, vlastní obnova je unarian, která má schopnost flashovat nebo instalovat ROM do našeho zařízení. Kromě dalších doplňkových funkcí k našemu chytrému zařízení.

To nám umožní nainstalovat operační systémy, jako je Lineage OS, do našeho zařízení. Ke cti mu patří, že nejznámější Custom Recovery je TWRP Recovery, která navíc nabízí funkci zálohování paměti.

Stejně jako u rom si musíme stáhnout verzi kompatibilní s naším vybavením. Uděláme to z oficiální stránky TWRP, jejíž odkaz najdeme přímo zde.

Lineage OS

Již máme vlastní obnovu, musíme mít LineageOS k dobru. No, toto bude ROM, kterou nainstalujeme do našeho zařízení. Operační systém s otevřeným zdrojovým kódem, který nám poskytne úplnější přístup k nástrojům našeho týmu.

Již jsme vysvětlili, že musí být stažen z oficiální stránky, s ohledem na kompatibilitu se zařízením. Vstoupíme do sekce Download, kterou použijeme, abychom mohli stahovat.

GApps

Když mluvíme o GApps, mluvíme o aplikacích Google, které mají telefony ve výchozím nastavení. Možná nám to od nynějška vypovídá o důležitosti, kterou pokrývají. Google play a další služby Google jsou součástí GApps.

Obvykle je najdeme ve formě souboru zip, který nám umožní flashovat je ve vlastní obnově.

Od této chvíle musíme přemýšlet o tom, jaké GApps bychom měli a které si můžeme nainstalovat na náš android s lineageOS. To bude záviset na naší potřebě a kapacitě a zde jsou některé příklady:

• JÁDRO: Obchod Google Play.

• ZÁKLADNÍ. Obchod Google Play + YouTube Vanced + Digitální rovnováha.

• OMNI. Vše výše uvedené + zprávy Google a aplikace pro telefon + seznam kontaktů Google.

• ZÁSOBY. Vše výše uvedené + konfigurátor Google + Disk Google + GBoard + Fotky Google + hodiny Google + zvuky Google + Mapy Google + tapety Google.

• ÚPLNÝ. Všechny výše uvedené + Gmail + Knihy Google Play + Google Keep + záznamník Google + služby přizpůsobení zařízení.


Většina těchto úvah je důležitá, protože přebytek aplikací Google může zpomalit naše zařízení.

soubor SU

V neposlední řadě je to soubor SU, který nám poskytne super uživatelská oprávnění při instalaci lLineageOS na Android.

Bude to nezbytné, pokud chceme mít nad svým zařízením lepší kontrolu a instalovat aplikace, které vyžadují kořenové zařízení.

Tuto novinku však nebude povinné flashovat, můžeme si ji stáhnout z její oficiální stránky, protože musíme hledat takovou, která je kompatibilní s verzí Lineage OS, kterou budeme instalovat, a procesorem našeho zařízení.

Zde bude soubor SU ve formátu .ZIP, abyste jej mohli flashovat z našeho zařízení.
Všechna tato příslušenství musí být umístěna ve stejné složce, kterou na svém počítači povolíme pro instalaci nového operačního systému.

Jak povolit režim vývojáře a aktivovat ladění USB

Pro přístup do vývojářského režimu musíme přejít do nastavení telefonu. Odtud jsme našli možnost „Systém“ a poté zadali „o telefonu“.

Mezi posledními možnostmi můžeme dostat volbu «číslo kompilace», musíme stisknout 7x po sobě. Když zbývají pouze 3 stisknutí k aktivaci režimu vývojáře, zobrazí se zpráva.

Jakmile je toto hotovo, vrátíme se do nastavení telefonu a znovu přejdeme k posledním možnostem. Objeví se nová možnost „Možnosti pro vývojáře“.

Zde musíme pouze vyhledat možnost, že chceme „aktivovat ladění usb“ a zaškrtnout ji, abychom ji mohli aktivovat.

Jak mohu odemknout OEM?

Pro tuto možnost budete muset mít povolené možnosti pro vývojáře, takže zvažte přečtení této části v názvu výše.

Funkce oem odemknout je to jedna z možností pro vývojáře, které se obvykle objevují po verzi Marshmallow 6.0.

To nás osvobodí od bootloaderu, sekvence zavedená pro začátek našeho Androidu. jeho vypnutí nám umožní rootovat naše zařízení nebo jej umístit s jinou ROM, jako je lineage OS.
V nejjednodušším případě můžeme vstoupit do oblasti možností vývojáře a zaškrtnout možnost „OEM Unlock“, Hotovo,

Jaký je účel odemknutí Bootloaderu?

Jednoduchým způsobem nám přesně umožňuje odemknutí bootloaderu v možnosti vývojáře nahrát alternativní soubory. Upravené soubory Android, které mohou mít podobu root nebo ROM.

Toto my umožní nainstalovat vlastní obnovu na našem mobilu a odtud blikání nových OS, jako je Lineage.

načíst upravené systémové soubory. Ale vysvětleno v jednodušších termínech, co nám to umožní, je nainstalovat vlastní obnovu, což je vlastní nabídka obnovy nebo vlastní ROM.
Vlastní obnova je taková, která umožňuje flashování souborů do systémového úložiště. I pro modifikaci jádra. A vlastní ROM není nic jiného než upravený firmware založený na určité verzi operačního systému Android.