Saltar al contenido

Jak stáhnout a nainstalovat video kodeky Hevc a AV1 na Windows 10?

2 de agosto de 2022

V dnešní době je video obsah nanejvýš důležitý, nezáleží na tom, z jaké streamovací platformy videa konzumujete, ale spíše na formátu, ve kterém jsou reprodukována, proto Dnes se dozvíte, jak stáhnout a nainstalovat video kodeky Hevc a AV1 Windows 10

Je důležité, abyste se to naučili, protože ačkoli formáty, které dnes existují, nejsou vůbec špatné, technologie jde dopředu a vycházejí lepší programy, které nakonec nahradí ty stávající, je to například případ formátu AV1.

Stáhněte a nainstalujte video kodeky Hevc a AV1 ve Windows 10

Aby se o tom správně mluvilo jak stáhnout a nainstalovat video kodeky Hevc a AV1 ve Windows 10nejprve musíte říct, jaké to jsou.

V zásadě jsou oba standardy kódování videa, které slouží po instalaci k lepší kvalitě videí. Něco jako změna kvality videí na YouTube během okamžiku.

V případě Hevc je to ten, který se aktuálně používá k přehrávání 4k UHD videí na Windows (samozřejmě pokud je video kódováno v tomto formátu). Zkratky, které jej reprezentují, znamenají High Efficiency Video Coding, což se promítá do vysoce účinného standardu kódování videa.

To je velmi dobré, protože umožňuje reprodukci videa ve vysoké kvalitě, ale se stejným datovým tokem. Také komprimujte video nebo film pomocí tohoto formátu, Zabírá mnohem méně místa než jeho předchůdce H.264 (téměř polovinu).

Má také tu výhodu, že tím, že má nativní podporu Windows 10toto v době přehrávání bude dekódováno hardwarem spotřebovávajícím nejmenší množství zdrojů.

Jak se to instaluje? No, to je jeho jediná nevýhoda. Abyste si to mohli stáhnout, musíte zaregistrujte se do obchodu Microsoft a koupit za 0,99 eur. Jakmile jej získáte, stačí jej nainstalovat (je to doplněk) a samozřejmě jej začít používat v těch videích, která tento formát podporují.

Stáhněte a nainstalujte AV1

Abychom dokončili učení, jak stahovat a instalovat video kodeky Hevc a AV1 ve Windows 10, samozřejmě si ještě musíme promluvit o Av1.

Zkontrolujte rychlost svého internetu pomocí testu rychlosti WiFi, abyste se vyhnuli problémům během procesu stahování a instalace.

Chcete-li jej získat, musíte také přejít do obchodu Microsoft a do vyhledávače jej jednoduše umístit podle názvu. Klikněte na «Dostat» a je to, pak to stačí nainstalovat jako jakýkoli plugin.

Mělo by být objasněno, že ve stejné části AV1 v obchodě Microsoft se píše, že se jedná o beta verzi. Proto při jeho spuštění stále dochází k chybám. To však neubírá jeho přednostem.

Jde o open source a protože je již dostupný přímo z obchodu, je kompatibilní se systémovými nástroji Windows 10. Kromě toho také s Mozillou a Chrome (plánuje se jeho uvedení na YouTube).

  stáhnout a nainstalovat hevc windows 10

Jeho kompresní poměr je až 40% s menší ztrátou kvality obrazu, díky čemuž je lepší než Hevc. A to má zase podporu společností jako Facebook, Chrome, Firefox, Google a dalších, takže se očekává, že se stane video formátem budoucnosti.

Na závěr je třeba říci, že ve Windows 10 si můžete stáhnout a nainstalovat videokodeky Hevc a AV1 současně a sami si vyzkoušet, který z nich vám funguje nejlépe, protože ačkoli se AV1 rýsuje k lepšímu, je stále ve vývoji, takže Hevc stále není překonán. Vyzkoušejte si je oba užijte a samozřejmě může vyhrát ten nejlepší.