Saltar al contenido

Jak stáhnout a nainstalovat Net Framework offline na Windows bez internetu

8 de agosto de 2022

Když si zakoupíte jednu z nejnovějších verzí systému Windows, je možné, že při spuštění programu systém oznámí chybu, která vyžaduje konkrétní verzi rozhraní .NET Framework, aby bylo možné provést úlohu a spustit určitý program.

Přestože si Microsoft dal záležet na jeho integraci mezi své komponenty, dnes stále existují soubory, které ke svému fungování potřebují sestavení 3.5.

Bohužel od Windows 8 je verze 4 ta, která doprovází operační systém a je příčinou, kvůli které se zobrazí chybová zpráva.

Je třeba poznamenat, že tento problém se může vyskytnout i ve starších verzích, jako je XP nebo Windows 7, v případě, že plugin není nainstalován, ale neměl by to být důvod k obavám. znepokojení.

Chcete-li tento problém vyřešit, ale nechcete ke stažení používat připojení k internetu, zde vysvětlíme, jak jej získat a nainstalovat bez stahování.

Obecné pojmy .NET Framework

Známý jako DONET a přeložený do španělštiny jako „Work Framework“ je software vytvořený společností Microsoft. Tento plugin je ten pravý umožňuje spouštění více aplikací.

Jeho součástmi jsou Common Language Runtime (CLR) a knihovna tříd, odkud je interpretováno vše, co je spuštěno na ploše nebo v prohlížeči.

V souvislosti s výše uvedeným, verze po Windows 8 tento plugin ve výchozím nastavení integrují. Ale aktuálně stále existují programy, které vyžadují spolupráci s .NET Framework 3.5 fungovat.

Funkce pluginu

Především zajišťuje, že operační systém je prostředí bez problémů s prováděním. Aby měl počítač optimální výkon.

Prostřednictvím tohoto prostředí, programování každého softwaru běží bezpečně. I když vývoj provedly třetí strany nebo neznámé zdroje.

Je třeba poznamenat, že jde o interpretační doplněk jazyků. Je schopen se integrovat s jinými typy kódutakže každý je kompatibilní se systémem Windows.

Jak nainstalovat .NET Framework 3.5 bez použití připojení k internetu?

Přestože je nalezení této verze doplňku na internetu poměrně snadné, nezískání tímto způsobem bude záviset na vašem pohodlí a na tom, abyste se vyhnuli možnému filtrování invazní agenti do počítače.

Pravdou je, že verzi .NET Framework, kterou potřebujete, máte na dosah ruky, protože je umístěn na instalačním disku operačního systému Windows. Stačí tedy soubor rozbalit a spustit instalaci z DVD mechaniky.

Nainstalujte DONET z disku

Ať už se jedná o Windows verze 8, 8.1 nebo 10, vložte instalační disk do počítače nebo notebooku, aby jej systém detekoval.

Jakmile se objeví v sekci «Počítač», musíte otevřít «Příkazový řádek» a zadat následující příkaz: «Dism /online /enable-feature /featurename: NetFx3 /All /Source:F:sourcessxs /LimitAccess

Nainstalujte DONET z disku

Je důležité zmínit, že tam, kde příkaz označuje „Zdroj:F” písmeno F musí být nahrazeno tím, které odpovídá adrese instalačního disku. Po dokončení stiskněte „Enter“ a uvidíte, jak je proces instalace dokončen.

Co můžete dělat, pokud váš počítač nemá diskovou jednotku?

Protože obsah zájmu je obsažen na instalačním disku, nejlepší doporučení je zadejte jej do počítače, který má čtečku disků, a rozbalte soubor. K nějakému jinému zařízení, které lze připojit přes USB porty.

Po jeho vložení bude nutné pouze opakovat každý z předchozích kroků s «Symbol systému», nezapomeňte umístit dopis příslušné adresy. K pořízení tolik potřebného doplňku operačního systému tak nebude nutné používat internetové připojení.

Konečně, spuštění všech systémových aplikací již nebude problém. Protože řešení máte na dosah ruky, postupujte podle těchto jednoduchých kroků.