Saltar al contenido

Jak stáhnout a nainstalovat nástroj pro vystřihování systému Windows 10

22 de julio de 2022

pak uvidíme jak stáhnout a aktivovat nástroj pro vystřihování ve Windows 10 velmi jednoduchým způsobem. V několika krocích si budete moci užívat všech výhod, které tato pohodlná funkce operačního systému nabízí.

Screenshoty jsou docela důležité, ať už je chcete pořídit z mobilu nebo z počítače s Windows 10. Díky tomu můžeme ukládat informace, které se nám zdají důležité, zvýraznit něco, co potřebujeme někomu ukázat, ukládat fotky, které si nemůžeme stáhnout, atd.

Stručně řečeno, je to nástroj, který byste měli mít na svém počítači a který funguje mnohem lépe než možnost pořízení úplného snímku obrazovky pomocí klávesy, kterou máme k dispozici na klávesnici.

Tak uvidíme jak stáhnout a aktivovat tuto zajímavou funkci Windows. I když se také chystáme doporučit aplikaci, která plní stejnou funkci a má určité doplňky, díky nimž je mnohem zajímavější.

Co potřebujete vědět při deaktivaci a aktivaci nástroje pro vystřihování v systému Windows 10

Při deaktivaci tohoto nástroje skutečně děláme povolit zásadu, která brání spuštění tento; proto bude zcela obvyklé, že se při pokusu o spuštění aplikace zobrazí chybové okno. Pokud však dojde k obnovení provozu, nenastanou žádné problémy s aktivací ani žádné chybové okno.

Zakázat ‘Snips’ není moc dobrý nápad protože je to užitečné. Snímky obrazovky s tímto klíčem jsou selektivnější a personalizovanější než s klíčem „ImpPt“, takže nahrazení nástroje tímto klíčem nemusí poskytnout stejné výsledky nebo splnit naše potřeby. Dobrým důvodem k deaktivaci této funkce by bylo použití stažené aplikace, která obsahuje více funkcí a je kompletnější.

Kroky k aktivaci nástroje pro vystřihování v systému Windows 10, pokud se nezobrazí

Ve stejném tutoriálu uvidíme, jak deaktivovat nebo aktivovat nástroj pro vystřihování Windows 10, protože vše musíme dělat ze stejného místa. Tento nástroj je nativní funkcí systému Windows 10, takže jej nelze odinstalovat, i když jej lze v případě potřeby zakázat.

  • První věc, kterou musíme udělat, je napsatregedit“ po stisknutí „Start“ nebo klávesa “Okna“ na naší fyzické klávesnici.
  • Nyní musíme přejít na následující cestu z levého postranního panelu okna: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft.
  • Zde budeme muset zkontrolovat, zda klíč existuje “Tablet PC“ v levém postranním panelu. Pokud neexistuje, musíme ji vytvořit. K tomu klikneme pravým tlačítkem na „microsoft“ a pak půjdeme do Nový > Klíč a píšeme «Tablet PC“.
  • Dále klikneme na „Tablet PC“ a na pravé straně okna budeme muset vytvořit novou hodnotu. K tomu stačí kliknout pravým tlačítkem na prázdné místo a vybrat Nové > 32bitová hodnota DWORD.
  • Jméno, které se chystáme přiřadit, je „ZakázatSnippingTool“ a vytvořili jsme ho.
  • Jakmile jej vytvoříme, budeme na něj muset dvakrát kliknout a přichází kouzlo.
  • Pokud chceme, aby nástroj pro oříznutí zůstal deaktivován, musíme vložit hodnotu „1“. Ale v případě, že ji chceme ponechat aktivovanou, musí být „0

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí nástroje pro vystřihování ve Windows

Přejdeme na vyhledávací lištu a napíšeme „Nástroj pro vystřihování“, v sekci aplikací se to objeví. Jakmile to otevřeme, přejděte na začátek a klikněte na možnost „Nový“.; v další části najdeme „Režim“, který označuje, které části obrazovky zachycuje.

Toto okno nám nabízí několik možností, jako je ‘Free form cropping’, což nám umožňuje vybereme myší konkrétně to, co chceme řezat; ‘Rectangular Crop’, který umožňuje řezat do obdélníku; ‘Oříznutí okna’, které vybere okno, na které klikneme; a nakonec oříznutí na celou obrazovku, které pokryje celou obrazovku.

Jakmile určíme, jak bude řez probíhat, automaticky se provede zachycení a zobrazí se na bílém listu nástroje a také jej budeme mít k dispozici ve schránce.

Zakázat nástroj pro vystřihování ve Windows 10

K provedení tohoto úkolu je Doporučuje se vytvořit záložní kopii registru systému Windows. Když to uděláme, můžeme pokračovat podle následujících kroků:

  • Do vyhledávacího řádku hlavní nabídky zadáme ‘gpedit.msc’, kde se objeví dokument společné konzoly společnosti Microsoft.
  • Když se otevře, v části „Zásady místního počítače“ přejdeme na „Konfigurace počítače“ > „Šablony pro správu“ > „Součásti systému Windows“ > „Tablet PC“ > „Příslušenství“.
  • Seznam najdeme ve středním podokně a v nastavení ‘Nepovolit spuštění nástroje pro vystřihování’.

· Otevřením tohoto okna můžeme vidět konfiguraci této zásady, pro její aktivaci budeme muset pouze zaškrtnout možnost ‘Povoleno’ kliknutím na ‘Použít’. Kliknutím na ‘OK’ proces dokončíte.

povolit nástroj

Chcete-li vzít v úvahu při deaktivaci nebo povolení nástroje pro vystřihování v systému Windows 10

Tento nástroj může být značně užitečný, aby bylo možné pořizovat konkrétní snímky obrazovky některé oblasti obrazovky. Není to stejné jako používatImp Pnt Pet Sis“, což je tlačítko pro pořizování snímků obrazovky všeho, co se děje na obrazovce našeho počítače.

Stejně tak v případě, že chcete použít dobrý nástroj pro oříznutí, doporučujeme vypnout výchozí nástroj ve Windows a použít Lightroom. Tato aplikace je schopna pořizovat snímky obrazovky stejným způsobem jako funkce Windows, ale s dodatky.

Snímky můžete před uložením upravit přidáním symbolů, šipek, textu atd. Ideální pro ty, kteří chtějí něco konkrétního učit, dělat tutoriály atd. Kromě toho můžete nakonfigurovat jakoukoli klávesu na klávesnici nebo myši tak, aby snímek obrazovky okamžitě pořídil.

Jedná se o kompletní aplikaci, která nám hodně usnadňuje práci při výrobě snímky celé obrazovky nebo ze specifických oblastí, které jsou dostupné pro uživatele Windows i Mac.

Doufáme, že nebudete mít žádné pochybnosti o tom, jak aktivovat nástroj pro vystřihování systému Windows 10. Pokud máte stále dotazy, můžete je zanechat v oblasti komentářů o něco níže.