Saltar al contenido

Jak spustit soubor .bat jako správce cmd ve Windows 10?

20 de julio de 2022

Windows 10 může spouštět speciální soubory, které obsahují předem určené sekvenční příkazy. V tomto smyslu mohou pokročilí uživatelé spouštět tzv. .bat soubory, ale při jejich spouštění musí být opatrní. jestli se divíš jak spustit soubor .bat jako správce cmd ve Windows 10? Věnujte pozornost tomuto zajímavému článku.

Jak spustit soubor .bat jako správce cmd ve Windows 10?

Soubory .bat jsou pro Windows velmi užitečné, protože umožňují automatizované provádění řady úloh, které mohou být velmi únavné kvůli jejich opakování. V těchto případech to umožní skript s příponou .bat vytvářet příkazy pro rozvoj rychlých činností a efektivní podle pokynů uživatele.

Zde jsou všechny informace, které potřebujete vědět o soubory .bat a jak je spustit z příkazů konzoly ve Windows 10.

Jak vytvoříte soubor .bat?

Soubor .bat musí obsahovat několik řádků kódu, aby mohl být spouštěn jeden po druhém (postupně). Chcete-li jej vytvořit, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a vybrat možnost „Nový“. Pak si vyberte «Textový dokument» a pokračujte v psaní pokynů, které chcete se souborem provést.

Později uložte změny a přiřaďte název souboru s příponou .bat. Tímto způsobem, poklepáním na tento soubor, systém provede instrukce, které jste přidali. dříve.

cmd ve Windows 10

Spusťte soubor BAT jako správce cmd ve Windows 10

Chcete-li spustit soubor bath nebo .bat jako admin cmd Ve Windows 10 musíte kliknout pravým tlačítkem myši na soubor a z kontextové nabídky vybrat „Spustit jako správce“.

Při spouštění dávkového souboru musíte být velmi opatrní, protože pokud nevíte, odkud pochází, mohla by být ohrožena integrita souborů Windows a vašich vlastních souborů. Nějaký škodlivé programy a viry používají dávkové soubory k poškození operačního systému a nahrazují jeho základní soubory. I když, pokud máte znalosti, neměli byste mít žádné problémy, můžete také zakázat přístup k výzvě CMD, což je užitečné, pokud počítač používají ostatní.

Na druhou stranu, pokud máte obecné problémy s CMD, existují způsoby, jak zadat příkazový řádek ve Windows 10, když se nespustí. To neplatí jen pro to, co bylo ukázáno dříve, bude to fungovat i na obecné úrovni.

Vytvořte zástupce souboru .bat

Vytvořit přímý přístup dávkového souboru, jehož adresa na něj ukazuje, a z jeho «Vlastnosti» vyberte sekci «Pokročilé možnosti» a zaškrtněte políčko «Spustit jako správce». Tímto způsobem bude příkazový řádek Windows provádět řádek po řádku všechny instrukce, které byly vytvořeny ve vašem souboru .bat.

Použijte příkazový řádek systému

Soubor .bat můžete spustit jako správce jiným snadným způsobem. Chcete-li tak učinit, přejděte na nabídka start windows a do možnosti „Spustit“ zadejte cmd. Stisknutím tlačítka „Enter“ se otevře příkazová konzole. V něm vyhledejte adresář, kde je umístěn soubor .bat, a spusťte jej zadáním jeho názvu a přípony.

Pro výše uvedené můžete vzít v úvahu nejlepší seznamy příkazů CMD pro sítě nebo pro jakoukoli jinou funkci, protože tyto kódy budou mít na starosti provádění všech funkcí při provádění netopýra.