Saltar al contenido

Jak snadno přistupovat ke složce ‘AppData’ ve Windows 11? – Upravit soubory

25 de julio de 2022

Složka AppData obsahuje informace o aplikacích nainstalovaných ve vašem zařízení; Není přítomen pouze ve Windows 11, je také součástí úložiště jiných operačních systémů včetně mobilních telefonů.

Co byste měli mít na paměti, abyste získali přístup ke složce AppData na vašem PC?

Měli byste vědět, že složka AppData, protože obsahuje informace o aplikacích, které jste nainstalovali ve složkách vyhrazených pro každou z nich, může žádné automatické mazání ze složky aplikace, kterou jste odinstalovali, takže musíte znát umístění složky, abyste mohli tuto složku sami odstranit.

Umístění se liší v závislosti na verzi zařízení

V každé verzi systému Windows v počítači umístění složky AppData se může lišit; z počítače s operačním systémem Windows 11 však můžete složku snadno najít několika způsoby.

Jaký je způsob, jak zobrazit složku AppData na počítači se systémem Windows 11?

Složku AppData můžete na svém počítači zobrazit několika způsoby, musíte si vybrat ten, který je pro vás nejpohodlnější. Jakmile najdete tuto složku, můžete spravovat informace to je v něm.

Je třeba poznamenat, že složka AppData je to skrytý prvek mezi soubory vašeho počítače; to znamená, že není ve výchozím nastavení viditelný při přístupu k průzkumníku souborů nebo při jeho hledání jinou metodou, takže je nutné tuto vlastnost změnit a složku zviditelnit.

Pokud jste hledali složku mezi svými soubory a nenašli jste ji; je to proto, že ačkoli tam je, není vidět. Chcete-li toto nastavení změnit, musíte otevřít průzkumník souborů a stisknout možnost ‘Zobrazit’ v pravém horním rohu obrazovky; vyberte v nabídce možnost ‘Zobrazit možnosti’ a klikněte na sekci ‘Skryté prvky v podnabídce’, musíte aktivovat, aby skryté prvky jsou nyní viditelné.

Jakmile to uděláte, budete moci vidět složky, které předtím nebyly viditelné; nejen složku AppData, ale všechny složky, které jsou ve výchozím nastavení nalezeny skryté mezi soubory ve vašem počítači.

Pomocí vyhledávacího pole systému Windows

Z vyhledávacího pole nebo vyhledávacího pole Windows můžete rychle a snadno přistupovat ke složkám a souborům. Chcete-li zahájit vyhledávání, musíte stiskněte ikonu lupy umístěný ve spodní liště obrazovky.

Otevře se nová karta, ve které je vyhledávací lišta na vrchu; musíte do tohoto vyhledávacího pole napsat ‘%AppData%’ (bez uvozovek) a výsledky uvidíte na liště, která se nachází na levé straně stejné karty.

vyhledávací lišta windows 11

Z této karty můžete také přistupovat k průzkumníku souborů; v hlavním zobrazení karty je několik polí zobrazení důležitých aplikací. Vidíte, že jedno z polí patří prohlížeči souborů, takže pro přístup k němu stačí vybrat.

Z příkazu ‘spustit’

Ke složce AppData můžete rychle přistupovat pomocí příkazů z okna spuštění; k tomu musíte stisknout zkratku Wn (klíč zobrazující logo Microsoft) a zároveň klávesu s písmenem R.

Jakmile je box běhu otevřen; Musíte zadat tečku (.) a stisknout klávesu Enter. Když to uděláte, dostanete do vaší uživatelské složkyzde najdete složku AppData, pokud jste dříve změnili nastavení tak, aby byly viditelné skryté soubory.

Pokud chcete složku otevřít přímo; do spouštěcího pole musíte napsat %AppData% a stisknout klávesu Enter jít přímo k němu.

V Průzkumníku Windows

Chcete-li zobrazit složku AppData z průzkumníka souborů; musíte vstoupit do svého průzkumníka souborů a do vyhledávacího pole v pravém horním rohu Na obrazovce zadejte toto: %AppData% a stiskněte klávesu Enter.

Tuto složku najdete ve všech verzích Windows; ‘AppData’ je zkratka pro ‘Application Data’ nebo ‘Application Data’. Nachází se v cestě ‘Users/vaše uživatelské jméno/AppData’ (nahrazuje ‘vaše uživatelské jméno’ podle názvu vašeho profilu Windows). Můžete to najít takto nebo pomocí výše uvedených metod.

složka appdata ve Windows

Uvnitř složky AppData jsou nalezeny tři další složky; každý je zodpovědný za ukládání souborů a nastavení týkajících se aplikací, které jsou ve vašem počítači.

  • Roaming: Tato složka obsahuje Synchronizovaná nastavení a dataje užitečné si je ponechat, abyste předešli překonfigurování některých aplikací v případě přeinstalace.
  • Local: Tato složka obsahuje data ohledně používaného zařízení. Obvykle se jedná o velké soubory a neměly by být synchronizovány s jinými zařízeními, protože to patří ke konkrétním datům zařízení, které používáte.
  • LocalLow: Tato složka je podobná ‘Local’, obsahuje důležitější soubory a má přísná nastavení zabezpečení. To zaručuje ochrana proti krádeži dat která to obsahuje.

Nedoporučuje se odstraňovat obsah ve složce AppData, pokud nechcete odstranit informace o aplikaci, kterou již nepotřebujete a která není ve vašem počítači. Složky odinstalovaných aplikací v počítači stát se zbytečným nebo ‘nevyžádanými soubory’takže může být dobré je odstranit a tímto způsobem ušetřit místo a výkon v počítači tím, že nebudete mít soubory, které nepotřebujete.