Saltar al contenido

Jak snadno nakonfigurovat router jako bezdrátový modem WiFi

16 de julio de 2022

Wi-Fi je technologie, která vám umožňuje mít a bezdrátová síť mezi zařízeními; Je jedním z nejpoužívanějších pro přístup k internetu všemi. Díky tomuto typu sítě si můžeme užívat připojení k internetu na mnoha elektronických zařízeních. Přemýšleli jste někdy? Jak mohu nakonfigurovat router jako bezdrátový modem Wi-Fi?

V tomto článku se dozvíte, jak na to. Navíc metoda, kterou se naučíte, bude docela užitečná pro různé typy routerů, modely a značky. Už na nic nečekejte a mrkněte na tento článek.

Ruční činnost, kterou musíte provést na routeru

V první řadě je vhodné znát značku a model vašeho routeru. To bude užitečné pro získání informací, které vám pomohou v případě jakýchkoli problémů. Protože vysvětlení, které vám poskytneme, je založeno na a TP-LINK TL-WR940Na mohou existovat rozdíly s jinými značkami a modely.

Teď musíte podržte alespoň 10 sekund otvor umístěný vzadu, který říká resetovat. Jakmile je toto hotovo, připojíme jeden konec síťového kabelu k libovolnému LAN portu na routeru a druhý konec k počítači.

Ověřte, že konfigurace sítě má možnost získat IP automaticky. K tomu klikneme na možnost sítí a poté v místní síti zadáme vlastnosti. Doporučuje se však znát další způsoby, jak zjistit IP adresu, DNS a bránu vašeho routeru.

Nakonfigurujte router jako bezdrátový modem v 5 krocích

Router lze nakonfigurovat tak, aby vám umožnil rozšířit rádius vašeho Wi-Fi signálu. Zde je 5 rychlých a snadných kroků nakonfigurovat router a začněte si užívat bezdrátový signál Wi-Fi.

Prvním krokem je zadání našeho preferovaného prohlížeče a zadejte IP adresy router. Tyto obecné informace jsou umístěny ve spodní části routeru s uživatelským jménem a heslem (ve výchozím nastavení je to: admin). Jakmile vstoupíme, klikneme na možnost „Síť“. Automaticky se zobrazí 3 možnosti, WAN, MAC Clone, LAN, tam vybereme «WAN».

Musíme si být velmi vědomi, že typ připojení WAN je «Dynamic IP» a ve velikosti MTU, by měla být vždy na 1500. Název hostitele zůstává úplně stejný.

Druhý je ověřit data nalezená v možnosti LAN. Tyto informace lze změnit; nicméně, nedoporučeno udělat, protože pokud se změní, musíme provést změny na různých místech a možnostech, aby náš router fungoval.

Na třetí Místo toho zadáme možnost, která říká «Bezdrátové», následované Bezdrátové nastavení. Zde můžeme změnit název, který bude mít naše Wi-Fi, a region, kde žijeme (ve výchozím nastavení bude vždy k dispozici možnost Spojené státy). Následující možnosti zůstanou stejné, ale budou zaškrtnuta první dvě políčka.

čtvrtý krok je to bezpečnost. Pro to uděláme následující: klikněte na „Wireless“ nyní následuje Wireless Security. Zaškrtneme políčko WPA / WPA2 Personal a nakonfigurujeme políčka, která se objeví. Vybereme (WPA2-PSK), Šifrování (AES) a nakonec heslo (klíč pro Wi-Fi).

Pokud později zjistíme, že naše heslo je velmi snadné, není problém, protože uživatelské jméno a heslo správce WiFi routeru můžete kdykoli změnit.

přiřadit DNS ke konfiguraci routeru

V pátém krokuzadáme možnost „DHCP“ a poté Nastavení DHCP. V DHCP Serveru označíme Enable, kde se objeví pole Starting IP Address, ve výchozím nastavení zůstane.

Možnost koncová ip adresa, Slouží k umístění maxima zařízení či zařízení, které se připojí k naší Wi-Fi síti, standardně umožňuje připojení až 100 zařízení, ale můžeme si to změnit na množství, jaké chceme. K tomu musíme změňte číslo, které následuje po 1 (příklad: 192.168.0.110, zde se připojí pouze 10 zařízení).

Podle těchto jednoduchých kroků budete moci nakonfigurovat směrovač na funkční Wi-Fi modem. I když máte další, můžete jej použít a nakonfigurovat jako router s opakovačem pro vylepšení vaší WiFi. Pamatujte, že pokud se vám tento článek líbil, můžete zanechat své komentáře a návrhy; Kromě sdílení se svými přáteli nebo rodinou.