Saltar al contenido

Jak smazat všechny mé chaty Discord a uvolnit úložný prostor?

30 de julio de 2022

Discord je vynikající platforma pro kontakt se všemi našimi přáteli. Je to tak, na tomto portálu můžete najít a přidat přátele do online chatu. I když byl navržen především pro amatérské hráče, nevyužívají ho už jen oni, ale díky skvělým funkcím pro textové zprávy a hlasový chat ho začali používat i profesionálové a byznysmeni.

Pokud tedy patříte k těm, kteří často používají funkci rychlých zpráv, ale váš Discord server nemá tolik kapacity, je možné, že vám jeho úložný prostor způsobuje problémy, proto se doporučuje smažte všechny své chaty, abyste uvolnili místo. Pokud je to váš případ, věnujte pozornost tomuto návodu, protože vás naučíme různé způsoby, jak na to.

Jak můžete smazat chat s přímou zprávou na vašem Discordu?

Na Discordu můžete vytvářet online kanály nebo komunity, v případě hráčů sdílet své zkušenosti s ostatními členy nebo přenášet svou hru prostřednictvím videokonference. Na druhou stranu v obchodní oblasti je velmi užitečný i pro pořádání schůzek a udržování kontaktu s klienty nebo členy společnosti. Ať už tuto platformu používáte z jakéhokoli důvodu, je důležité se naučit, jak se zbavit všech zpráv, které zaplavují vaši sekci chatu.

V tomto případě se zaměříme na přímé zprávy, které spočívá v soukromé komunikaci mezi dvěma lidmi. Je důležité poznamenat, že dříve funkce hromadného mazání všech zpráv způsobovala problémy na serveru Discord, kvůli kterému musela být odstraněna. Ale neměli byste se bát, protože v tomto tutoriálu vás naučíme jiné způsoby smazat chat s přímou zprávou.

Z mobilní aplikace

Tvůrci Discordu nezůstali pozadu, navíc rozšířili využití své platformy tak, aby ji jejich uživatelé mohli používat na vlastních mobilních zařízeních. Nyní si tedy můžete vytvořit účet Discord ze svého telefonu Android a využívat všechny jeho funkce a vlastnosti na svém mobilu.

V tomto smyslu, chcete-li odstranit své přímé zprávy, první věc, kterou byste měli udělat, je otevřít aplikaci, ve které přihlášení přejděte do menu, tedy ve třech svislých pruzích v levém horním rohu obrazovky. Poté se otevře sekce přímých zpráv, kde se zobrazí seznam všech kontaktů, se kterými jste chatovali.

Nyní vyberte chat tak, že na něm podržíte prst, poté se zobrazí některé možnosti, jako je kopírování, přidání reakce, úprava, připnutí a nakonec smazání. Klepnutím na možnost Odstranit odstraníte chat s přímou zprávou.

mobilní aplikace discord

Pokud používáte oficiální web

I když kroky k odstranění přímých zpráv v mobilní aplikaci lze provést snadno, ve skutečnosti se neodstraní úplně, říkáme protože jsou odstraněny pouze z vaší historie chatu, ale ne na serveru Discord nebo na nástěnce druhého kontaktu. Co však můžete udělat, je smazat kopii chatu, aby byla odstraněna z vaší historie.

Dále vám ukážeme kroky, abyste je mohli odstranit na webovém portálu. Nejprve přejděte na oficiální stránku Discord. Jakmile jste uvnitř, klikněte na pravou ikonu u kontaktu, se kterým jste komunikovali, a poté vyberte zprávu. již v přímá nástěnka na levé straně obrazovky přesuňte kurzor na konverzaci a klikněte na X.

Jaký je postup pro smazání vlákna zpráv na vašem kanálu Discord?

Uvedený postup je pouze pro mazání chatů v přímých zprávách, na druhou stranu, pokud máte i kanál, je pravděpodobné, že se vám v historii nahromadilo velké množství zpráv, a proto se chcete zbavit někteří z nich. Z tohoto důvodu se v tomto segmentu naučíte smazat vlákno zpráv ve vašem kanálu na Discordu, takže čtěte dál a dozvíte se, jak to udělat ručně nebo pomocí robota.

webový prohlížeč discord

S ručním odstraněním

Smazání zprávy v kanálu je velmi snadné, k tomu musíte otevřít kanál, kde jsou umístěny všechny texty, které chcete smazat, a přejít na zprávu, objeví se ikona se třemi tečkami na pravé straněnyní klikněte na tuto ikonu a v zobrazené nabídce vyberte možnost Odstranit.

Později, jakmile stisknete odstranit, objeví se vyskakovací okno s žádostí o potvrzení operace. Měli byste mít na paměti, že tento proces lze provést pouze tehdy, když se chystáte smazat malý počet zpráv, možná otravných zpráv od lidí na vašem kanálu, ale nebudete to moci udělat, pokud se jedná o velké množství texty.

Pomocí automatizovaného bota

Discord boti jsou zvláště užitečné, protože tyto počítačové programy dělat různé úkoly automatickyVe skutečnosti si na Discordu můžete vytvořit své vlastní roboty a přehrávat hudbu při streamování hry online. Podobně můžete použít roboty speciálně navržené k odstranění velkého počtu zpráv na vašem kanálu.

Existuje celá řada robotů, které si můžete vybrat k provedení této akce, my však chceme doporučit robota MEE6, protože je některými správci Discordu nejpoužívanější. Chcete-li nainstalovat tohoto robota, musíte provést následující:

Nejprve přejděte na Discord a navštivte oficiální stránku MEE6, poté klikněte na ‘Přidat do Discordu’ a klikněte na Autorizovat, aby robot na vašem serveru správně fungoval. Dále vyberte server, načež vás MEE6 požádá, abyste mu udělili oprávnění k mazání zpráv, a poté klikněte na Autorizovat. Nakonec musíte povolit modul pro moderování. Po všech těchto krocích použijte příkazy k hromadnému odstranění zpráv ve vašem kanálu, od 100 do 1000 zpráv.