Saltar al contenido

Jak smazat publikovaný, doporučený nebo archivovaný příběh Instagramu?

11 de agosto de 2022

V současné době se lidé přizpůsobují novým změnám v sociálních sítích a tyto sítě se staly pro lidi velmi důležitou součástí, to znamená, že dnešní svět je pohybovat přes sociální média. Stejně tak lidé, kteří jsou denně součástí sítí, sdílejí buď svůj každodenní život, nebo svou práci ukazují ostatním uživatelům prostřednictvím svých příspěvků a příběhů na Instagramu.

Na druhou stranu, příchod sekce příběhů na Instagram umožnil uživatelům mnohem více se vzdělávat a tato možnost byla pro uživatele jednou z nejlepších, jak se posunout dále. Nyní, mnohokrát omylem, uživatelé publikují příběhy, které později chtějí, aby nikdo neviděl, toho lze dosáhnout, to znamená, že můžete oba příběhy smazat nedávno publikované jako ty nejdůležitější nebo ty, které jsou v archivech.

Jakým způsobem můžete smazat nově publikovaný příběh na Instagramu?

Možnost publikovat příběhy na Instagramu tu zůstane, protože tato skvělá možnost umožňuje mnoha uživatelům sdílet ty nejzvláštnější okamžiky během jejich dne a bez ohledu na to, zda se to děje profesionálně.

Stejně tak použití této možnosti miliony uživatelů nalezených na Instagramu někdy udělají chybu při zveřejňování příběhu, a proto jej chtějí smazat. Obecně platí, že když je příběh zveřejněn na Instagramu, má čas Trvání 24 hodin, po uplynutí této doby sama zmizí. Z tohoto důvodu vás v tomto článku naučíme, jak smazat příběh, který jste zveřejnili, a to velmi jednoduchým způsobem.

Z vašeho iPhonu nebo iPadu

Způsob, jak smazat nově publikovaný příběh na Instagramu ze svého iPhone nebo iPad, její provedení je velmi jednoduché a bude se skládat z několika malých kroků, protože aplikace má stejný formát jako v jakémkoli jiném mobilním telefonu. Nyní byste měli udělat následující:

 1. Otevřete příběh, který jste právě zveřejnili a chcete smazat.
 2. Vyberte tři tečky ve spodní části, kde je napsáno „Plus«.
 3. Po výběru se objeví možnost „Smazat“, kterou vyberete.
 4. Po výběru se zobrazí vyskakovací okno, kde budete muset potvrdit, zda jej chcete smazat, a dotknout se možnosti «Smazat» a je to, již je smazáno.

S vaším zařízením Android

Způsob, jak odstranit příběh, který jste právě zveřejnili na Instagramu ze svého zařízení Android, je stejný jako z iPhonu nebo iPadu. Zde vás však necháme znovu kroky, které musíte provést:

 1. Přejděte na příběh, který chcete smazat.
 2. Jakmile je příběh otevřený, musíte se dotknout možnosti tří bodů umístěných ve spodní části s názvem „Více“.
 3. Po výběru se zobrazí různé možnosti, ze kterých vyberte „Odstranit“.
 4. Po výběru možnosti musíte ve vyskakovacím okně potvrdit, že chcete daný příběh smazat, a zvolíte „Smazat“, příběh se automaticky smaže.

Na oficiálních stránkách

Pokud jste kdykoli sdíleli příběh a chcete jej smazat, můžete udělat to z počítače prostřednictvím webových stránek. Stejně tak kroky, které je třeba provést, jsou následující:

smazat své příběhy z webu

 1. Přejděte na oficiální stránky.
 2. Otevřete příběh, který chcete smazat.
 3. Nyní klikněte na tři elipsy, které jsou vpravo nahoře.
 4. Musíte vybrat «Odstranit», které se objeví ve vyskakovacím okně.
 5. Poté znovu vyberete «Odstranit», což se objeví v dalším vyskakovacím okně a je to.

Jak můžete odstranit příběh ze svého výběru na Instagramu?

Vybrané příběhy jsou dnes součástí velmi důležitým způsobem pro každého z uživatelů, protože v nich můžete mít přímé a která bude natrvalo bez nutnosti mazání ve 24hodinovém formátu. Někdy však chceme příběh z této doporučené sekce odstranit a pravdou je, že to není vůbec složité a kroky jsou následující:

 1. Otevřete svůj profil na Instagramu.
 2. Hledejte doporučený příběh které chcete smazat a které jsou v sekci Doporučené ve vašem profilu.
 3. Nachází se v příběhu, který chcete odstranit, budete se muset dotknout tří bodů, které se objeví v pravé dolní části obrazovky.
 4. Po výběru se zobrazí různé možnosti, ze kterých kliknete na „Odstranit“.
 5. Následně se objeví vyskakovací okno a kliknutím na «Smazat» dokončíte potvrzení a je to.

Co byste měli udělat, abyste smazali příběh z archivu na Instagramu?

Jednou z výhod, kterou má Instagram ve svých nejnovějších aktualizacích, je, že příběhy, které jste publikovali a které byly z vašeho příběhu odstraněny, budou uloženy v souborech, takže později, pokud je budete chtít umístit do sekce Doporučené, tak udělejte nebo podle pokud chcete vidět své vzpomínky, které jste někdy sdíleli.

odstranit archivované příběhy na vašem instagramu

Z mobilní aplikace pro Android nebo iPhone

 1. Otevřete aplikaci Instagram.
 2. Být umístěn ve svém profilu na Instagramu.
 3. Klikněte na tři vodorovné čáry, které se objeví v pravé horní části obrazovky.
 4. Poté musíte vybrat možnost «Soubor».
 5. Následně se objeví všechny archivované příběhy, které jste někdy publikovali, a budete muset najít ten, který chcete smazat, a otevřít ho.
 6. Jakmile je příběh otevřený, musíte se dotknout tří bodů, které se objeví v pravém dolním rohu s nápisem „Více“.
 7. Po výběru se objeví vyskakovací okno s různými možnostmi a ze kterého vyberete «Odstranit».
 8. Nyní se objeví vyskakovací okno s žádostí o potvrzení, zda chcete příběh smazat, a kliknete na „Smazat“, příběh se automaticky smaže.

S oficiálními stránkami Instagramu

Je to smutné, ale pravdivé, oficiální stránky Instagramu neumožňuje smazat příběhy které jsou umístěny v souboru, protože se tato možnost ještě nezobrazuje.