Saltar al contenido

Jak sloučit nebo spojit dva oddíly pevného disku bez ztráty dat

24 de julio de 2022

Počítače dnes patří k nejlepší nástroje které může mít člověk ve svém domě, protože mu umožňují dělat více úkolů díky svým nástrojům. Mít dobrý počítač je velmi užitečné, protože vám umožní surfovat na internetu, pracovat, učit se cokoli a další úkoly, které byste bez něj jen velmi těžko zvládli.

Proto je důležité vědět, jak z toho vytěžit maximum a vědět vše, co potřebujete, abyste mohli zajistit, že bude dobře fungovat. A o tomto tématu chceme dnes mluvit v tomto článku Je pevný disk vašeho PC rozdělený? Pokud ano, možná jste si všimli, že váš pc je to trochu pomalé nebo hledání informací zabere více času. V případě, že chcete na svém disku vytvořit oddíly, naučíme vás, jak snadno rozdělit oddíly v AOMEI Partition Assistant.

Je tomu tak, protože když je pevný disk rozdělen, každý oddíl funguje jako nezávislý pevný disk a v závislosti na tom, co potřebujete udělat, vám to může poskytnout určité problémy, takže je lepší je mít pohromadě. Málokdo však ví, jak na to, a proto jsme pro vás připravili tento článek, který vám s tím pomůže.

Abyste to zvládli, budete muset pouze postupovat podle našeho průvodce a nemusíte se obávat, že postup, který musíte provést, není vůbec obtížný. Uvidíte, že za dva na tři můžete sloučit nebo spojit oddíly snadno z pevného disku. Můžete se také naučit, jak správně nainstalovat pevný disk SSD do mého počítače

Jak spojit dva oddíly pevného disku?

Přejděme k procesu, který musíte provést, k tomu vám poskytneme potřebné informace o některých programech, které za vás udělají práci rychle a snadno. Také vás naučíme, jak spojovat oddíly bez nutnosti instalovat programy v případě, že nechcete nainstalovat je do počítače. V některých případech existují lidé, kteří se chtěli připojit k oddílům externího pevného disku a neuspěli, takže je důležité vědět, co dělat, pokud se externí pevný disk neobjeví nebo jej systém Windows nezjistí.

EaseUS Partition Master

Je pravda, že vytváření oddílů na pevném disku je velmi užitečné seřadili vaše soubory a chraňte je, jakmile však budete oddíl nějakou dobu používat, uvidíte, že přijde čas, kdy budete potřebovat více úložného prostoru.

Možná budete muset ve svém systému provést nějaký proces, který vyžaduje mít jednotný pevný disk a EaseUS Partition Master je pro tuto práci tou nejlepší volbou.

Tento program vám umožňuje rychle a snadno sjednotit a vytvořit oddíly pomocí rozhraní, které je velmi snadné pochopit a používat. V tomto konkrétním případě, kdy potřebujete sloučit, vše, co musíte udělat, je vybrat volbu s názvem sloučit oddíly, která bude v levém menu.

Poté musíte vybrat oddíly, ke kterým se chcete připojit, a proces začne, pokud mají oddíly stejný formát. Tak se přesvědčte nemají oddíly různých formátů na vašem počítači, takže s používáním tohoto programu nebudete mít žádný problém.

NIUBI Partition Edition

různé oddíly pevného disku v systému windows 10

Jako druhou možnost máme NIUBI Partition Edition Tento program je skvělou alternativou k prvnímu, jehož hlavní charakteristikou je, že používáním tohoto programu neztratíte svá data při spojování oddílů jako v druhém případě.

Obsluha je velmi jednoduchá, jen musíte spusť to a klikněte pravým tlačítkem na jeden z oddílů, které chcete sloučit, a stiskněte vybrat svazek sloučení.

Jakmile to uděláte, objeví se okno, kde můžete vybrat oddíly, které chcete chcete se připojit a musíte si také vybrat místo, kam se uloží všechna data, která byla v ostatních oddílech. Poté, co to všechno uděláte, se procedura automaticky spustí a po chvíli budete moci sjednotit váš pevný disk.

Jak to udělat bez programů?

Chcete-li provést proces sjednocení vašich oddílů bez použití programů, první věc, kterou byste měli udělat, je otevřít okno spuštění pomocí příkazu Vítr + R a napsání tohoto kódu: diskmgmt.msc. Další věc, kterou byste měli udělat po vstupu do administrace, je kliknout pravým tlačítkem na oddíl, který chcete odstranit,

Po kliknutí se zobrazí dotaz, zda chcete zálohovat soubory na oddíl, který chcete odstranit. udělat záloha Je to nesmírně důležité, protože jinak ztratíte všechny soubory, které v něm máte rozdělit.