Saltar al contenido

Jak sledovat teplotu a využití FPS, CPU, GPU a RAM pomocí MSI Afterburner

26 de agosto de 2022

Ne všichni lidé mohou pochopit, jak váš počítač funguje. Při nákupu počítače buďte velmi opatrní s vlastnostmi, které má. Nicméně, jak dobře to funguje, zůstává špatně pochopeno. dnes se naučíš jak sledovat teplotu a využití FPS, CPU, GPU a RAM pomocí MSI Afterburner.

To je opravdu zajímavý nástroj. Díky informacím, které poskytuje, jistě zaujme nejednoho hráče. Pokud se o tom chcete dozvědět více, užijte si toto obohacující čtení.

vysoce výkonné počítače

V dnešní době existuje mnoho typů počítačů s různými vlastnostmi. Každý počítač je vyrobeno pro speciální funkci. Poté mohou být jeho hlavní vlastnosti vylepšeny nebo znehodnoceny v závislosti na kouscích, které umístíte nebo odstraníte.

Pokud jde o složité a těžké designové programy, audiovizuální obsah a videohry, počítač musí být speciální. Od úložné kapacity pevného disku, přes paměť RAM, mimo jiné grafickou kartu.

Ale i když jste si jisti, že počítač splňuje základní požadavky, můžete si všimnout některých závad. Počítač je pomalý při provádění akce zamrzne atd..

Z jakého důvodu se to děje? Jak můžete měřit výkon svého počítače při spuštění těchto programů? K optimalizaci rychlosti procesoru nemusíte být technik. Mnohem méně potřebujete technika, aby vysvětlil, co je GPU nebo jak uvolnit a optimalizovat RAM.

Usnadněte si to s MSI Afterburner

Naštěstí pro mnohé přišel MSI Afterburner, který pomáhá lépe poznat počítač. Je to software, který analyzuje a poskytuje podrobnosti o vašem počítači, hlavně grafická karta.

Ne nadarmo patří tento software mezi nejlepší programy pro měření výkonu mého PC. Jeho funkce a nástroje jdou daleko nad rámec pouhého poskytování informací o vašem CPU.

Kromě sledování teploty a využití FPS, CPU, GPU a RAM, MSI Afterburner pomůže stabilizovat váš počítač. Tímto způsobem se při spouštění náročných programů program snaží najít parametry tak, aby výkon počítače byl vynikající.

Jak to dělá?

MSI Afterburner má schopnost přemknout vaši grafickou nebo grafickou kartu. Odtud můžete manipulovat s provozem tohoto a dalších prvků. To znamená, že to není jen sledování teploty a využití FPS, CPU, GPU a RAM, ale i ovládání.

Tento software se používá především pro aby váš počítač fungoval nad jeho možnosti. Samozřejmě to dělá tak, že soustředí energii a sílu každé z jeho vlastností.

Program však také může pomoci ušetřit energii a některé sektory vašeho počítače tolik neutrpí. Jinými slovy, nastavit parametry aby počítač vždy pracoval pod své možnosti. Tato akce je také známá jako downclocking.

Pokračujte v monitorování počítače

Abyste mohli podrobněji znát hodnoty vašeho počítače při spouštění určitých programů nebo her, musíte mít nainstalovaný MSI Afterburner. Pokud jej ještě nemáte, na nic nečekejte, stáhněte si a nainstalujte!

domovská stránka ke stažení msi

Jakmile je software nainstalován, stačí jej spustit. V rozhraní MSI Afterburner uvidíte ikonu ozubeného kola. Klepnutím na něj vstoupíte do nastavení.

  1. Klikněte na kartu „Monitorování“.
  2. Označte hodnoty nebo vlastnosti, které chcete zobrazit.
  3. Proveďte změny, které považujete za nutné „Vlastnosti grafu zatížení GPU“. Zde můžete vybrat text, písma a barvy.
  4. Klikněte na „Použít“ a poté na „OK“.

Vše připraveno!

Chcete-li se dozvědět více o grafické nebo grafické kartě, k čemu slouží, tento software je velkolepý. Nejen, že se naučíte znát nebo měřit teplotu CPU, ale znatelně zlepšuje výkon.

A jak to dělá! Pokud máte nějaký problém, protože nevíte, co dělat, když MSI Afterburner neukazuje teplotu CPU, znovu zkontrolujte nastavení. Nebojte se prozkoumat jeho možnosti, jen tak se naučíte s tímto softwarem precizně manipulovat.