Saltar al contenido

Jak simulovat prostřední tlačítko myši na touchpadu notebooku Windows 10

13 de agosto de 2022

Dnes se jdeme podívat jak simulovat prostřední tlačítko myši na touchpadu notebooku s Windows 10. Můžeme se tak na internetu pohybovat mnohem pohodlněji.

Když používáme stolní počítač, je nutné, abychom používali myš, abychom jej mohli používat. V případě notebooků to není až tak nutné, jelikož máme touchpad.

Touchpad, který je na našem notebooku umístěn pod klávesnicí, funguje jako nějaká myš. Problém je, že nemají centrální tlačítko. Proto ji v tomto smyslu musíme hledat, abychom si ji mohli mimo jiné stáhnout na webových stránkách.

Ale pokud jste to nevěděli, můžete. simulovat prostřední tlačítko myši na touchpadu. I když k tomu musíme splnit předpoklad, protože jinak to nebude možné, alespoň pomocí gest a z možností Windows.

Nejprve se podívejme, jak ověřit, že můžeme na našem touchpadu používat gesta. V případě, že váš dotykový panel neumožňuje gesta, můžeme použít aplikaci, která nám v rámci všeho umožní nasimulovat kolečko myši na libovolné klávese na našem počítači.

Než tedy začneme s výukovým programem pro simulaci prostředního tlačítka myši na touchpadu, musíme ověřit, že váš notebook má přesný touchpad. Pro ověření je velmi jednoduchý proces:

První věc, kterou uděláme, je přejít do „Nastavení systému Windows“, stačí stisknout start a poté kliknout na ozubené kolo, které je na levé straně obrazovky.

Otevře se nové okno, kde budete muset najít sekci „Zařízení“ a stiskněte jej. Na levém postranním panelu budete muset vybrat „Dotykový panel“ a pokud má notebook, který používáme, přesný dotykový panel, pak vidíme, že pod pravou stranou se objeví „Dotykový panel“. To znamená, že počítač má přesný touchpad a můžeme pokračovat v tomto tutoriálu.

Jak simulovat prostřední tlačítko myši na touchpadu

  • Nyní musíme zůstat v tomto okně a budeme muset hledat „gesta třemi prstyJakmile jsme na tomto místě, budeme schopni ocenit, že se objeví několik možností.
  • Aktivujeme funkci prostředního tlačítka myši. K tomu budeme muset zobrazit seznam, kde oceníme různé možnosti. Nachází se pod „pulzace“. A tady můžete vidětstřední tlačítko myši“.
  • Nyní je funkce prostředního tlačítka myši na touchpadu aktivní. Co musíme udělat, abychom to simulovali, je jednoduše použít tři prsty na panelu současně.

Simulujte prostřední tlačítko myši na touchpadu

V případě, že váš notebook nemá přesný dotykový panel, můžete použít aplikace jako „AutoHotKey“, který nám umožní přiřadit funkci prostředního tlačítka myši libovolné klávese na našem počítači.

Není to však totéž jako dělat to pomocí gest, jak jsme zmínili dříve. Protože v tomto případě byste měli „Oběť“, abych tak řekl, klíč. Je to však vynikající způsob, jak mít na trackpadu funkci kolečka myši.

operační systém windows notebooku

Aplikace „AutoHotKey“ je bezplatný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem bez jakéhokoli omezení, takže v případě, že ji přesto chcete vyzkoušet, můžete si ji bez problémů stáhnout a používat na 100 % bez jakéhokoli omezení.

Na tomto webu si také můžete přečíst článek o tom, jak zlepšit citlivost touchpadu mého notebooku s Windows 10.