Saltar al contenido

Jak sdílet hry na Steamu a hrát zároveň v rodinném režimu

20 de julio de 2022

Dnes se jdeme podívat jak sdílet hry na Steamu a hrát zároveň v rodinném režimu Je to možné? Ano, je to možné, i když tento režim má určitá omezení, která musíte vzít v úvahu.

Určitě v té době, kdy byly fyzické hry nejoblíbenější možností, jste ji po dokončení půjčili kamarádovi nebo členovi rodiny. Je to něco docela normálního, co jsme všichni někdy udělali.

V tomto věku digitální hry a zejména na Steamu, to lze také provést, i když je to trochu složitější. Platforma má arodinný režim“, kde si můžete půjčit všechny hry, které máte v knihovně.

Existují však určitá omezení, která při tom musíte vzít v úvahu. Mnoho lidí napadne použít tento režim k tomu, aby si jednou koupili hru a zahráli si se svými přáteli nebo rodinou, i když to není úplně možné.

Ale níže půjdeme trochu podrobněji, aby tímto způsobem nebylo pochyb. Provedeme vás, jak nastavit Rodinný režim, a poté se podíváme na to, co můžete a co nemůžete v Rodinném režimu dělat.

Jak sdílet hry ve službě Steam

Abyste mohli hry sdílet, musíte nejprve provést některá nastavení ve svém účtu, abyste zrychlili a zvýšili rychlost stahování. Máme dvě možnosti, jak to udělat.

 • První možností je, aby se tito dva lidé sešli a přihlásili se do svého počítače pomocí vašich přihlašovacích údajů Steam a autorizovali tento počítač pomocí vašeho účtu.
 • Další možností je, že informace o svém účtu poskytnete přímo jiné osobě a když se přihlásí, zašlete jí autorizační kód.
 • Při používání byste měli mít na paměti Rodinná půjčka na Steamu, musíte druhé osobě důvěřovat, že váš účet použije. Teoreticky, pokud je druhá osoba důvěryhodná, neměl by nastat žádný problém.
 • Jak autorizovat tým v rodinném režimu
 • První věc, kterou budete muset udělat, je přejít na „Parametry“ a poté z levého postranního panelu budete muset kliknout na „Rodina“.
 • V této sekci musíme přejít na „Autorizujte tento počítač“ a poté budeme muset zaškrtnout políčko u účtu, se kterým budou hry sdíleny.
 • To by bylo vše, co musíte udělat, abyste mohli autorizovat další počítač a užívat si rodinný režim, i když, jak jsme již zmínili, má některá další omezení.

Omezení rodinného režimu

Pokud jde o rodinný režim, existují určitá omezení. Proto je opravdu velmi důležité je znát a mít je na paměti, aby nedocházelo k nedorozuměním.

 • Některé hry nelze sdílet, všimnete si, že nejsou přístupné.
 • Můžete autorizovat pouze 5 účtů na 10 různých počítačích.
 • Bohužel nemůžete hrát současně, přednost bude mít vždy majitel účtu.
 • DLC pro sdílené hry jsou také nehratelné.

Jak tedy uvidíte, pokud chcete hrát současně s rodinným režimem, je to nemožné. platforma Steam má samozřejmě vše nastaveno tak, že to není možné, protože takto by bylo docela snadné koupit jednu hru a hrát ji mezi pěti lidmi.

Stam ikona modré pozadí

Doufáme, že o tom nebudete mít žádné pochybnosti jak sdílet hry na steamu s rodinným režimem a hlavně s tématem hraní zároveň. Škoda, že to nejde, ale je jasné, že by to tak mělo být.

Nezapomeňte, že pokud máte stále nějaké dotazy ohledně rodinného režimu Steamu pro sdílení mé herní knihovny, můžete je nechat o něco níže v poli komentářů a my vám rádi pomůžeme.

Kromě tohoto článku v části Sledujte, jak se to dělá, najdete článek o tom, jak vytvořit rodinnou skupinu pro Nintendo Switch online pro sdílení her.