Saltar al contenido

Jak sdílet dokumenty Word pomocí WhatsApp? – Soubory PDF nebo Word

15 de julio de 2022

Platforma pro zasílání zpráv WhatsApp je jednou z nejvíce využívaných miliony lidí po celém světě. S ním můžete komunikovat s kýmkoli jiným také používané pro odeslat mediální soubory. Pokud stále nevíte, jak na to, zde vám můžeme pomoci.

Jak uložit dokument jako PDF a odeslat jej přes WhatsApp formálněji?

WhatsApp byl ve svých začátcích senzací, která postupně zasáhla každý kout, jeho dobyvatelským hákem byla možnost, kterou si uživatel musel personalizovat svou zprávu. Ale jak čas plynul, potřeby obyvatel rostly a jsou náročnější.

Tento případ není neopodstatněný, protože mnoho lidí pracuje se svými mobilními telefony nebo občas potřebují poslat důležité informace běžnějším způsobem než obvykle. Platforma tedy zahrnuje více nástrojů a možností, jako je sdílení videí, které se jen musíme naučit používat, abychom je mohli využívat.

Jedna z věcí, které lze udělat je odesílání PDF dokumentů prostřednictvím aplikace. Když dokončíte přípravu dokumentu ve Wordu, stačí přejít na kartu Soubor a najít sekci Uložit jako. Poté budou ve spodní části dva pruhy, jeden pro umístění názvu a ve druhém musíte vybrat typ souboru a zvolte PDF.

Jak používat web WhatsApp k odeslání souboru PDF nebo Word komu chcete?

Zdravá konkurence, která existuje mezi sociálními sítěmi o získání největšího počtu uživatelů, způsobila, že každý z nich chce vyniknout svými inovacemi a multifunkčními funkcemi. WhatsApp svádí urputný boj s další aplikací, Telegramem. Oba vyvinuli svou webovou aplikaci, která byla velmi užitečná.

Dobrá věc na desktopové aplikaci je, že můžete být v práci a odesílat zprávy ze stejného zařízení. Prostřednictvím této platformy ale můžete také odesílat soubory z vašeho počítače. Stačí si na počítači vyhledat webovou verzi a zadat svou relaci.

V desktopové verzi musíte vybrat konverzaci kontaktu, kterému chcete soubor poslat. Při zadávání v horní části vyhledejte ikonu klipu a přidejte kontakt, video, fotografii nebo v tomto případě dokument. Tato akce vám umožní vybrat soubor, který máte v počítači, a odeslat jej.

sdílet na webu whatsapp

Další věc, že můžete v WhatsApp udělat, je odeslat dokument z Disku GoogleTyto akce usnadňují lidem práci. Někdo totiž může být na procházce s rodinou nebo přáteli, ale pokud potřebuje akutně odeslat soubor, nemusí přerušovat činnost, ale může to udělat z mobilu.

zvolit soukromí

Jedním z aspektů, o kterém se musí každá osoba rozhodnout podle důležitosti souboru, je kolik lidí k němu může mít přístup. Z tohoto důvodu máte tři možnosti: první je pro veřejnost, kde jej kdokoli může najít na Googlu.

Druhým je, že lidé musí mít odkaz, aby jej mohli používat. Třetí je, když je soubor omezen a mohou jej mít pouze vámi vybraní uživatelé.

Bude uživatel moci upravovat nebo ne?

Dalším ze zázraků této služby je, že můžete určit použijte, že lidé, kteří mají sdílený soubor, jej mohou dát. Opět máte tři volitelné předměty, mezi nimiž si můžete vybrat použití jako čtečka a člověk to pouze vidí. Pomocí druhého můžete nastavit, že osoba může soubor komentovat, ale nesmí jej upravovat ani sdílet. Ve třetím můžete soubor upravovat a sdílet s ostatními.

Jaká je možnost „Přeposlat“ dokument odeslaný aplikací WhatsApp do jiného chatu?

Pokud vám kontakt poslal dokument prostřednictvím aplikace a vy ho chcete poslat jednomu ze svých kontaktů nebo skupině, můžete to udělat snadno. Stačí prohledat chat, kde vám byl dokument zaslán, a nechat ty zprávy stisknuté.

Okamžitě se na obrazovce zobrazí několik ikon, včetně šipky směřující doprava vpřed. Tato akce vás zavede k výběru kontaktu nebo skupiny, se kterou chcete sdílet přijatý soubor. Poté se stačí dotknout ikony odeslání.