Saltar al contenido

Jak sčítat, odčítat, násobit, dělit ve Wordu – Vkládání vzorců do Wordu

16 de julio de 2022

Málokdo to ví, ale ve Wordu je možné provádět matematické operace ve skutečném stylu Excelu. Při této příležitosti se naučíme sčítat, odčítat, násobit, dělit ve Wordu – vkládat vzorce ve Wordu.

Je pravda, že aplikace Microsoft Word má mnoho zajímavých funkcí, mnohé související s aritmetickými operacemi, je také možné vkládat nebo psát zlomky ve Wordu, další akce pro rozšíření jejích možností při používání programu.

Tentokrát vás naučíme, jak na to jednoduché matematické operace v rámci Wordu, protože i když je program výkonný, má své limity, takže pokud chcete použít funkci odmocnina, odmocnina, odmocnina atd., měli byste použít Excel, který je pro tento účel vhodnější. Nyní si přečtěte našeho průvodce používáním základní matematiky ve Wordu.

Umíte dělat matematické operace ve Wordu?

Mnoho lidí věří, že Word je pouze pro psaní a vytváření textů a že matematika je záležitostí excelové tabulky, ale mýlí se. Pravdou je, že Word nám poskytuje velmi zajímavé nástroje, mezi kterými najdeme vzorce.

Navrhováním vzorců v aplikaci Word je možné provést více matematických operací, od nejjednodušších po některé složitější, ale jak jsme již uvedli dříve, pro vysoce složité operace je nejlepší použít Solver k řešení rovnic, matematických a finančních operací v Excelu, protože je to nepochybně jeden z nejlepších kancelářských nástrojů pro toto účel.. Nicméně pro základy bude Word fungovat skvěle.

Jak sčítat, odčítat, násobit, dělit ve Wordu – Vkládání vzorců do Wordu

Proces provádění matematických operací v aplikaci Word je překvapivě snadnéVe skutečnosti to může udělat každý. Postupujte podle těchto pokynů, abyste se i vy naučili provádět jednoduché matematické operace ve Wordu:

 • První věc, kterou byste měli udělat, je vytvořit tabulku, proveďte to nebo přejděte na možnost Vložit a zatlačte dovnitř Stůl. Zde můžete buď ukázat na tabulku přímo, nebo ji nakreslit, podle toho, který způsob vám vyhovuje.
 • Uspořádejte si tuto tabulku tak, jak se vám zdá nejlepší, bude to náš pracovní prostor, kde se budou provádět všechny matematické operace se vzorci.
 • Jak si všimnete na uvedeném příkladu tabulky, nejlepší je vytvořit vodorovnou tabulku tak, aby konečný výsledek byl hned vpravo na konci tabulky.

Přístup k vzorcům

 • Chcete-li použít vzorec, přejděte na Prezentace.
 • V sekci prezentace najdete spoustu možností, vyhledejte tu pojmenovanou Vzorec a klikněte tam.
 • Když stisknete vzorce, na obrazovce se objeví místo, kam musíte vzorec vložit. Tento postup je nutné provést při každé operaci.

za součet

 • Být na buňce určené pro výsledek součtu, postupujte podle kroků uvedených v našem nadpisu Přístup k vzorcům.
 • Pro součet je vzorec následující =SUM(LEFT).
 • Jak si všimnete, vzorec integruje slovo VLEVO, ODJETcož v angličtině znamená vlevo, což znamená, že vzorec sečte všechny číslice umístěné vlevo.
 • Jednoduše zadejte tento vzorec a klikněte na Přijmout aby se výsledek objevil.

odečíst

 • Být v sekci vzorců, abyste mohli provést proces odečítání, musíte znát pozici dat v písmenech a číslech. To je velmi snadné, první pozice naší tabulky představuje písmeno A a číslo 1. Vodorovně jsou umístěna písmena A, B, C atd. zatímco vertikálně jsou to čísla 1,2,3 atd.
 • Pokud to pochopíte, v případě naší tabulky pro odečtení všech hodnot by vzorec byl následující: =C2-D2. Poté zadejte tento vzorec do řádku pro vzorec.

množit se

 • V případě násobení je princip stejný jako u odčítání, stačí ukázat na údaje v tabulce a použít znaménko násobení. V našem případě by vzorec byl =B4*C4*D4*E4.
 • Jakmile vytvoříte vzorec, stačí stisknout Přijmout pro zobrazení výsledku.

Rozdělit

 • Postup dělení je stejný jako u odčítání a násobení.
 • Stačí vytvořit vzorec udávající polohy dat, v našem případě by vzorec byl následující: =B5/C5.
 • po napsání vzorce stiskněte přijmout a zobrazí se výsledek.

násobit dělit odčítání přidat slovo

To je způsob, jak to udělat matematické operace jako je tomu u sčítání, odčítání, násobení a dělení ve Wordu. Jak uvidíte, je to velmi užitečný nástroj pro různé situace a pokud chcete provádět složitější operace, jako je vkládání rovnic a matematických vzorců ve Wordu, existují také způsoby, jak to udělat.