Saltar al contenido

Jak ručně nainstalovat motivy ikon a ukazatelů GNOME v Ubuntu

18 de julio de 2022

Jedna z nejlepších vlastností, kterou může operační systém mít, je personalizace. Schopnost uživatele upravit si počítač nebo zařízení podle svých představ je skutečně mimořádná.

Některé operační systémy jsou v tomto smyslu úplnější než jiné… ale žádný jako Linux. To je důvod, proč dnes zjistíte, jak ručně nainstalovat témata ikon a ukazatelů Gnome v Ubuntu.

Tímto způsobem budete mít možnost mu dát a jedinečný a originální dotek vašeho počítače. Troufnete si to zkusit? Všechny potřebné informace jsou zde!

Pohled na linuxovou planetu

Mluvit o Linuxu znamená odkazovat na jeden z operační systémy nejpoužívanější na světě pro počítače. Po Windows a macOS se Linux díky svým funkcím ukázal jako zajímavá možnost pro počítače.

Hlavní kvalita nebo atraktivita tento operační systém je open source. To znamená, že spolupracovníci, kteří používají tento systém po celém světě, mohou významně a zajímavě přispět.

Tímto způsobem prochází každá linuxová distribuce (jako například Ubuntu) neustálým zlepšováním. To zajišťuje optimální výkon z hlediska funkcí a nástrojů.

Kroky k instalaci motivů GNOME

Psal se rok 1999, kdy mexičtí programátoři Federico Mena a Miguel de Icaza spustili Gnome. Projekt začal v roce 1997 a v současné době je umístěn jako nejlepší nástroj pro přizpůsobení. Bez ohledu na to, kolik verzí Ubuntu existuje, Gnome je nejlepší možností, jak přizpůsobit váš počítač.

Přizpůsobte si Ubuntu

Nemusíte být odborník, který ví, jak instalovat programy na Ubuntu. Skutečností je, že instalace motivů ikon a ukazatelů Gnome je poměrně jednoduchá. Než začnete, musíte samozřejmě vzít v úvahu některé věci.

První věc je znát verzi operačního systému, který máte. Pokud chcete aktualizovat Ubuntu na nejnovější verzi, můžete. Pokud ne, uklidněte se, existují fonty a ikony kompatibilní s předchozími verzemi.

Další věcí bude najít téma, které vám vyhovuje. Komunita uživatelů Ubuntu je obrovská, takže existuje mnoho blogů, které sdílejí tento druh věcí.

Až najdete ten, který považujete za ideální, stáhněte si balíčky nebo soubor k rozbalení. Tím pádem bude vše připraveno začněte s instalací.

Instalace motivů

Pokud jste si stáhli kompletní balíček, který vám umožňuje nainstalovat motivy ikon a ukazatelů Gnome, skvělé! Máte tedy přesně možnost vyrobit jediný postup.

Je důležité si uvědomit, že můžete provést instalaci celého motivu. Písma, pozadí, ikony a ukazatele však můžete nainstalovat i jednotlivě.

skryté složky ubuntu

Jakmile si stáhnete motiv, musíte soubor rozbalit. Dávejte pozor na prvky vyplývající z nedorozumění. Nyní stačí:

  1. Spusťte terminál.
  2. Zadejte příkaz sudo nautilus
  3. Poté se spustí správce souborů.
  4. Přejděte do své osobní složky a stiskněte klávesy „Ctrl“ a „H“. To způsobí, že se zobrazí skryté složky.
  5. V případě, že to nebude fungovat, budete muset přejít na další možnosti pro zobrazení skrytých souborů v terminálu Linux. Je to možné provést od vašeho manažera prostřednictvím volby zobrazit skryté soubory
  6. Vyhledejte a vyberte složku „.themes“. Otevřete a vložte prvky, které vznikly ze souboru, který jste rozbalili.

Nakonfigurujte vzhled Ubuntu!

Předchozím postupem vyvrcholíte instalací motivu. Zbývá nakonfigurovat počítač užijte si nainstalované prvky. Jedním z doporučení je nechat Gnome Look for it.

Není to však zcela nutné, protože můžete zadat volbu „Nastavení vzhledu“. Najdete zde také sekci „Vzhled a motivy“, která vám umožní vybrat přidané téma.

Teď jsi na řadě!

Podívejte se, jak snadné je přizpůsobit Ubuntu? Co zabere nejvíc času, bude vyberte ideální motiv pro váš počítač. Je to proto, že v komunitě Linuxu existuje široká škála témat, ikon a písem.

Jakmile však najdete ideál, zbytek je extrémně jednoduchý. Už nečekejte a užijte si mimořádné přizpůsobení díky Gnome!