Saltar al contenido

Jak ručně indexovat příspěvky Bloggeru v Google Search Console

9 de agosto de 2022

Indexovat příspěvky bloggerů v Google Search Console může generovat výhody, pokud jde o to, jak často se záznam objeví ve výsledcích.

Google Search Console poskytuje webmasterům několik nástrojů, které zlepší správu vaší webové stránky. Jedním z nejúčinnějších nástrojů, který vám ušetří spoustu bolestí hlavy, je nástroj Disavow Tool. Tento nástroj ve službě Google Search Console vám umožňuje odstranit a distancovat se od toxických odkazů, které ovlivňují váš web nebo blog.

Stručně řečeno, je to způsob, jak vyhledávač par excellence vzít publikaci vytvořenou uživatelem trochu více v úvahu.

A přestože blogování a psaní může být pro uživatele jen koníčkem, Nikdy neuškodí, že váš obsah může být pro ostatní viditelnější.

Proto existuje způsob, jak tyto položky zadat ručně v Google Search Console, abyste získali lepší výsledky.

Zkontrolujte, zda je web indexován ve Vyhledávání Google

Než budete moci indexovat záznamy Bloggeru v Google Search Console, musíte ověřit, že se tam ve skutečnosti nenacházejí.

Existuje několik způsobů, jak to zkontrolovat, jedním z nich je použití příkazu «Jestli ty» ze stejného prohlížeče. jak se to dělá?

První věcí je zadat odkaz na vytvořený záznam, ke kterému se dostanete vstupem na hlavní panel nástroje Blogger.

Zde je možnost vybrána v pravém postranním panelu «Vstup» a zveřejnění zájmu se nachází. Pod ním by mělo být tlačítko pro vstup.

V rámci webu je tedy ukazatel umístěn do adresního řádku a kliknutím na něj se ukazatel přesune na začátek, za «http».

Poté přistoupíme k psaní slova «Jestli ty» následuje dvojtečka. Což bude mít za následek následující:web: http://adresa webu“.

Tímto způsobem stisknete «Vstup» a v Googlu nám to dá výsledek. Toto může být prázdné nebo nevyhledané, což znamená, že není indexováno.

Pokud je na druhé straně webová stránka nebo adresa záznamu v době procházení nalezena, znamená to, že je připojena k Vyhledávání.

Po provedení těchto kroků vám doporučujeme zkontrolovat, zda Google správně indexoval váš web.

Proč web není indexován?

To může být způsobeno mnoha důvody. Ale jeden konkrétní lze zmínit a nejobvyklejší, odkazuje na novost samotného vstupu.

Co to znamená? Že stránky byly zveřejněny tak nedávno, že roboti Google, kteří mají na starosti indexování, to ještě neudělali.

Tento proces obvykle chvíli trvá, takže pokud je záznam velmi nový, jak jsme již řekli, v první řadě se nezobrazí indexovaný ve Vyhledávání Google.

Ale ať už je důvod jakýkoli, existují způsoby, jak ručně přidat položky Blogger do Google Search Console. Nebudete tak muset čekat příliš dlouho.

Indexujte příspěvky Bloggeru v Google Search Console odesláním souboru Sitemap

Chcete-li vytvořit «Sitemap» musíte přejít na stránku s názvem «ctrlq.org» kde přidáním adresy URL blogu můžete vygenerovat potřebný kód.

Toho je dosaženo tím, že na webu vyhledáte sekci „Soubor Sitemap XML pro Blogger“, poté vložte adresu do prázdného pole a klikněte «Generovat».

To vyvolá kód, který musíme zkopírovat a uložit do poznámky nebo dokumentu, protože taková je struktura Sitemap webu nebo blogu.

Poté na stránce Blogger přejděte na «Nastavení»po v «Předvolby vyhledávání» a dovnitř „Vlastní soubor txt robota“.

logo vyhledávací konzole google

Toto musí být povoleno a vložte celý zdroj, který byl vygenerován na předchozí stránce, a poté klikněte na „Uložit Změny» dokončit.

Dále musíte z webového prohlížeče přejít na stránku Google Search Console a zadat web.

Zobrazí se zpráva, ve které se budete muset vzdát «Start» pokračujte na panel webů a poté vyberte doménu v levém horním rohu.

Takže přejdeme do části levého pruhu, která říká «Sitemaps» který v první řadě odhalí možnost „Přidat soubor Sitemap“.

Pak musíte extrahovat adresu URL obsaženou v části kódu, která byla vygenerována, která říká «Sitemap:». Stačí zkopírovat a vložit odkaz, čímž se tlačítko aktivuje «Poslat» a tím dokončíme proces.

Pokud na druhou stranu chcete, aby se vaše webová stránka přestala zobrazovat a smazala, Google Search Console vám to také nabízí.

Pokud pracujete s blogy s osobními názory, mohla by vás zajímat i práce s platformou WIX. Co je to program, který umožňuje vytvářet webové stránky. Až to budete mít a budete-li chtít své záznamy vylepšit, pomůže vám s tím i Google.