Saltar al contenido

Jak rozostřit pozadí obrázku v mobilní verzi Adobe Lightroom?

16 de julio de 2022

Adobe Lightroom je aplikace určená pro pořizování a úprava fotografií. Kromě toho můžete sdílet a organizovat své snímky odkudkoli a kdykoli. Adobe Lightroom si můžete stáhnout s třicetidenní bezplatnou zkušební verzí. S ním budete moci synchronizovat své fotografie s jinými zařízeními z rozhraní vhodného pro mnoho profesionálů.

Jak můžete použít radiální filtry aplikace k rozmazání pozadí?

První věcí je získat filtry pro Adobe Ligthroom. Chcete-li to provést, přejděte v aplikaci do «předvoleb». Klikněte na záložku „přednastavení“. Zde klikněte na „přednastavené složky“ a v něm stiskněte „přednastavení“.

Verze pro stolní počítače má neuvěřitelné množství prostředků na úpravu fotografií, možná tolik jako jiné aplikace s podobnými cíli. S mobilní verzí Adobe Lightroom však můžete snímky rozmazávat stejně snadno jako s jakoukoli jinou aplikací. Zde vám ukážeme kroky, které musíte dodržovat, abyste to udělali efektivně s radiálními filtry.

 1. Nahrajte obrázek, který chcete upravit.
 2. Vyberte možnost „radiální filtr“. Objeví se průsvitný červený kruh.
 3. Umístěte jej na fotografii tak, aby zcela zakrýval objekt, který chcete upravit.
 4. Změňte velikost nebo upravte filtr, jak chcete. K tomu použijte jednu ze čtyř teček k úpravě nebo změně velikosti filtru
 5. Dotkněte se tlačítka „detail“.
 6. Podle libosti můžete snížit ostrost až na -100.

Jakým způsobem můžete pro své snímky použít postupné filtry?

Dalším zajímavým zdrojem pro úpravu obrázků a poskytnutí elegantní a inovativní prezentace je přes postupné filtry. S nimi můžete rozostřit pozadí svých fotografií. Zaměří se na rozmazanou část vaší fotografie, kde je potřeba zaostřit. Toto jsou kroky, které musíte dodržovat:

 1. V aplikaci Adobe Lightroom vyberte obrázek, který chcete upravit.
 2. Vyberte odstupňovaný filtr z nabídky.
 3. Umístěte filtr na tu část obrázku, kterou chcete rozmazat.
 4. Klikněte na „detail“ dole.
 5. Podle potřeby snižte ostrost až na -100.

Jak použít štětec Adobe Lightroom k rozmazání pozadí vašich fotografií?

Použití možnosti štětce v Adobe Lightroom je poněkud vzdálené, protože v některých předchozích verzích bylo ve výchozím nastavení. Nicméně, v Verze CS6 dosáhla vysoké úrovně kvality takže úpravy na konci vydání nejsou nutné. Pomocí tohoto nástroje budete moci selektivně upravovat detaily svých obrázků. Tyto kroky vás dovedou, jak to snadno udělat:

pomocí postupných filtrů Adobe lightroom

 1. Vyberte fotografii, kterou chcete upravit.
 2. Vyberte kartáč, který chcete použít.
 3. Začněte štětcem obrázek.
 4. V oblasti, kam jste nanesli štětec, se objeví červený překryv.
 5. K vymazání nechtěných nastavení můžete použít nástroj „guma“.
 6. Když dosáhnete požadovaného nastavení, stiskněte «detail».
 7. Snižte ostrost na -100 nebo tak daleko, jak chcete.

Ve verzi pro iOS

Verze Adobe Lightroom pro iPhone a iPad nabízí bezplatnou zkušební verzi na třicet dní a k jeho získání nepotřebujete žádnou další licenci. Doufáme však, že tímto testem vydavatelé aplikace zachytí dostatek dobré zpětné vazby od svých uživatelů, aby následně propagovali komerční verzi. Placená verze slibuje aktualizace, kde bude kromě řady dalších novinek snazší a zajímavější exportovat či ukládat fotografie upravené v Adobe Lightroom.

S aplikací pro Android

Existuje řada stránek, které vám aplikaci nabízejí zdarma. Doporučení je vždy udělejte to z jeho oficiální stránky abyste měli vždy informace z první ruky a nejnovější aktualizace produktů. Nabízí se však otázka: Lze Adobe Lightroom stáhnout na zařízení Android? Odpověď je ano. Kromě toho vám také nabízí bezplatnou zkušební verzi, ale pouze na sedm dní, po které budete muset platit 199 $ měsíčně, kde vám nabízejí její použití pro počítače nebo mobily s 1 TB cloudového úložiště.

Jakou jinou aplikaci můžete použít k rozmazání pozadí vašich obrázků?

Existuje značné množství Aplikace podobné Adobe Lightroom. Aplikace jako Adobe Photoshop, Photo Editor a Pic Monkey vám nabízejí funkce pro rozmazání pozadí obrázků. Adobe Photoshop je jedním z nejpopulárnějších. Dá se také stáhnout zdarma na sedm dní.

pomocí štětce Adobe k rozmazání obrázků

Původně byl navržen pro Windows a iOS, ale teprve nedávno byl dostupný pro Android. Lákadlem této aplikace je její nízká cena ve srovnání s Adobe Lightroom. To je 14,99 $ měsíčně nebo 144,99 $ ročně. Další možnosti, jako je Pic Monkey, také nabízejí bezplatnou verzi, ale neumožňují možnost sdílet nebo stahovat obrázky, které jste vytvořili.