Saltar al contenido

Jak rozdělit Excel do více souborů na základě sloupce?

16 de julio de 2022

Tabulky Excelu organizují data do řádků a sloupců. Někdy je však vhodné rozdělit obsah do více souborů na základě sloupce. jestli se divíš jak rozdělit excel do více souborů na základě sloupce?pak věnujte pozornost tomuto zajímavému článku.

Jak rozdělit Excel do více souborů na základě sloupce?

Proces rozdělení více souborů v Excelu může být složitý, pokud máte a velké informace, zvláště pokud chcete tuto činnost provádět ručně. Z tohoto důvodu je možné použít plugin pro automatické spouštění procesu.

Také pro urychlení procesů při práci s Excelem se doporučuje, abyste věděli, jak vyhledávat data ve dvou nebo více listech Excelu, což je proces, který lze provést velmi snadno, pokud znáte správnou metodu.

Zde jsou všechny informace, o kterých potřebujete vědět Microsoft Excel a postup, který je třeba dodržet, pokud chcete rozdělit Excel do více souborů na základě sloupce.

Co je Microsoft Excel?

Microsoft Excel je aplikace, která je součástí kancelářského balíku Office. Byl vytvořen v roce 1985 a bylo velmi užitečné pro provádění úkolů v určitých oblastech, jako je účetnictví, matematika a finance.

Využití Solveru k řešení rovnic a matematických operací nebo využití tzv. logických funkcí v Excelu jsou procesy, které by měl znát každý pro urychlení práce.

K čemu je Microsoft Excel?

Microsoft Excel se používá k vytváření a úpravám tabulek pomocí funkcí, které usnadňují práci v této aplikaci. Kromě toho je možné, aby si uživatelé naprogramovali své vlastní funkce, které se přizpůsobí jejich potřebám pomocí vzorců nebo z kódu vyvinutého v Vizuální Základní aplikace.

Jak funguje Microsoft Excel?

Microsoft Excel funguje jako elektronická tabulka, která organizuje data do buněk. V tomto ohledu jeden buňka je průsečík řádku a sloupce. Tato tabulková organizace umožňuje uživatelům zadávat číselná a/nebo alfanumerická data za účelem provedení různé výpočty.

Microsoft Excel usnadňuje používání grafů, analýzu dat, vytváření rámců a správu databází. Navíc umožňuje tvorbu vzorců vkládáním funkcí.

Přenosný počítač na stole

Rozdělte excel do více souborů na základě sloupce

Chcete-li rozdělit Excel do více souborů na základě sloupce, musíte použít nástroj s názvem Seznamka XL aby se tento proces vygeneroval automaticky. Nástroj můžete získat ze stažení DataXL, přejděte na poskytnutou stránku a klikněte na „Stáhnout DataXL“.

Stáhněte si nástroj Data XL pro Excel

«Data XL» je velmi užitečný doplněk, který si můžete stáhnout pro Microsoft Excel. Soubor ke stažení je komprimován ve formátu .zip, takže proces instalace musí být proveden ručně.

Vložte doplněk do aplikace Microsoft Excel

Jakmile si stáhnete Data XL, rozbalte soubor .zip. Poté zadejte Excel a vyhledejte možnost „Vložit“. Zde najdete „Moje doplňky“ a «Spravovat další pluginy». Když zvolíte tuto poslední možnost, zobrazí se okno, kde musíte vybrat «Spravovat doplňky aplikace Excel». Poté klikněte na tlačítko „Go“.

Následně uvidíte okno s různými dostupnými pluginy; musíte stisknout tlačítko «Posouzení» vyhledejte cestu, kde byl soubor Data XL dekomprimován. Klikněte na „OK“ a doplněk se nainstaluje do aplikace Microsoft Excel.

Použijte plugin Data XL

Chcete-li použít plugin Data XL, musíte otevřít soubor, který chcete rozdělit a aktivovat Seznamka XL z nabídky. Chcete-li určit rozsah buněk a sloupec, který použijete k rozdělení souboru Excel, vyberte možnost „Split Data Tool Split Data“.

Dále zvolte «Vytvořit nové soubory v určité cestě» a uveďte formát souborů, které mají být vytvořeny. Nakonec klikněte na tlačítko «SplitNow». V Excelu tedy získáte více souborů z jednoho sloupce.

První z nich je nejúčinnějším prostředkem k rozdělení a Vynikat ve více souborech na základě sloupce. Po výše uvedeném doporučujeme chránit nebo nastavit soubor Excel jako pouze pro čtení, abyste ochránili svou práci.