Saltar al contenido

Jak rozdělit celý PDF na více jednotlivých souborů – krok za krokem

25 de julio de 2022

Pokud máte dlouhý dokument ve formátu PDF, ale potřebujete jej rozdělit do více souborů; neboj se! Je velmi snadné rozdělit soubor PDF na jednotlivé kapitoly nebo samostatné stránky. V tomto příspěvku to vysvětlíme krok za krokem jak rozdělit celý PDF do více samostatných souborů.

Jak rozdělit celý PDF do více jednotlivých souborů?

 • Pomocí Google Chrome:

Tato metoda je velmi jednoduchá a nebudete muset instalovat žádnou aplikaci ani program, je také zdarma; stačí být připojeni k internetu a používat prohlížeč Google Chrome. Tuto metodu lze použít na počítači, notebooku, tabletu a smartphonu; ale mějte na paměti, že k otevření souboru PDF na mobilu budete potřebovat aplikaci.

Dále vysvětlíme, jak používat Google Chrome k rozdělení dokumentu PDF z PC:

 1. klikněte pravým tlačítkem myši nad dokumentem PDF, který chcete rozdělit.
 2. Zobrazí se nabídka s řadou možností; najeďte kurzorem myši na možnost „Otevřít pomocí“. a zobrazí se podnabídka, kde musíte vybrat «Google Chrome».
 3. Soubor PDF se okamžitě otevře ve vašem prohlížeči Google Chrome.
 4. Nyní musíte přejít do pravého horního rohu dokumentu a klikněte na ikonu tiskárny. Pokud tuto ikonu nevidíte, klikněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu obrazovky; Zobrazí se nabídka, kde musíte vybrat «Tisk…».
 5. Obě možnosti přesměruje do vyskakovacího okna, kde uvidíte kompletní soubor PDF a také na pravé nebo levé straně dokumentu uvidíte malou nabídku s několika možnostmi.
 1. V možnosti, která říká „Stránky“, musíte kliknout na šipku rozevíracího seznamu a vybrat «Personalizované» (tento krok je někdy přeskočen; pokud se neobjeví ve vyskakovacím okně, přeskočte jej a přejděte ke kroku 8).
 2. Nyní uvidíte rámeček, kde je napsáno p. ex 1-5, 8, 11-13 (je psán světle šedou barvou); v té krabici napište čísla stránek, které chcete rozdělit; například 1-5, 9, 12-18 (můžete rozdělit jeden list nebo více listů najednou). Pokud se ve vyskakovacím okně nezobrazí možnost z kroku 7; pokud vidíte toto pole, vyberte jej a zadejte čísla stránek, které potřebujete rozdělit.
 3. V možnosti určení se ujistěte, že je napsáno «Uložit jako PDF». Pokud tato možnost není vybrána, klikněte na šipku rozevíracího seznamu a zvolte «Uložit jako PDF»; ostatní možnosti vám neumožní rozdělit dokument.
 4. Klikněte na tlačítko, které říká «Uložit».
 5. Objeví se další vyskakovací okno, kde musíte svému novému souboru přiřadit název a také vybrat umístění, kam bude váš soubor uložen (můžete jej uložit do dokumentu, na plochu nebo do složky, kterou jste si pro tento účel vytvořili). Nakonec klikněte na «Uložit».
 6. Připravte si dokument ve formátu PDF byl správně rozdělen a původní dokument zůstane nedotčen.

V mnoha případech mají soubory PDF spíše špatné rozlišení; zvláště pokud se jedná o stránky naskenované knihy. Pokud je to případ vašeho PDF, říkáme vám, že existuje několik online možností, jak změnit rozlišení souboru tak, aby byl ostřejší, aby byl jeho obsah lépe oceněn.

Rozdělte celý soubor PDF do několika samostatných souborů pomocí aplikace Adobe Acrobat

Adobe Acrobat je aplikace určená k úpravě souborů ve formátu PDF, je to snadno použitelná aplikace; není však zdarma. Pokud máte bezplatnou verzi Adobe Acrobat Reader DC, není možné pomocí této aplikace rozdělit soubor.

Rozdělte PDF na jednotlivé soubory

 1. Paprsek klikněte pravým tlačítkem na soubor PDF Co chcete rozdělit?
 2. Když se zobrazí nabídka, umístěte kurzor myši na možnost «Otevřít pomocí» a zobrazí se podnabídka, kde musíte vybrat «Adobe Acrobat».
 3. Na pravé straně obrazovky se zobrazí postranní nabídka, vyberte možnost «více nástrojů» a otevře se panel s více nástroji select «Uspořádat stránky».
 4. Poté klikněte na «Rozdělit dokument».
 5. Vyberte, jak chcete soubor rozdělit, ať už jde o jeden nebo více souborů. Acrobat umožňuje rozdělit podle předem určeného počtu stránek.
 6. Klepněte na tlačítko «Možnosti výstupu» vyhledejte nový soubor a označte jej názvem.
 7. klikněte na «Přijmout».
 8. Hotovo, již jste rozdělili své soubory ve formátu PDF pomocí Adobe Acrobat; můžete hledat nové soubory v umístění, které jste nastavili dříve.

Pamatujte, že pro použití Adobe Acrobat si musíte tuto aplikaci zakoupit; protože bezplatná verze omezuje některé funkce, včetně rozdělování souborů. Pokud jej nemáte, další dobrou možností je otevřít dokument PDF ve Wordu, a jakmile tam budete, můžete vytvořit více dokumentů PDF výběrem konkrétních stránek, které chcete ke každé přidat.

Jak vidíte, je velmi snadné upravovat soubory PDF tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Nejen, jak jsme to zmínili v tomto článku, ale můžete dokonce přeložit soubor PDF z angličtiny do španělštiny a mnoho dalších možností. Nepřemýšlejte dvakrát a proveďte všechny požadované změny v jakémkoli dokumentu ve formátu PDF.