Saltar al contenido

Jak psát nebo vkládat hudební symboly ve Wordu pomocí klávesnice

28 de julio de 2022

Když se chystáme vytvořit dokument s Textový editor Microsoft Word, vždy přemýšlíme, zda lze vložit určité symboly nebo speciální znaky. Stejně jako bychom to udělali se symboly měn, ale pokud se jedná o hudební symboly, věříme, že bychom to měli dělat, jako by to byly obrazy. Není tomu tak a v tomto článku to naznačíme jak psát nebo vkládat hudební symboly ve Wordu pomocí klávesnice.

S Wordem můžete vložte velké množství symbolů a ty najdete v záložce Vložit a poté vyberete možnost Další symboly. A jak vidíte, je to velmi jednoduchá operace. Možná se vám to ale trochu zkomplikuje, když to samé zkusíte udělat přes klávesnici a tento tutoriál vám řekne, jak to můžete snadno udělat.

Naučit se používat různé nástroje, které nabízí textový editor, nám umožní získat z něj maximum a vytvářet úžasné dokumenty a to je účel těchto článků, naučit vás, dokud se nestanete odborníkem. Pak pro vás bude velmi snadné například vkládat emotikony nebo emotikony do textu Wordu.

Jak psát nebo vkládat hudební symboly ve Wordu pomocí klávesnice

Jak jsme již zmínili, je to velmi jednoduché. psát nebo vkládat hudební symboly, pokud používáte program Microsoft Word. A bez dalšího plýtvání časem se tím budeme zabývat nejdříve, abychom vám ukázali, jak se to dělá, přes hlavní menu aplikace. A pak vás naučíme, jak provést stejný postup pomocí klávesových zkratek.

A abychom mohli začít, musíme jít do aplikace a otevřít nový dokument, poté přejdeme do horní nabídky, ve které vybereme kartu Vložit. Dalším krokem je najít sami sebe v pravé části stejného menu a uděláme to klepněte na Symbol. Objeví se malý rámeček se dvěma možnostmi a rovnicí a symbolem.

Klikneme na Symbol a následně na volbu Další symboly, na naší obrazovce se zobrazí okno pro tuto možnost. Která se skládá ze dvou záložek, Symboly a speciální znaky.

Zůstaneme v záložce Symboly a v sekci Písma si vybereme písmo, jaké chceme, dokonce si můžeme nainstalovat speciální písmo nebo typografii pro náš dokument.

Nyní najdeme na pravé straně v sekci Podmnožina a zvolte Různé symboly. Zobrazí se několik znaků a když budete trochu hledat, najdete 7 hudebních symbolů, které vám pojmenujeme, čtvrťová nota, osminová nota, osminová nota zněla, šestnáctinová nota zněla, symbol ploché hudby, znak přirozené hudby a symbol ostré hudby.

Nyní, abyste mohli do dokumentu vložit kterýkoli z těchto hudebních symbolů, můžete to udělat dvěma různými způsoby. První z nich je dvojitým kliknutím na symbol, který si vyberete, a druhým způsobem je vybrat symbol a poté kliknout na možnost vložení. Symbol se objeví ve vašem dokumentu a poté si můžete vybrat jiný nebo stačí kliknout na Zavřít.

Kroky k psaní nebo vkládání hudebních symbolů ve Wordu pomocí klávesnice

Je důležité, abyste se podívali do okna Symbol, kde se nachází zobrazí kód, který musíte zadat pomocí klávesnice pro zobrazení hudebního symbolu v dokumentu.

Pokud například kliknete na symbol ploché hudby, zobrazí se vám klávesy, které musíte stisknout, aby se symbol objevil v dokumentu, v tomto případě musíte zadat 266d a poté stisknout Alt + X.

vkládat hudební symboly

Tímto způsobem můžete zkopírovat krátký kód, který budete potřebovat pro každý hudební symbol, a nebudete muset používat nabídku. Stačí napsat kód noty, kterou potřebujete vložit do dokumentu, a okamžitě se objeví.

Uvědomíte si, jak snadné to je, stejně jako by bylo vytvářet nové styly textu ve Wordu. Tímto způsobem jste se naučili jak psát nebo vkládat hudební symboly ve Wordu pomocí klávesnice.