Saltar al contenido

Jak provést zpětné lomítko nebo zpětné lomítko na mé klávesnici s Windows 10, 8 a 7

21 de agosto de 2022

Pokud se vám někdy stalo, že chcete na klávesnici použít konkrétní symbol, ale nemůžete, jste ve správném článku. Dnes vám prozradíme jak zpětné lomítko nebo zpětné lomítko na klávesnici s Windows 10, 8 a 7 rychle a snadno. Čti dál!

Klávesnice jsou úžasné nástroje. Od svého vzniku až po současnost nám umožňují komunikovat s ostatními, popustit uzdu kreativitě a dokonce se rozvíjet v pracovní oblasti. Věděli jste, že existuje dokonce několik typů klávesnic s různými funkcemi?

S největší pravděpodobností máte na svém počítači QWERTY klávesnici pojmenovanou podle prvních písmen, která se na ní objevují. To je konvenčnější verze klávesnica je velmi univerzální. Umožňuje vám nejen zadávat texty nebo čísla, ale můžete také dělat věci, jako je úprava hlasitosti na počítači se systémem Windows.

V následujících částech vysvětlíme co je zpětné lomítko a jak to můžete udělat s vaší klávesnicí, pokud máte operační systém Windows ve verzích 10, 8 nebo 7. Uvidíte, že se jedná o velmi snadný proces.

Jak mohu provést zpětné lomítko nebo zpětné lomítko na své klávesnici?

Zpětné lomítko, nazývané také zpětné lomítko, zpětné lomítko nebo zpětné lomítko, lze na klávesnici provést dvěma způsoby. Uvidíte, že obojí je velmi jednoduché, všechno bude záležet na tom, zda máte nebo nemáte numerickou klávesnici připojené ke klávesnici. V závislosti na tom si můžete vybrat jednu nebo druhou metodiku.

Pokud nemáte numerickou klávesnici, bude užitečnější tento první způsob. Jediné, co musíte udělat, je stiskněte klávesu „Alt Gr“ na klávesnici a klávesa nalevo od čísla 1 (která pravděpodobně zobrazuje symbol ‘º’) současně. Pokud jste ve Wordu nebo jiném prostoru pro psaní, uvidíte symbol.

Druhý způsob vám bude fungovat pouze v případě, že máte numerickou klávesnici. V tomto případě to, co uděláte, je k vytvoření zpětného lomítka použijte kód ASCII. Stačí stisknout klávesu ‘Alt’ následovanou číslem 92 napsaným na numerické klávesnici a znovu uvidíte, jak se zobrazí symbol obráceného lomítka.

Jak vidíte, vytvoření zpětného lomítka nebo zpětného lomítka na klávesnici je snadný úkol, i když se na něm symbol výslovně neobjevuje. A není to jediný symbol, který můžete vytvořit s kombinacemi dalších kláves. Na oficiální stránce podpory společnosti Microsoft je mnoho funkcí, které můžete provádět pomocí klávesových zkratek.

Měli byste mít na paměti, že v závislosti na jak máš nastavenou klávesnici, klávesy nemusí zobrazovat symbol, který očekáváte, když je stisknete. Proto je nanejvýš důležité nakonfigurovat klávesnici tak, abyste věděli, kde se nacházejí symboly, které v každodenním životě používáte nejčastěji.

Doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný, abyste mohli provést zpětné lomítko na klávesnici, ať už máte Windows 10, 8 nebo 7; a možná jste se dnes dozvěděli něco nového o tomto užitečném a všestranném nástroji. Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte ho sdílet a zanechat nám komentář.