Saltar al contenido

Jak přizpůsobit a umístit své jméno na hlavní panel Windows 10

16 de julio de 2022

Windows nabízí nepředstavitelné množství možností, jak si počítač přizpůsobit. Mnohé z těchto možností nejsou v dohledu, ale znát je je velmi užitečné. Přizpůsobte hlavní panel umístěním názvu Je to jedna z možností, kterou si ani nedokážete představit, že můžete dělat s Windows 10.

Hlavní panel obvykle obsahuje všechny nejčastěji používané aplikace nebo webové stránky a také ikony jakékoli aplikace, kterou v danou chvíli běžíme. Ale pokud existuje něco, co umožňuje Okna je upravit vzhled vaší plochy tak, abyste se s ní cítili pohodlně a měli svůj dotýkat se osobyl.

Vložte mé jméno na hlavní panel Windows 10

Je to jednoduchá změna a zároveň dává vašemu počítači osobní a jedinečný nádech. Existují dva způsoby, jak umístit své jméno nebo jakékoli jiné slovo, které chcete umístit na hlavní panel.

Metoda 1 – vložte jméno vedle času

Čas systému Windows se zobrazí na hlavním panelu zcela vpravo na hlavním panelu. Konfigurace musí být provedena z Kontrolní panel.

  • Přejděte na Ovládací panely. V nabídce Start systému Windows vyhledejte položku Ovládací panely. Rychlý způsob, jak to najít, je pomocí vyhledávače. Stiskněte klávesy Home + S vyvolejte vyhledávač, zadejte Ovládací panely a stiskněte Enter.
  • Vyberte možnost změnit formát data, času nebo čísla.
  • Otevře se nové okno. Musíte kliknout na tlačítko Další nastavení.
  • Přejděte na kartu Čas a upravte text označený jako symbol am a symbol pm Nahraďte text, který je přednastaven, svým jménem nebo jménem, ​​které chcete umístit.
  • Po dokončení konfigurace stiskněte tlačítko Použít a změny budou provedeny.

Poznámka: Aby byla změna účinná, musí mít krátké a dlouhé časové formáty na konci «tt», aby se text zobrazoval vedle času na hlavním panelu.

Metoda 2 – Přidat složku obsahu

Měl by jsi vytvořit složku s vaším jménem, ​​abyste jej integrovali do hlavního panelu. Je to jednoduchý proces, který vám nezabere více než pět minut.

  • Vytvořte složku a uveďte na to své jméno nebo text, který chcete zobrazit na hlavním panelu.
  • klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel ve volném prostoru. Klikněte na možnost Panel nástrojů a poté klikněte na možnost Nový panel nástrojů.
  • Otevře se nové okno, kde musíte hledat a vyberte složku, kterou jste vytvořili se svým jménem
  • Stiskněte tlačítko Přijmout a nyní objeví se vaše jméno na pravé straně hlavního panelu.
  • Pokud chcete změnit pozici složky na hlavním panelu, můžete to udělat tak, že ji vyberete jediným kliknutím a přetáhnete ji na místo, kam ji chcete umístit. Jen se ujistěte, že tato možnost není povolena. zamknout hlavní panel.

Dobrá věc na této metodě je, že může být také užitečná jako kontejner osobních souborů které jsou dobře identifikovány.

V případě, že chcete odstranit název z hlavního panelu, stačí kliknout pravým tlačítkem na volné místo na hlavním panelu a kliknout na Panel nástrojů a poté kliknout na název složky. Jméno okamžitě zmizí z lišty.

Připnout aplikace a soubory

Nejlepší způsob, jak zprovoznit váš počítač, je přidáním ikon aplikace a složky, které používáte nejčastěji. Pokud máte otevřenou aplikaci, kterou chcete připnout na hlavní panel, stačí kliknout pravým tlačítkem na ikonu aplikace a vybrat možnost Připnout na hlavní panel.

Připnout na hlavní panel

Můžete to udělat také z Windows Start a pokud už to nechcete mít, vždy máte možnost odebrat ikony z hlavního panelu. Stačí aplikaci vyhledat a kliknout na ni pravým tlačítkem. Poté vyberte možnost více a nakonec klikněte na možnost Připnout na hlavní panel.