Saltar al contenido

Jak připojit pevný disk NTFS nebo USB Pendrive k mému telefonu Android

31 de julio de 2022

V dnešním článku se podíváme Jak připojit pevný disk NTFS nebo USB Pendrive k mému telefonu Android poměrně jednoduchým způsobem. Než budete pokračovat, musíte mít na paměti několik věcí, ale nebojte se, není to vůbec složité.

Pevné disky se postupem času vylepšují, stejně jako USB flash disky. Úložná kapacita těchto zařízení může být značně velká, mnohem větší než u jakéhokoli mobilního zařízení.

Je proto normální mít na pevném disku mnoho informací, možná proto, že je toho na telefon nebo na zálohování souborů příliš mnoho. Ať je to jak chce, je velmi snadné přenést všechna ta data nebo prostě to, co je potřeba do vašeho mobilního telefonu, a o kousek níže vám ukážeme, jak můžete k telefonu připojit pevný disk nebo USB flash disk pomocí Android.

Připojte pevný disk NTFS k mému telefonu Android

První věc, kterou potřebujete, je vědět, zda je vaše zařízení kompatibilní s USB OTG, to je nezbytné, protože pokud tomu tak není, nebudete moci připojit pevný disk nebo pero.

Musíte mít na paměti, že pevný disk potřebuje ke svému fungování napájení a výstup USB vašeho zařízení mu nebude schopen poskytnout to, co potřebuje. K vyřešení tohoto problému budete muset mít kabel s dvojitým USB. Jeden z těchto kabelů bude muset vést k vašemu zařízení a druhý k baterii pro napájení pevného disku.

Další věc, kterou je třeba poznamenat, je, že implementace Microsoft NTFS USB společnosti Paragon umožňuje soubory pouze číst, nikoli zapisovat. To znamená, že můžete zkopírujte soubory z pevného disku do vašeho zařízeníale na dotyčný pevný disk nemůžete nic přidat.

Nemůžeme však popřít výhody, které nám tento typ aplikace nabízí, protože můžeme mít a pevný disk s mnoha filmy a seriály abychom si mohli užívat na našem mobilu. Ideální, když podnikáte dlouhé cesty nebo jste na dovolené mimo domov.

Jakmile připojíte pevný disk nebo flash disk k mobilnímu zařízení, uvidíte na obrazovce telefonu varování. Používání aplikace není nijak složité, je velmi intuitivní a nemusíte se ani dívat na tutoriál, abyste se ji naučili používat.

Jak připojit USB flash disk k mému telefonu Android

Jednou z velkých pozitivních věcí je, že aplikace je kompatibilní s jakýmkoli pevným diskem nebo flash diskem na trhu. Takže byste neměli mít žádný problém se čtením těchto úložných jednotek, pokud váš telefon může využívat technologii USB OTG.

Microsoft NTFS USB je extrémně užitečná aplikace, která je ve skutečnosti spíše ovladačem než samotnou aplikací. Umožňuje nám číst různé typy formátů disku. Nejsme tedy omezeni pouze na formát NTFS na pevném disku. Pokud ne, můžete také číst disky, které jsou v HFS, exFAT nebo FAT32.

propojení pevného disku s mobilem

Pomocí této aplikace můžete přenášet velké soubory do svého mobilního zařízení nebo je používat ze stejného pevného disku. Pamatujte, že na něj nelze zapisovat, to znamená, že nemůžete upravovat soubory umístěné na externím disku. Pokud si z toho ale můžete spustit film a užít si ho na mobilu.

Jak můžete vidět, je velmi snadné kontaktovat pevný disk NTFS s mým mobilní zařízení. Tímto způsobem můžete během několika minut přenést velké množství informací z počítače do mobilního zařízení.