Saltar al contenido

Jak připojit ovladač PS3 k Androidu bez root a bez kabelů – Velmi snadné

9 de agosto de 2022

pak uvidíme jak připojit PS3 ovladač k Androidu bez rootu a bez kabelů velmi snadným způsobem. I když také navrhneme metodu pro ty, kteří zakořenili své mobilní zařízení.

Je mnohem jednodušší a spolehlivější připojit DualShock 3 k telefonu Android, pokud je rootovaný. Ale nebojte se, na všechno existuje řešení a i když nechcete nebo nemůžete rootovat své Android zařízení, svůj příkaz si užijete i na svém mobilním telefonu.

Připojte DualShock 3 k Androidu bez root

Pokud nemáte oprávnění root, můžete také připojit příkaz PS3 do vašeho mobilního zařízení, i když možná je proces trochu složitější. K tomu se musíte ujistit, že váš telefon má funkci USB Host, aby bylo možné synchronizovat zařízení. Budete také potřebovat, aby byl kompatibilní s USB OTG.

Pro synchronizaci ovládání pomocí USB OTG kabelu budete muset nakonfigurovat aplikaci Sixaxis Enabler na mobilním telefonu. Poté ve stejné aplikaci musíte vybrat Povolit Sixaxis.

Budeš muset zapněte ovladač dokud proces nedosáhnete a možná to budete muset udělat několikrát, takže vám doporučujeme obrnit se trpělivostí. Ačkoli byste neměli mít s kabelem USB OTG žádný problém, měli bychom mít na paměti, že některé emulátory mohou způsobit problémy.

Chcete-li tento problém vyřešit, doporučujeme stáhnout si aplikaci USB/BT Joystick Center 2020 a spárovat s ní ovladač. S touto aplikací budete moci mapovat tlačítka DualShock 3 a vyhnete se tak jakémukoli problému.

Jak připojit ovladač PS3 k mému Androidu

První věc, kterou uděláte, je stáhnout si aplikaci Sixaxis Compatibility Checker. Toto je kontrola, zda je vaše zařízení kompatibilní s ovladačem PS3. Jediným problémem je, že k provedení procesu je nutné mít zařízení rootnuté.

Stejná aplikace neslouží pouze k ověření kompatibility. Pokud ne, poskytne vám také adresu Bluetooth připojení ovladače, takže si ji musíte zapsat, protože ji budeme potřebovat později.

Chcete-li změnit tuto adresu, budete muset přejít na Web Dancing Pixel Studios a stáhněte si aplikaci Sixaxis PairTool, která vám umožní zadat adresu Bluetooth, kterou jsme si poznamenali v předchozím kroku.

Zde budeme muset použít a USB kabel pro připojení ovladače PS3 k počítači. Když tak učiníme, Windows si stáhne ovladače pro uvedený ovládací prvek a poté budete moci změnit adresu Bluetooth prostřednictvím aplikace, kterou jsme dříve stáhli.

Připojte ovladač PS3 k zařízení Android

  • Poté si budete muset stáhnout aplikaci Sixaxis Controller, kterou najdete v obchodě Google.
  • Po stažení a instalaci budete muset aplikaci otevřít a nechat ji na pozadí.
  • Nyní musíte jít doNastavení«a pak do»Jazyk a zadávání textu” zaškrtněte políčko Sixaxis Controller.
  • Nyní otevřete aplikaci znovu a musíte stisknout „Start“. Počkejte, až se objeví legenda “Poslech pro ovladače” a poté budete muset stisknout tlačítko PS na ovladači (je mezi páčkami), abyste jej mohli synchronizovat s mobilním telefonem.

hraní s ps3 a mobilem

  • Pro dokončení stiskněte Změňte volbu IME a poté zaškrtněte Sixaxis Controller.

V případě, že budete chtít ovladač znovu použít na konzoli, nebojte se, protože proces je mnohem jednodušší. Stačí při zapnutí PlayStationu stisknout tlačítko PS a můžete začít.