Saltar al contenido

Jak připojit několik televizorů ke stejnému digitálnímu kabelovému signálu bez dekodéru

28 de agosto de 2022

The televize je bezesporu jednou z nejpoužívanějších forem zábavy světové úrovni. Za ta léta, co tato technologie byla, jsme mohli vidět její vývoj v průběhu času.

Je dobře známo, že v současnosti byl tento způsob konzumace digitálního obsahu zastíněn vynálezem nových a pohodlnějších způsobů sledování filmů a seriálů. Pravdou ale je, že stále existuje mnoho uživatelů, kteří stále preferují tento typ zábavního systému pro všechny věci, které nabízí. Dokonce i mnoho lidí se snaží přeměnit starou televizi na Smart TV.

Jednou z nejčastějších otázek lidí, kteří mají kabelový signál, je, zda je možné tento signál sdílet s několika televizory bez potřeby dalších dekodéry. Odpověď je ano a proces, jak zajistit, aby vaše televize měly televizní signál, je jednodušší, než si myslíte.

Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle návodu, který vám v tomto článku ukážeme, velmi pečlivě a během krátké doby toho snadno dosáhnete. Nebojte se, že tento proces není vůbec složitý a pomocí kroků, které vám ukážeme, budete moci připojit ke svému signálu všechny televizory, které chcete.

Jak funguje televizní signál?

Než začnete s výkladem, je vhodné zopakovat si základy této technologie, abyste jí lépe porozuměli. Získáte tak širší referenční rámec a dozvíte se více o tom, jak fungují kabelové signály a zda je možné, aby moje televize měla lepší příjem digitálního signálu.

Kabelová televize začíná takříkajíc na anténní farmě, což je místo, kde přijímají antény satelitů, které poskytují TV obraz. Jakmile tam signál dorazí, je distribuován prostřednictvím optických vláken do domů, kde jej přijmou dekodéry, které tento signál převedou na různé kanály, které vidíte.

I když se to může zdát jako zdánlivě jednoduchý systém, ve skutečnosti je velmi složitý a vyžaduje mnoho věcí, abyste si mohli vychutnat svůj televizní signál. To je důvod, proč si mnoho lidí myslí, že nemůžete mít signál na televizi bez dekodéru, a je to částečně pravda.

V tomto článku vám ale ukážeme techniku, která vám to umožní mít TV signál na všech televizorech vašeho domu nebo potřeba, aby každý měl dekodéry. Stačí se řídit naším průvodcem a během chvilky to zvládnete mít svůj signál na všech svých televizorech. I když někdy máme problémy a potřebujeme, aby HDMI fungovalo na TV, pokud nepřenáší obraz

Jak připojit několik televizorů ke stejnému signálu?

Aby vaše televize měly signál bez potřeby dekodérů, použijeme rozbočovač signálu, takže pokud jej nemají na eBay, můžete najít dobré nabídky rozbočovačů.

Krok 1

Jakmile máte rozdělovač signálu, první věc, kterou byste měli udělat, je připojit koaxiální kabel k výstupnímu portu na zadní straně dekodéru. Později vložte druhý konec kabelu do vstupního portu rozbočovače signálu tak, aby mohl plnit svou funkci.

Krok 2

Další věc, kterou musíte udělat, je připojit odpovídající koaxiální kabely pro každý televizor k výstupním portům rozbočovače a později připojit každý konec každého kabelu ke každé televizi, kde potřebujete TV signál.

Krok 3

Nakonec zapněte kabelový box a hlavní TV a vyberte stanici 3 a na obrazovce se načte kabelové programování a budete mít signál na všech svých televizích bez problému. Tip, který byste měli vzít v úvahu, je zkusit koupit rozbočovač signálu s dostatkem výstupů pro všechny vaše televizory.

Nekupujte to jen tak, nejsou drahé, vždy se snažte mít pár výletů navíc pro případ, že byste se v budoucnu chtěli připojit více. A tímto průvodce končíme, doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný a že máte televizní signál dostupný na všech televizorech ve vašem domě a že jste s postupem neměli problémy. A pamatujte, že s vaší televizí budete mít vždy k dispozici mnoho možností, například můžete hrát Free Fire na mé Smart TV z mého mobilního telefonu bez kabelu.