Saltar al contenido

Jak připojit můj počítač ke zvukovému systému s/bez bluetooth velmi snadné

24 de julio de 2022

V současné době trávíme díky technologii většinu času na počítači, ať už pracujeme, studujeme nebo trávíme jiný čas sledováním našich oblíbených seriálů a filmů. K tomu musíte nakonfigurovat zvuk v reproduktorech vašeho PC a kvalitu na obrazovce tak, abyste měli a lepší vizualizace a příjemnější zážitek.

Mnohokrát se nám stalo, že se díváme na naše filmy nebo seriály a nemají dobrý zvuk a toto ne Umožňuje nám porozumět tomu, co vidíme. Proto vás zveme, abyste pokračovali ve čtení tohoto článku, ve kterém se podělíme o informace o tom, co je zvukové zařízení nebo zesilovač zvuku, o krocích, jak je připojit k počítači, ao výhodách připojení zvukového zařízení k počítači.

Jak změnit zvukový výstup vašeho počítače

Když mluvíme o a zvukové zařízení nebo zesilovač zvuku označujeme zařízení, které obsahuje elektronické obvody, které umožňují zesílit nebo zesílit všechny zvukové signály a dodat výkon potřebný pro reproduktory nebo reproduktory.

Zvukový zesilovač umožňuje uživatelům vychutnat si kvalitní zvuk a ty lze použít pokud je připojíte z počítače, televize, mobilního telefonu nebo tabletu umožňuje zvětšovat a rozšiřovat zvuk všude, existuje také mnoho programů pro profesionální úpravu zvuku, takže můžete zvuk dokonale poslouchat.

Měli byste také vědět, že zesilovač zvuku Má audio vstupy a výstupy.vstupy umožňují připojení zdrojů zvuku, jako jsou mimo jiné telefony, televize, rádia, a přes výstupy můžete připojit reproduktory, reproduktory nebo reproduktory.

Zesilovač přijímá signály zvukových vln a reprodukuje jejich spektrum s větším výkonem prostřednictvím reproduktorů; to znamená nepoužívá stejný signál jako zdroj zvuku místo toho používá kopii a reprodukuje ji s mnohem větší silou.

Dále vám ukážeme, jak změnit zvukový výstup na vašem PC v závislosti na systému Windows, který máte:

na Windows 7

Chcete-li změnit zvukový výstup na počítači se systémem Windows 7, musíte nejprve vstoupit do nabídky Start a vyhledat slovo Zvuk, abyste našli související programy. Přístup ve zvukovém okně pro zobrazení seznamu připojených audio zařízení do počítače. Vyberte ten, který chcete, a klikněte na nastavit jako výchozí.

Ve Windows 8 a 8.1

Otevřete okno Ovládací panely tak, že jej vyhledejte v nabídce Start a zadejte možnost hardware a zvuk, kde budete muset zadat možnost spravovat zvukové prvky na kartě zvuk. Objeví se nové okno se seznamem zvukových zařízení, která můžete použít, vyberte to, které chcete, a klikněte na něj pravým tlačítkem, abyste jej zvolili jako výchozí, a poté klepněte na použít.

V systému Windows 10

Otevřete nabídku nastavení systému Windows a vstupte do systémové části, v ní klikněte na možnost zvuku a začněte upravovat kliknutím na ikonu ‘předvolby zařízení a objem aplikací’. Chcete-li vyvolat novou nabídku s parametry zvuku systému, vyberte aplikaci, kterou chcete upravit, a vyberte vstupní a výstupní zařízení podle svého výběru.

Možnosti konfigurace zvuku ve Windows

Od systému Windows 10 byla do systému přidána různá nastavení, která uživateli umožňují libovolně upravovat různé systémové parametry včetně zvuku. Chcete-li získat přístup k těmto možnostem stačí otevřít nabídku nastavení a najděte možnost zvuku na kartě systémy.

V možnostech zvuku systému Windows můžete upravit zvuk spuštěných aplikací a můžete také změnit vstupní a výstupní zařízení každé z aplikací jednotlivě.

audio zařízení

Jak připojit reproduktor nebo reproduktor k počítači

Jak znáš počítače? Pocházejí z továrny s vestavěnými reproduktory.ale mnohokrát nejsou příliš kvalitní, proto musíme mnohokrát připojit zařízení nebo zesilovač zvuku, zde vysvětlujeme kroky, které musíte dodržet, je to extrémně jednoduchý postup, ať už to uděláte pomocí kabelů nebo přes Bluetooth .

Pokud to uděláte pomocí možnosti Bluetooth Musíte zapnout zvukové zařízení a ujistit se, že je připraveno k připojení, poté aktivovat Bluetooth na vašem PC a kliknout na možnost připojení, počkat, až se vaše zařízení objeví a vybrat jej, ujistit se, že bylo správně připojeno a je to.

Pokud chcete své zařízení připojit pomocí kabelů, je tato metoda univerzální, protože někdy všechna zařízení, která nejsou bezdrátová, mají tento typ připojení. Měli byste se podívat na zadní stranu vašeho PC nebo zařízení, kam se chystáte připojit zesilovače a vyhledejte zvukové výstupynajdete tři, obvykle modrou, zelenou a růžovou.

Ten, na kterém nám záleží, je ten zelený je identifikován jako LINE OUT nebo šipkou, která označuje, že se jedná o odchozí připojení, do něj zasuňte konec kabelu Jack, nebo pokud váš počítač tyto porty nemá, stačí jej připojit ke stejnému vstupu, kam připojujete sluchátka. Jak si uvědomíte ve velmi jednoduchém procesu a velmi podobném tomu, co musíte udělat pro aktivaci ovladačů zvuku v nouzovém režimu.

Jak se připojit ke zvukovému zařízení z mobilního telefonu nebo tabletu

V dnešní době existuje velké množství různých zvukových zařízení, která se mohou připojit k našemu mobilnímu telefonu nebo tabletu, ať už pomocí pomocného kabelu, nebo dokonce přes Bluetooth připojení, takže dokáže reprodukovat zvuky telefonu na polnici nebo reproduktoru, ke kterému chcete se spojit a tak moci přehrávejte požadovanou hudbu při vyšší hlasitosti.

Prostřednictvím připojení Bluetooth

Chcete-li připojit své mobilní zařízení nebo tablet k reproduktoru prostřednictvím připojení Bluetooth, musíte to nejprve provést aktivujte funkci bluetooth na obou zařízenícha poté se na telefonu budete muset propojit se zvukovým zařízením stisknutím možnosti pojmenované podle modelu houkačky nebo reproduktoru, jakmile je klakson aktivován vydá specifický zvuk, který upozorní, že byl připojen správně.

Alternativy k připojení bez použití Bluetooth (kabelové)

Dá se připojit i k tomu starému, tzn přes různé pomocné kabelypokud mají obě zařízení potřebné vstupy pro připojení, kterými mohou být:

Jack/RCA připojení

Normálně jsou tyto kabely nezbytné pro připojení mobilního zařízení k houkačce nebo reproduktoru s vysokou hlasitostí a profesionálnější, připojení Jack/RCA se skládá z kabelu s Jack vstupem pro připojení k telefonu nebo tabletu a RCA výstupem (což jsou barevné kabely), aby bylo možné připojit k houkačce nebo reproduktoru.

připojení TOS-LINK

V současné době je pro lidi velmi vzácné používat houkačky se vstupy Toslink, to však neznamená, že je nikdo nepoužívá, v těchto případech je velmi obtížné najít kabel se vstupem Jack a výstupem Toslink, takže bude nutné mít adaptér na straně Jack, který funguje s kabelem Toslink možnost bez problémů připojit mobilní zařízení k houkačce nebo reproduktoru.