Saltar al contenido

Jak připojit LG, Samsung, Hisense a Sony Smart TV k internetu pomocí WiFi

6 de agosto de 2022

S rostoucí technologií je nyní možné připojit a internetová chytrá televizea mít přístup k veškerému audiovizuálnímu obsahu, který web má.

Proto každá z těchto značek a modelů obsahuje své vlastní nastavení pro připojení k síti je zde každý zobrazen.

Abyste mohli využívat všech výhod, které vám Smart TV nabízejí, je nezbytné, abyste byli dříve připojeni k internetu, ať už přes Wi-Fi nebo kabel. Jakmile to uděláte, můžete si užívat hry a aplikace z chytré televize, procházet Google Chrome nebo dokonce jak připojit telefon k televizi.

Připojte Samsung Smart TV k internetu

Existují dva způsoby, jak připojit Samsung k webu, a to kabelem nebo bezdrátově. Ale tento tutoriál se zaměřuje pouze na to druhé.

Musíte tedy stisknout tlačítko s názvem „Domov» buď «Jídelní lístek“ na dálkovém ovladači televizoru.

Tím se dostanete do sekce nastavení a funkcí zařízení, kde budete pokračovat a vyhledejte „Síť» a pak «Konfigurace sítě“.

Tímto způsobem se objeví seznam alternativ, mezi nimiž vybereme tu s názvem „Wi-Fi připojení“.

To způsobí, že se zobrazí všechny dostupné bezdrátové sítě, které jsou v dosahu Smart TV. Vybere se ten z domova a zadá se heslo.

Podobně toho lze dosáhnout pomocí možnosti WPS, které je dosaženo prostřednictvím stejné sekce konfigurace sítě.

Je vybrána výše uvedená možnost a jsou provedeny kroky, které zařízení poskytne, aby bylo připojení úspěšné. v této metodě klíč není vyžadován.

Připojte LG Smart TV k WiFi

Smart TV značky LG lze připojit k bezdrátové síti pomocí konfiguračního tlačítka na dálkovém ovladači.

Pokud tam není, lze k němu přistupovat z „Domov“ a přejde do části nastavení TV.

Tím se zobrazí postranní nabídka, která se bude nacházet na levé straně obrazovky, v níž musíte najít a vybrat „Internetové připojení“.

Hledejte také možnost, která říká „zahájit připojení“. Postupně se zobrazí všechny dostupné sítě a pro zadání hesla a zadání bude vybrána místní síť.

Připojte Hisense Smart TV k WiFi síti

Podle očekávání použijeme k dokončení připojení k internetu dálkový ovladač výběrem možnosti „Domov» buď «Jídelní lístek“.

Tím se zobrazí malá obrazovka na levé straně v dolní části, ve které byste měli vybrat „Nastavení» pokračovat.

V sekci nastavení musíte najít pole, které říká „Síť“, který se obvykle nachází v druhé řadě možností vlevo.

Kliknutím na toto se zobrazí seznam alternativ, mezi nimiž by měla být jedna s názvem „Konfigurace sítě“.

Kliknutím na něj se zobrazí seznam nejbližších nebo dostupných bezdrátových sítí, vybírá se pouze ta domácí a přistupuje se k ní zadáním hesla.

Připojte Sony Smart TV k bezdrátové síti

Připojení chytrého televizoru značky Sony k síti WiFi je stejně podobné jako u ostatních zmíněných značek.

velká chytrá televize

Způsob, jak toho dosáhnout, je vybrat slavné tlačítko „Domov“ našeho ovládání, čímž se dostaneme na obrazovku s možnostmi.

V rámci toho musíte najít ten, který říká „Nastavení“, která nás zavede do sekce konfigurace zařízení, kde jsou provedeny důležité změny.

Poté musíte najít a kliknout na pole s nápisem „Síť» buď «síť“ (v závislosti na jazyku) a tam zvolte „Konfigurace sítě“, což v angličtině bude říkat „Nastavení sítě“.

Vyberte níže “Nakonfigurujte síťové připojení“ a způsob, jakým se chcete připojit k domácí WiFi.

Vzhledem k tomu, že se jedná o příručku, pokračujte výběrem konfigurace připojení a dokončete připojení podle kroků uvedených zařízením.

Jakmile připojíte svůj Smart TV k síti Wi-Fi, pokračujte ve zkoumání všeho, co můžete se svým zařízením dělat. Další výhodou, kterou můžete najít, je možnost připojení ke zvukovému systému bez potřeby kabelu.