Saltar al contenido

Jak přidat hypertextové odkazy do prezentace PowerPoint? – Z PC a mobilu

3 de agosto de 2022

PowerPoint je jednou z oblíbených aplikací uživatelů pro vytváření prezentací, a to především díky jednoduchosti použití a množství editačních nástrojů. Mezi tolika možnostmi, které aplikace nabízí, však mnohokrát neznáme správný způsob, jak je použít.

Například hypertextové odkazy, které mají přesměrování spotřebitele prezentace na různá místa určení jako jsou webové stránky, e-mail, na jinou stránku nebo část samotného dokumentu a další. Pokud se chcete o tématu dozvědět více, pokračujte ve čtení, že vám o něm povíme níže.

Jak můžete vytvořit odkaz na umístění v dokumentu nebo e-mailu?

Mít přímý odkaz na váš e-mail v prezentaci je mistrovský tah ušetříte spoustu kroků k navázání komunikace Tímto způsobem je důležité, aby to vyniklo, mít atraktivní design, naučit se změnit motiv nebo design snímku v PowerPointu a budete mít lepší výsledky.

S verzí Windows

Když prezentujete informace prostřednictvím snímků, měli byste pro powerpointové prezentace proměnit ukazatel myši na laser, protože se vyhnete nepříjemnému rozptylování pro pozorovatele. K založení hypertextové odkazy na e-mail nebo část dokumentu musí:

  1. Vytvořte text nebo vložte tvar nebo obrázek, který bude hypertextovým odkazem, vyberte jej, přejděte na „Vložit“ a „Hypertextový odkaz“.
  2. Zde si vyberete požadovanou možnost, buď pro konkrétní číslo snímku (Umístit v tomto dokumentu), napsat e-mail (E-mailová adresa) nebo vložit PowerPoint snímky z jiné prezentace (Vytvořit dokument).
  3. Vyplňte pole a klikněte na Přijmout.

vytvářet a upravovat pomocí power pointu

Z macOS

Z Macu můžete také získat hypertextový odkaz na konkrétní e-mail nebo snímek, proces je ve skutečnosti podobný jako ve Windows, nejprve vyberte prvek, který bude odkazem přesměrování, přejděte na Vložit > Hypertextový odkaz, v dialogovém okně, které se otevře, můžete přizpůsobit zobrazovaný text, informace na obrazovce a v tomto konkrétním případě přejít na možnost „Tento dokument“ nebo „E-mailová adresa“, vyberte umístění a klikněte na OK.

na vašem webu

Pokud patříte k těm, kteří preferují online verzi PowerPointu, pro vytvoření hypertextového odkazu na e-mail nebo část prezentace samotné, stačí postupujte stejně jako v offline verzi nebo tradiční. Verzi pro stolní počítače můžete nainstalovat také z oficiálních stránek aplikace PowerPoint.

Ze zařízení iOS

Mobilní rozhraní PowerPointu je plně optimalizováno, takže máte všechny stejné možnosti jako verze pro stolní počítače, pouze Jídelní lístek možnosti jsou ve spodní části programusekvence kroků je stejná pro vkládání hypertextových odkazů.

S aplikací pro Android

Verze PowerPointu pro Android je stejná jako verze pro iPhone, tedy postup pro dosáhnout odkazu na příspěvek nebo část snímkuje zcela stejný jako ten, který jsme právě představili pro iOS.

Jaký je postup pro přidání hypertextového odkazu na váš snímek na web?

Toto je funkce, se kterou normálně souvisí hypertextové odkazy, to znamená, že kliknutí na prvek na snímku vygeneruje a přímé přesměrování na stránku nebo webové umístění, proces konfigurace je velmi jednoduchý.

na Windows

Stejně jako v předchozích vysvětleních je první věcí vybrat prvek, který se má použít jako hypertextový odkaz, a poté přejít na Vložit > Hypertextový odkaz > Existující soubor nebo webová stránkatam upravíte pole, zadáte adresu a kliknete na přijmout.

Z macOS

V operačním systému Apple je proces vytvoření hypertextového odkazu na webovou stránku velmi podobný procesu Windows, pouze v panelu „Vložit hypertextový odkaz“ vyberete „Webová stránka nebo soubor“, zadejte adresu a klikněte na tlačítko Přijmout, bude nakonfigurováno.

s webovou stránkou

Jak jsme již uvedli, webová verze PowerPointu nabízí stejné funkce a uspořádání možností, takže pro vygenerování přímého odkazu na webovou stránku z online verze stačí postupovat podle kroků v části „Ve Windows“.

Z aplikace pro iOS

Ze svého iPhonu nebo iPadu můžete vstoupit do aplikace PowerPoint a vytvořit hypertextový odkaz na webovou stránku, celý proces je úplný podobný tomu u MacOSpouze umístíte nabídku „Vložit“ na jiné místo.

S mobilem s Androidem

Pravdou je, že rozhraní PowerPointu se na žádném zařízení příliš neliší, je navrženo tak, aby se postaralo o funkčnost a estetiku, na kterou jste zvyklí, takže verze pro mobil je stejný pro Android i iOStakže postup vytvoření hypertextového odkazu na webovou stránku je stejný.

vytvořit kvalitní prezentaci s power pointem

Jaké kroky musíte provést, abyste mohli upravit formátování hypertextového odkazu v PowerPointu?

V případě, že jste nevěděli můžete upravit přímý odkaz které vytvoříte do dokumentu, e-mailové adresy nebo webové stránky, aby odpovídaly barvám ostatních prvků na snímku.

barvu písma

Pokud je prvek hypertextového odkazu text, ve výchozím nastavení bude umístěn v určité barvě, ale máte možnost upravit jeho odstín kliknutím na něj a přechodem do nabídky Start na „Barva fontu» zobrazíte dostupné odstíny a vyberete si ten, který vám vyhovuje.

Adresa, na kterou budete mířit

Jediné, co zbývá ověřit, že proces byl úspěšně proveden, je otestujte příslušný hypertextový odkaz Chcete-li to provést, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte «Otevřít hypertextový odkaz», pokud vás správně přesměruje, můžete postup ukončit.