Saltar al contenido

Jak přidat černé pruhy do videa pomocí Adobe Premiere nebo Sony Vegas

11 de agosto de 2022

Existuje mnoho editačních programů, ale příp Adobe Premiere a Sony Vegas jsou jedny z nejznámějších a nejfunkčnějších. Dnes vás naučíme, jak přidat černé pruhy do videa pomocí Adobe Premiere nebo Sony Vegas.

Díky černým pruhům na videu vypadá skvěle více filmovécož mu dodává profesionálnější vzhled. Proto doporučujeme, abyste si tento postup osvojili v případě, že tyto aplikace používáte neustále, na druhou stranu také doporučujeme naučit se centrovat obrázky v Adobe Premiere Pro, abyste získali vybroušenější a příjemnější video.

Jak přidat černé pruhy do videa pomocí Adobe Premiere nebo Sony Vegas

Existují dva výjimečné video nástroje, které najdeme v operačním systému Windows. Odkazujeme na Adobe Premiere a Sony Vegas, dnes se to dozvíte jak umístit černé pruhy pomocí těchto aplikací.

Použijte Adobe Premiere k umístění černých pruhů na videa

Adobe Premiere je jedním z nejúplnějších nástrojů pro domácí úpravy videa. Díky jeho použití je to možné vytvářet velmi kvalitní videa, kde je hranice představivosti. V případě, že chcete použít Adobe Premiere k umístění černých pruhů na video, přečtěte si prosím pozorně následující informace a postupujte takto:

 1. Jakmile otevřete video, které chcete konfigurovat pomocí Adobe Premiere, klikněte na možnost Soubor, Archiv.
 2. Mezi mnoha dostupnými možnostmi musíte kliknout na Nový a později Vrstva úprav, klepněte na OK. Vzhledem k tomu, že v projektu uvidíte vrstvu úprav, budete ji muset přetáhnout na video a roztáhnout tak, aby pokryla celé video.
 3. Použijte efekt na tuto vrstvu úprav, přejděte do části efekty, hledal jsem Střih a přetáhněte jej na vrstvu úprav.
 4. Klikněte na vrstvu úprav a přejděte na ovládání efektů a najděte účinek Střih.
 5. Jak uvidíte, zobrazí se různé atributy pro konfiguraci, musí být umístěn na Nahoru a dolů a zadejte procento oříznutí, doporučujeme použít 10 %, ale můžete si vybrat libovolné číslo.

Jak uvidíte, tím se zobrazí černé pruhy na videu, je to tak jednoduché vložte černé pruhy pomocí programu Adobe Premiere. Tuto metodu použijte, aby vaše videa vypadala profesionálněji a filmověji, ale pamatujte, že v Premiere musíte také provést pokročilé mixování zvuku, aby vaše video vypadalo kompletní.

Přidejte do videa černé pruhy pomocí Sony Vegas

Sony Vegas je jednou z aplikací Nejdůležitější úpravy videa ve Windows a v jiných operačních systémech je pravdou, že je to jedna z nejlepších alternativ k Adobe Premiere pro úpravu videí. Mnozí preferují používání této aplikace před ostatními od konkurence.

Použití černých pruhů může být velmi dobré pro vylepšení vzhledu našich videí, pokud chcete tento postup provést se Sony Vegas, postupujte takto:

 1. Prvním krokem je najít sami sebe ve video projektu, který jste již vytvořili.
 2. Lokalizovat nějaké klipyklikněte na možnost oříznout panorama.
 3. Na obrazovce se objeví možnosti Crop Pan, budete muset stisknout tlačítko x-klíč.
 4. Nyní přejděte k ovládacím prvkům pro oddálení, které se zobrazují na videu, stejně jako při změně velikosti obrázku, postupujte odspodu.
 5. Když to uděláte, všimnete si, že ve videu projektu ty černé pruhy které vytvářejí takový filmový vzhled.
 6. Nastavte je na požadovanou velikost a zavřete tuto nabídku.

Video edice

V okamžiku, kdy je efekt aplikován pouze na videoklip, který jste předtím vybrali, pro jeho použití na zbývající klipy proveďte následující:

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na klip, ve kterém jste aplikovali efekt, nyní klepněte na možnost Kopírovat.
 2. Nyní vyberte všechny klipy projektu.
 3. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Vložit atributy události.

Po předchozích krocích budete mít správně nakonfigurované černé pruhy v programu, vytvoříte tak profesionální a velmi příjemný efekt. Jak jsme uvedli dříve, vzniká velmi zajímavý kinematografický efekt, z tohoto důvodu se doporučuje, abyste také věděli, jak vložit titulky do videa v Sony Vegas Pro, což je další aspekt, který dále posílí zmíněnou estetiku.