Saltar al contenido

Jak přidat a nastavit přechodovou výplň do tvaru pomocí aplikace CorelDRAW

29 de julio de 2022

Práce s designem znamená dělat vše v dosahu uživatele tak, aby byl klient spokojen s kvalitou výsledku. Někdy je potřeba se učit nastavit přechodovou výplň do podoby patřící k obrázku.

Pokud chcete vyzkoušet něco nového, bláznivějšího a riskantnějšího, zkuste vytvořit texturovanou nebo vektorovou vzorovou výplň nebo použijte síťovou výplň, kterou lze použít na text a objekty.

Používání každého z programů nabízených nástroji pro vytváření znamená vědět, jak manipulovat s každou z jejich funkcí. V případě Corel DRAW se jedná o velmi naučné a jednoduché Nabízí širokou škálu designových strategií pro profesionální použití.

Pokud se považujete za začátečníka nebo neznáte metodiku tohoto softwaru, zde najdete pokyny k vytvoření tohoto efektu svými způsoby

Metoda nastavení přechodové výplně na tvar

Když začnete navrhovat, budete moci dát tento styl tvarům, které vložíte na svůj prázdný list.

Chcete-li začít, musíte vybrat objekt, na kterém budete generovat efekt Corel DRAW. Jakmile jej stisknete levým kliknutím, zadejte možnost „Objekty“ z horní nabídky a vyberte „vlastnosti objektu“.

Pokud tak učiníte, na obrazovce se objeví okno s řadou možností, které obsahují „výplň fontány» mezi nimi.

Stisknutím tohoto tlačítka si budete moci zobrazit možnosti přechodu, stejně jako si budete moci vybrat miniaturu, abyste viděli změny, které provádíte s každou úpravou.

K těmto přechodům budete moci vytvořit barvy a tvary, ve kterých bude efekt generován, abyste zlepšili kreativitu návrhu.

Jakmile jsou konfigurace dokončeny v rámci „volič výplně“, skončíte kliknutím na tlačítka „Aplikovat«Y «Přijmout“.

Co byste měli udělat, pokud chcete vytvořit novou přechodovou výplň v aplikaci Corel DRAW?

Pokud žádný z návrhů přednastavených programem nevyhovuje výsledku, který chcete přidat ke svým tvarům. Corel DRAW vám dává možnost vytvořit si vlastní vyplněný styl a uložit jej do „volič výplně“.

Stejně jako předchozí metoda. Musíte začít výběrem objektu, ke kterému přidáte efekt a pomocí kterého vytvoříte nový styl přechodu.

Opět musíte kliknout na „Objekt“ a zadejte „vlastnosti objektu“, přejděte do sekce „Vyplnit“ a stiskněte tlačítko „výplň fontány“.

Nyní vytvořte a nastavte přechodovou výplň do tvaru. Musíte vybrat jedno z tlačítek typu přechodu označené jako „Lineární“, “Eliptický“, “Kónický«Y»Obdélníkový“.

Nad barevným pásem jsou „uzly” počáteční a konečné, které se ustaví v přechodu, kde můžete také rozhodnout o barvě každého z nich.

Poté, co to uděláte, můžete posunutím posuvníku nastavit, kde bude nastaven střed přechodu mezi dvěma barvami.

Další možnosti, které můžete provést při vytváření výplně

žena pomocí corel

Prostřednictvím panelu úprav přechodu budete také moci nastavit další podrobnosti o stylu výplně, který budete vytvářet, které jsou uvedeny následovně:

  • Úprava barvy je možná jednoduchou změnou té, která byla vybrána v jednom z „uzly“.
  • Dalším aspektem je použití možnosti „průhlednost uzlu” pro umožnění transparentnosti pro kteroukoli z nich.
  • Pokud chcete přidat další barvu pro výplň, musíte dvakrát kliknout na část, kde chcete vytvořit nový barevný pruh, aby program automaticky měl volič pro nový „barva uzlu“.
  • Všechny uzly lze změnit umístění pomocí možnosti „pozice uzlu“ nebo jej jednoduše přetáhněte na nové místo.

Po dokončení úprav jej přidejte do voliče stisknutím tlačítka „+“ a poté stačí stisknout „Přijmout” pro vizualizaci změny tvaru.

Kromě výplní mějte na paměti, že Corel Draw má širokou škálu efektů, se kterými můžete experimentovat, jako je efekt skla nebo efekt reliéfu a zkosení.