Saltar al contenido

Jak převést videa do libovolného formátu pomocí Adobe Media Encoder

26 de julio de 2022

Video může obsahovat informace natolik důležité nebo zajímavé, že je lze vyzkoušet uložit v jiném formátu sdílet jej bez problémů s nekompatibilitou s jinými počítači, zařízeními nebo platformami. To je důvod, proč se dnes naučíte, jak převést videa do jakéhokoli formátu.

Za tímto účelem bylo vytvořeno mnoho programů, které jsou k dispozici pro konverzi videí na webu. Protože se více než z rozmaru stalo nutností.

Ať už z váhových důvodů nebo jakéhokoli jiného charakteru, stojí za to vědět, jaké nástroje můžete použít převod videa do jakéhokoli jiného typu formátu. A to je přesně to, co se při této příležitosti naučíte.

Jeden z těchto nástrojů patří společnosti Adobe, která vynikla svými mimořádnými programy, nezbytnými v úpravy audiovizuálního obsahustejně jako v designu a uspořádání webových stránek, knih a dalších.

Ještě jedna kontrola může přidat tuto společnost do vašeho seznamu spuštěním programu, který vám pomůže převést vaše oblíbená videa do jakéhokoli jiného typu formátu díky svému mimořádnému export a kódovací systém… převod videí do jiných typů formátů nebyl nikdy tak profesionálně proveden.

Význam formátů

Platformy, které denně používáte, vyžadují, aby soubory, které chcete sdílet, měly nějaké funkce a videa jim nejsou cizí. požadavky.

Přestože jste již jistě bez větších problémů sdíleli mnoho multimediálního obsahu, je také důležité vědět, že existují stovky video formátů určených pro každý případ. V žádné aplikaci také nejsou podporovány všechny formáty, takže je důležité naučit se převádět videa do jakéhokoli formátu.

Kolik typů formátů existuje?

Pro Android, iOS, YouTube, k odeslání poštou nebo jakýmkoli jiným kanálem, může mít naprosto každá platforma a oblíbený formát videa aby bylo zajištěno plynulé přehrávání.

 • Jedním z dnes nejpoužívanějších formátů je H.264, preferovaný formát pro všechny internetové platformy, jejichž hlavní předností je přehrávání videa.
 • AVI je na druhou stranu jedním z nejpoužívanějších formátů pro filmy a seriály. Jedinou nevýhodou tohoto typu formátu je velká velikost, kterou tyto typy videí obvykle mají.
 • Velkou konkurencí AVI je formát mkvkterá umožňuje ukládat 3D obsah a také různé zvukové stopy.
 • Mezitím formát MOV umožňuje přehrávání videa ve vysoké kvalitě… ideální formát pro nahrávky z iPhone. Není to za nic méně, vývojářem tohoto formátu je přesně Manzana.

Proces konverze formátu videa

Chcete-li změnit formát videa pomocí nástrojů, které vám Adobe Media Encoder nabízí, musíte provést řadu jednoduchých a účinných kroků, které budou uvedeny níže:

konverze formátu videa

 1. Nainstalujte a otevřete program, vyberte video a přetáhněte jej na hlavní panel Adobe Media Encoder.
 2. Na pravé straně obrazovky budete mít obrovský seznam, který označuje různé typy formátů dostupných pro převod, mezi nimiž vynikají následující: H.264, Android, Apple, QuickTime, YouTube, každý s různé typy rozlišeníod nejvyšší po nejnižší.
 3. Vyberte požadovaný formát a přetáhněte jej doleva na obrazovce.
 4. Při předchozí akci se objeví jak vámi vybraný formát, tak původní formát videa, který můžete smazat.
 5. Klikněte na výstupní cestu, která se zobrazí ve volbě «Výstupní soubor».
 6. Přiřaďte videu název.
 7. Klikněte na „Uložit“.
 8. Najděte a stiskněte tlačítko „Přehrát“.

Nezbývá než čekat Adobe Media Encoder provést proces exportu. Po dokončení tohoto procesu můžete přejít do složky, kterou jste vybrali jako výstupní cestu, a tam najdete video ve dvou formátech.

Vidíte, jak je to jednoduché? Toto je nejefektivnější a nejprofesionálnější způsob zadávání nové formáty pro vaše videa a soubory. Přizpůsobte je požadavkům nebo požadavkům různých internetových platforem nebo dokonce vašemu smartphonu. Na co čekáte, abyste mohli používat Adobe Media Encoder?