Saltar al contenido

Jak převést text z velkých nebo malých písmen a naopak v Tabulkách Google

1 de agosto de 2022

Když mluvíme o Googlu, máme na mysli nástroj, který je zcela kompletní, neboť nabízí řadu služeb pro uspokojení svých uživatelů a potřeb. Jednou z těchto služeb, která má v posledních letech charakteristický dopad, je Tabulky Google. To nabralo na síle díky použití, které tomu dali.

Mnoho uživatelů zná toto médium jako «Excel Google», protože se stal konkurencí Excelu, protože je to také tabulkový procesor. Tabulky Google umožnily řadě firem zvýšit jejich pracovní zátěž, protože rychlejší software šetří majitelům firem čas a peníze.

Jak změnit malá nebo velká písmena textu v Tabulkách Google?

Chcete-li se naučit používat tento nástroj Tabulky při psaní, abyste jej mohli změnit pouhým výběrem textu, postupujte takto:

Nejprve musíte «vybrat řádky textu», na které chcete změnit velká písmena nebo naopak, a poté přejít na «nabídka aplikací». V tomto menu stisknete «Upravit» a poté vyberte možnost «změnit čepice» umístěný v horní části obrazovky ve Windows.

Z dostupných možností, které lze nalézt v tomto nástroji, jsou: velké pouze první písmeno každého slova. Jako možnost je také velké pouze první písmeno každého řádku; nebo pokud se tak nestane, vložte všechna písmena textu na malá písmena.

Výhody používání Tabulek Google

povlečení na postel; Přestože je podobný Excelu, má různé možnosti, které přitahují uživatele. Například, jednou z věcí, které ji odlišují, je její snadný přístup. Navíc je to zcela bezplatná aplikace, která vám umožní ponechat všechny soubory v cloudu a stejným způsobem je uložit, abyste je mohli později obnovit.

Jedná se o velmi snadno použitelný nástroj, protože má kratší dobu učení, protože má méně možností k zapamatování. Jako každá služba, kterou vám Google nabízí, i systém Tabulky vám umožňuje vytvářet kopie a zálohy vaší práce.

Další výhodou, kterou nabízí, je možnost propojení s dalšími aplikacemi jako Google Docs nebo Gmail, a tedy možnost pracovat s obrázky z webu na listu.