Saltar al contenido

Jak převést soubor Excel do PDF bez ztráty formátování zdarma

8 de agosto de 2022

Zpočátku je třeba vzít v úvahu, že excelový sešit je soubor který se spouští prostřednictvím tabulkového procesoru společnosti Microsoft. Na druhé straně jsou považovány za sady stránek tabulky, do souboru můžete také zahrnout samostatné nebo nezávislé informace.

Je důležité si uvědomit, že tyto soubory jsou obvykle generovány software Microsoft Excel. Existuje však široká škála programů, které je dokážou číst a upravovat.

Je třeba také zmínit, že formát PDF je jedním z nejpoužívanějších souborů při ukládání dokumentů a pokud chcete, můžete je otevřít a upravit ve Wordu. Je to totiž výhodnější metoda při sdílení, protože se informace nemění.

Zjistěte, jak převést soubory Excel do PDF

Na druhé straně existuje mnoho lidí, kteří kvůli obsahu svých výtvorů potřebují převést soubor Excel do dokumentu PDF. Za účelem získání lepší představy a toho, aby její obsah nebyl upravován nebo upravován.

Níže krok za krokem vysvětlíme, jaké jsou kroky, které musíte provést, abyste tyto soubory převedli do PDF.

Nejprve si musíte ověřit, že máte v počítači nainstalovanou originální kancelářskou aplikaci. Pokud máte Windows, musíte otevřít «Acrobat DC« a klikněte na možnost «nástroje» a poté vyberte «vytvořit PDF» abych to mohl otevřít.

Poté vyberte soubor a otevřete jej tímto způsobem Acrobat vám umožní zobrazit náhled souboru. Stejně tak jej při vytváření uloží na stejné místo jako původní soubor, dokonce se stejným názvem, ale s příponou PDF.

Je také důležité poznamenat, že můžete vybrat možnost «omezit úpravy» které si můžete prohlédnout v dialogovém okně, abyste zabránili třetím stranám upravovat hotový soubor.

Podobně můžete této konverze dosáhnout pomocí «prvek PDF» a můžete načíst soubor Excel, a pokud je již hotový, abyste jej mohli uložit v požadovaném formátu, musíte kliknout na možnost «vytvořit PDF» v hlavním okně a poté klikněte na «Dokončit».

Společně můžete upravovat soubor PDF pomocí široké škály nástrojů, jako je mimo jiné přidání obrázku, úprava textu, přidání pozadí. Pak musíte vybrat «Soubor, archiv» a vyberte, kde se píše «uložit jako» abyste si mohli vybrat možnost «PDF».

Je důležité zmínit, že tento nástroj je k dispozici, protože existují lidé, kteří pracují s velkým množstvím dokumentů.

Programy pro převod souborů

Je třeba poznamenat, že existuje mnoho online programů, pomocí kterých můžete snadno převést soubory Excel do PDF. A nejdůležitější je, že to můžete dělat zdarma.

Na druhé straně existuje celá řada programů pro vytvoření převodu souborů, ale měli byste zvážit, zda máte Windows, Mac, Microsoft Office 2010-2013, online, pomocí Preview nebo s pluginem, stejným způsobem jako s programy Adobe Reader nebo Excel. pro Mac.

Společně pro vás vyjmenujeme další programy převést excel soubory do pdf zdarma. S ohledem na to, že jsou nejúčinnější.

«Doc2PDF»: Toto je online služba a desktopová aplikace. Pomocí této aplikace můžete převádět soubory o maximální velikosti 25 MB.

Ikona Doc2PDF

Dalším programem je «Nuance PDF Converter pro Mac»: Umožňuje převést obrázky, tabulky a sloupce neporušené do formátu PDF. Soubor můžete dokonce zamknout.

Wondershare PDF Converter Pro: Převod souborů má profesionální úroveň a lze zkombinovat více souborů aplikace Excel do souboru PDF. Má také funkci pro kontrolu nebo úpravu textu v souboru PDF.

Také dostupný «Doplněk Novapdf»: Tento je určen pro Microsoft Office vestavěný do programu Microsoft Excel. Na rozdíl od jiných programů však v tomto nemůžete kombinovat několik aplikací Excel a vytvořit soubor PDF.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl, rádi bychom slyšeli váš názor Znáte jinou metodu, jak převést soubor Excel do PDF bez ztráty formátování? Zanechte nám svou odpověď v komentářích.