Saltar al contenido

Jak převést dokument aplikace Word na snímek aplikace PowerPoint zdarma online

30 de julio de 2022

Pokud hledáte vědět, jak převést dokument aplikace Word na powerpointový snímek Pokračujte ve čtení tohoto článku, řekneme vám, jak to udělat zdarma online a bez nutnosti stahovat jakoukoli aplikaci.

Dokumenty generované aplikací Word mají a rozšíření «. Doc.» nebo „.docx“ což bude záviset na verzi aplikace Microsoft Word, kterou máte. Tento formát podporuje informace o formátování textu, jako jsou: odstavce, seznamy, odsazení, zarovnání, nadpisy, obrázky, grafika, skripty, diagramy atd.


Všechny tyto informace obsažené v dokumentu jsou uloženy v binárních souborech. Tyto soubory jsou otevřené, což umožňuje jiným programům je spouštět a udržovat informace a formát souboru. wordový dokument.

Na druhou stranu dokumenty v Power Pointu mají formát PPT a můžete s ním vytvářet širokou škálu prezentací snímků, do kterých můžete kromě textu přidávat obrázky, obrázky, hudbu a dokonce přizpůsobit průchod snímku. jinému

Rozšíření PPT obsahuje širokou škálu nastavení, takže můžete přidat animace pro spořiče obrazovky. Je to velmi jednoduché a pokud máte dokument ve Wordu, můžete z něj velmi jednoduše vytvořit prezentaci. Dále vám řekneme, jak to můžete udělat.


Jak převést dokument aplikace Word do Power Point online

Můžete provést konverzi dokumentu. Doc. z různých stránek online. Některé z nich vám umožňují převádět dokumenty do široké škály formátů zdarma.

Jedním z nich je Online převod zdarma. Chcete-li začít, přejděte z prohlížeče na jejich web. Jakmile jste uvnitř, klikněte na modré tlačítko „Vybrat soubor“, abyste mohli vybrat dokument, který chcete převést.

Otevře se vyskakovací okno, kde si můžete vybrat jeden ze svého počítače, Disku Google, Dropboxu nebo jej jednoduše přetáhnout na stránku.

Pro převod můžete vybrat více než jeden dokument najednou. Pokud chcete přidat další, klikněte na „Přidejte další soubory.»

Všechny dokumenty můžete převést do stejného formátu kliknutím „Převést vše na“ nebo vyberte jeden po druhém z nabídky, kterou musíte zobrazit napravo od každého dokumentu.

Další věcí bude vybrat formát, který potřebujete, v tomto případě, protože chceme převést dokument Wordu do Power Pointu, musíme zvolit formát „PPT“. S touto stránkou můžete získat více než sto podporovaných formátů.

Jakmile zvolíte formát pro převod vašich dokumentů, klikněte na „Konvertovat“ a počkejte na dokončení procesu. Může to trvat několik minut, ale bude to záviset pouze na velikosti a počtu souborů, které jste vybrali.

Posledním krokem je stáhněte si soubor PPT do svého zařízení. Tuto stránku můžete použít jak pro počítače, tak pro mobilní zařízení Android nebo iPhone.

Jak převést soubor DOC na PPT z aplikace Word

Další způsob, jak převést dokument aplikace Word do aplikace Power Point, je ze samotné aplikace Word, ale obrázky budete muset přidávat jeden po druhém ručně.

Chcete-li to provést, otevřete dokument, který chcete převést. Jakmile jste uvnitř, přejděte na „Soubor“, máte jej v levém horním rohu obrazovky a poté dovnitř «OTEVŘENO».

Každý snímek oddělte názvem. Musíte to hledat v záložce „Domů > Styly > Název 1“. Formát můžete změnit jednotlivě nebo vybrat všechny dohromady a upravit formát. Před každým „Nadpisem 1“ stiskněte klávesu Enter.

Pro obsah každého snímku označte text a zvolte „Nadpis 2“. Stisknutím klávesy Enter vytvoříte mezeru mezi jednotlivými bloky textu. Sekce, které mají odrážky nebo číslování, zůstanou ve stejném textovém bloku jako „Nadpis 2“.

Pokud chcete přidat vedlejší viněty, musíte je vybrat a naformátovat jako „Nadpis 3“. Tento text se zobrazí odsazený vpravo a na samostatném řádku.

kancelář windows

Nyní, když jste nastavili snímky, můžete formátovat text změnou jeho písma, velikosti nebo barvy. Tímto způsobem budete mít nakonfigurovaný dokument a je připraven ke konverzi.

Nakonec klikněte na Soubor > Odeslat do Power Pointu. Proveďte poslední úpravy v Power Pointu.