Saltar al contenido

Jak převést a vložit obrázek jako texturu do Google Sketchup – Krok za krokem

7 de agosto de 2022

Zdá se, že Google překvapovat své uživatele stále více nástroji který jim umožňuje používat, a díky tomu, že s jedním účtem si můžete stáhnout a používat více jejich služeb, jako je Gmail, Google Adsence, Google Drive a dokonce i Google Maps, to z něj dělá jednu z nejúplnějších a nejpoužívanějších služeb na světě, a to jak na počítačích, tak na telefonech Android.

Nyní je jedním z těch programů Google, které si získaly reputaci mezi designéry a dalšími uživateli Google, Google SketshUp, program, ve kterém může uživatel používat spoustu nástrojů, jako je sochařství a měření k formování budovy jednoduchým způsobem ve 3D.

Tento program je tak kompletní, že má dokonce předinstalovaný video tutoriál, takže každý, kdo jej chce používat, se může snadno naučit.

Ale to není vše, co je na SketshUp úžasné, ale také poskytuje realistickou strukturu toho, co se tvaruje, a toho je dosaženo díky nástroji, který upravuje strukturu designu a jeho texturu.

Ačkoli se funkce tohoto nástroje používá většinou k vytváření domů nebo budov, mnoho lidí využívá jeho funkcí pro něco tak jednoduchého, ale někdy nezbytného, ​​jako je dodání textury obrázkům.

Jak stáhnout Google Sketchup?

Nejprve musíte mít program nainstalovaný v počítači. Google vám to umožňuje stáhněte si jej zdarma, ale jeho funkce budou omezeny, dokud nezaplatíte za licenci. Nejprve musíte nainstalovat program, takže jakmile je soubor stažen do počítače, postupujte takto:

 • Klikněte pravým tlačítkem na stažený soubor.
 • Vybrat «Spustit jako správce». Počkejte, až se zobrazí potvrzovací karta, a vyberte „Ano“.
 • Zobrazí se karta instalace programu, takže stačí vybrat „Ano, přijmout nebo nainstalovat“ odpovídajícím způsobem.
 • Po dokončení celého procesu načítání bude program nainstalován a připraven k použití.

Jak převést a vložit obrázek s texturou?

Pokud pracujete s tímto softwarem a chcete do svých obrázků přidat textury, pokračujte ve čtení a zjistěte, jak na to. Ale než začnete, musíte si uvědomit, že tento 3D program vyžaduje to, co bude navrženo být zcela symetrický proto se doporučuje použít zcela čtvercový obrázek nebo dokonce vytvořit objekt pomocí programu.

 1. Jakmile otevřete skicovací programotevřete obrázek, kterému chcete dát texturu.
 2. Vyberte nástroj, který říká „Obdélník“ a použijte jej k vytvoření čtverce na zemi. Že je to dokonalý čtverec, poznáte podle čar, které se zobrazí na obrazovce.
 3. Nyní přejděte na ikonu, která má kbelík s barvou, aniž byste na ni klikli přímo, měli byste vidět dialog „Materiály“
 4. Když se otevře karta materiály, ukažte kurzorem na malou ikonu napravo, která říká «Vytvořit materiály»
 5. Nyní se objeví další karta. Musíte kliknout na «Bowse pro soubor obrázku materiálu» a vyhledejte v počítači složku, ve které se nachází textura. Poznámka: Při instalaci by měl být program dodáván s výchozí složkou textur, ale můžete si také stáhnout balíček textur.
 6. Zkontrolujte velikost, aby byla stejná jako u obrázku, který chcete upravit. To se provádí tak, aby se vešel do již ohraničeného rámečku.
 7. Klikněte na «Přijmout» a vše bude připraveno.

Nyní byste měli kliknout na jakýkoli objekt nebo obrázek, na který se chystáte upravit jeho texturu a to to udělá okamžitě, i když to udělá pouze s tím, co je již ohraničené, protože má předem určenou velikost, ale můžete to znovu upravit, pokud chcete, aby se jeho velikost změnila.

objekt navržený pomocí náčrtu

editační funkce Jsou velmi funkční. a ačkoli to není jako mnoho jiných editačních programů, tento je snáze ovladatelný.

Ať už jej použijete ve firmě k realizaci staveb nebo k vytváření malých figurek pro vaše návrhy, tento nástroj umožňuje jeho uživateli jej používat bez jakýchkoli nepříjemností a jelikož je od Googlu, ten, který vytvoříte ve vaší složce, lze uložit přímo do Disk Google pro větší pohodlí budou proto záložní kopie více než zajištěny.