Saltar al contenido

Jak přesunout soubory z vnitřní paměti nebo telefonu na SD kartu v systému Android

22 de agosto de 2022

Operační systém Android je přítomen v obrovské řadě mobilních zařízení a tabletů. Mnohé z nich jsou nižší nebo střední třídy a mají malý vnitřní úložný prostor, takže místo může rychle dojít. Pokud máte rozšiřitelnou paměť, v tomto článku vám vysvětlíme, jak na to přesunout soubory z vnitřní paměti nebo telefonu na SD kartu v systému Android.

I když je pravda, že můžeme uvolnit vnitřní úložný prostor na Androidu, ať už smazáním továrních aplikací nebo vyrovnávací paměti, není to dlouhodobě udržitelné. Proto vám doporučujeme pokračovat ve čtení tohoto příspěvku, abyste se naučili efektivnější způsob, jak uvolnit vnitřní paměť v systému Android.

Proč přesouvat soubory z interní paměti na SD kartu?

Většina zařízení se systémem Android má slot pro rozšíření paměti (pro vložení karty SD), ale není vždy součástí vybavení, když jej kupujeme. Kapacita vnitřní paměti se pohybuje od 8 do 16 GB, často nevidíme potřebu kupovat SD kartu No, domníváme se, že s tím, co zařízení má, bude více než dostačující.

Nicméně aplikace, které stahujeme do našeho zařízení jsou stále těžší a zabírají více místa v paměti kvůli požadavkům, které požadují. Na druhou stranu pravděpodobně patříte k uživatelům, kteří rádi pořizují kvalitní fotografie a videa, čímž vznikají soubory, které zabírají spoustu místa. A pokud rádi posloucháte dobrou hudbu, chcete mít stovky nebo tisíce skladeb.

Z těchto a dalších důvodů se vnitřní paměť vašeho telefonu nebo zařízení může rychle zaplnit jako vnitřní paměť je dobré použít kartu MicroSD, takže už se neobjevuje otravné upozornění: „interní paměť téměř plná“. Vezměte na vědomí a zjistěte, jak přesunout soubory z interní paměti na kartu SD v systému Android.

Kroky pro přesun souborů z interní paměti na SD kartu

První věc, kterou byste měli před nákupem SD karty vědět, je, zda má vaše zařízení slot pro externí paměťové karty a jakou největší kapacitu může podporovat. U nejběžnějších modelů se může pohybovat mezi 8, 16, 32, 64 nebo 128 GB. Chcete-li zjistit specifikace svého telefonu, podívejte se do manuálu výrobce nebo na google.

Jakmile vložíte příslušnou SD kartu do telefonu, můžete začít přesouvat soubory a aplikace z interní paměti do externí, postupujte následovně.

Přesuňte aplikace z interní paměti na kartu SD

  • Musíte přejít do části nastavení nebo konfigurace zařízení.
  • Vyberte možnost úložiště.
  • Poté přejděte do interní paměti nebo paměti zařízení.
  • Poté vyhledejte možnost aplikace.
  • Zobrazí se každá z aplikací nainstalovaných ve vnitřní paměti a po jejich stisknutí se zobrazí několik možností, jedna z nich řekne „přesunout na SD“. Stisknutím tohoto tlačítka přeskočíte aplikaci z vnitřní paměti na SD kartu. Na konci procesu jej musíte opakovat pro každou aplikaci.
  • Když není možné přenést aplikaci na SD kartu (podle továrního nastavení), možnost «přejít na SD“ nebude možné vybrat.
  • Abyste zajistili instalaci budoucích aplikací na SD kartu, ujistěte se, že v části nastavení, úložiště je SD karta vybrána jako hlavní úložná paměť.

konfigurovat menu

Tato metoda je podobná pro všechny verze Androidus malými obměnami a využívá vlastní zdroje zařízení. V některých případech se může zobrazit rozevírací seznam s dostupnými aplikacemi, které nebyly přesunuty na kartu SD a lze je přesunout. V Obchodě Play jsou také aplikace, které usnadňují přesun aplikací mezi vzpomínkami.

Přesuňte soubory z interní paměti na SD kartu

Je možné přesouvat všechny druhy souborů z interní paměti na SD kartu. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít správce souborů. Pomocí této aplikace budete moci zobrazit, co je uloženo ve vnitřní paměti a na SD a kopírovat mezi jedním a druhým. Můžete také použít počítač a odtud zobrazit, co je na kartách uloženo, abyste mezi nimi mohli kopírovat.

Nejvíce se doporučuje zkopírujte složky z vnitřní paměti přesně stejně na SD kartu, abyste se vyhnuli problémům s kompatibilitou. Dodržováním těchto kroků snížíte problémy s nedostatkem úložiště.