Saltar al contenido

Jak přestat sdílet své dokumenty a soubory na Disku Google?

4 de agosto de 2022

Dnes se jdeme podívat jak přestat sdílet své dokumenty a soubory na disku Google rychle a snadno na počítači.

Nemůžeme popřít obrovské pohodlí a zabezpečení, které nám cloudové služby, jako je Disk Google, poskytují. Díky nim můžeme nejen vytvářet záložní kopie našich souborů. Pokud ne, také je sdílet s kým chceme a v kterou dobu chceme.

Nemluvě o tom, že je možné přistupovat evidence kdykoli a kdekoli, pokud máme připojení k internetu. Pevné disky a zařízení, jako je USB nebo DVD, byly v minulosti ponechány k vytváření záložních kopií. Něco normálního, protože tyto se mohou kdykoli poškodit.

Nejlepší je mít vše v cloudu, zejména proto, že mimo jiné služby jako Google Drive nebo OneDrive. Mají možnost mít účet zdarma s obrovským prostorem pro průměrné uživatele a jsou to velmi důvěryhodné společnosti.

Vrátíme-li se ale k hlavnímu tématu, jednou z jeho funkcí je možnost sdílení souborů či složek. Možná však po jeho sdílení a splnění svého cíle nechcete, aby k němu měl kdokoli přístup Jak to vyřešíme? Nemusíte nic mazat ani mazat. Jednoduše upravíme oprávnění tak, aby k nim neměl přístup nikdo jiný.

Jak ukončit sdílení souborů na Disku Google

 • První věc, kterou byste měli udělat, je zadat Disk Google v prohlížeči Chrome. Obecně platí, že pokud jste přihlášeni, automaticky rozpozná váš účet. Pokud ne, budete se muset přihlásit.
 • Nyní budete muset na Disku najít soubor nebo složku, kterou chcete přestat sdílet.
 • Poté na něj musíte kliknout pravým tlačítkem a otevře se rozbalovací nabídka.
 • Mezi těmito možnostmi musíte kliknout na „Compartir» buď «Podíl“ v závislosti na jazyce, ve kterém máte Chrome.
 • Otevře se vyskakovací okno, možnost, kterou hledáme, je vpravo dole. Klikněte na «Pokročilý“.
 • V «kdo má přístup“, budete muset stisknout “Změna“ je odkaz, který je zbarven modře. Umožní vám změnit oprávnění složky nebo souboru.
 • Mezi možnostmi, které se objeví, budete muset vybrat „zakázáno“, což znamená, že složku můžete sdílet, ale lidé, kteří ji uvidí, ji nebudou moci sdílet.
 • Ti, kteří již mají přístup k uvedené složce, však k ní budou moci nadále přistupovat.
 • Jakmile budete se změnami hotovi, jediné, co zbývá udělat, je kliknout na tlačítko v levém dolním rohu “Uložit“.

složky dokumentů google drive

Jak ukončit sdílení dokumentů a složek na Disku

 • V případě, že chcete odebrat přístup určitým osobám v okně, budete muset stisknout tlačítko „X“, který se nachází na pravé straně každého e-mailu.
 • Když dokončíte mazání všech lidí, “Soukromé» přímo pod «kdo má přístup“. To znamená, že ke složce nebude mít přístup nikdo, pouze vy.
 • Pro dokončení, co byste měli udělat, je kliknout na „Uložit změny“ je modré tlačítko vlevo dole.
 • Teď už zbývá jen stisknout modré tlačítko s nápisem „Chytrý” hned níže vlevo, čímž se zavře vyskakovací okno a budete moci zobrazit všechny soubory, které máte na Disku.

Jak vidíte, je to jednoduchý proces, který by neměl trvat déle než pár minut. Doporučujeme, abyste to udělali z počítače, protože to nelze tak snadno provést z aplikace.

Doufáme, že tento tutoriál na jak ukončit sdílení souborů a dokumentů na Disku by pro vás bylo velmi užitečné. Pokud máte nějaké dotazy, můžete je zanechat v komentářích.