Saltar al contenido

Jak přestat dostávat žádosti o přátelství od cizích lidí na Facebooku

21 de agosto de 2022

Facebook je dnes jednou z nejdůležitějších sociálních sítí, přesto je možné potkat i otravné lidi. Proto vám zde ukážeme, jak na to přestat přijímat žádosti o přátelství od cizích lidí na Facebooku.

Může být velmi nepříjemné narazit na neznámé lidi, protože mnozí z nich mohou být bez skrupulí. před tímto Facebook nám předkládá některá řešení, pomocí kterých se můžeme tomuto problému vyhnout.

Proč přestat dostávat žádosti o přátelství od cizích lidí na Facebooku? Soukromí na Facebooku

Platforma Facebook bere soukromí svých uživatelů velmi vážně, a to z toho důvodu, že má více nástrojů a bezpečnostní systémy. V souvislosti s tím musíte při používání platformy vzít v úvahu všechny tyto body.

V každém případě je zde možnost zabránit neznámým lidem, aby vám posílali žádosti o přátelství. To je zvláště užitečné pro velmi konkrétní případ, který je dnes bohužel přítomen více než kdy jindy, odkazujeme na šikanování.

V souvislosti s předchozími body je nejpohodlnější a doporučujeme v případě, že se chcete chránit, nastavit svůj profil na Facebooku zcela soukromý. V každém případě je to důležitá možnost, ale naštěstí existují i ​​jiná opatření.

Vyhněte se obtěžování

Můžete aktivovat možnost, aby vám neznámí lidé nemohli posílat žádosti o přátelství. Jak jsme zdůraznili, povolení této možnosti je v určitých případech docela užitečné, v každém případě je to nejčastější okolnost, kdy byste se měli rozhodnout pro přestat přijímat žádosti přátelství cizích lidí je když se cítíte obtěžováni pro někoho.

Z tohoto důvodu, pokud máte problémy s otravnou osobou, která vás neustále hledá, je nejlepší využít možnosti Soukromí které vám Facebook musí poskytnout, tímto způsobem se osvobodíte od všech těch nepříjemností.

Stejně tak byste mohli uvažovat o uvedení pouze křestního jména a skrytí příjmení, takto pokud má někdo zájem vás neustále hledat, nebude to pro něj tak jednoduché.

Chraňte sebe a své blízké před škodlivými lidmi

Ve vztahu k předchozímu bodu existují i ​​okolnosti, za kterých dokonalé cizí lidé posílají žádosti o přátelství. To je nebezpečné zejména pro malé děti.

Pokud máte malé děti nebo se cítíte na sociálních sítích zranitelní, důrazně doporučujeme použít možnosti soukromí související s žádostmi o přátelství. Zabráníte tak tomu, aby se k vám i k vašim dětem přiblížili škodliví lidé.

Jak přestat dostávat žádosti o přátelství od cizích lidí na Facebooku

Proces pro omezit kdo vám může posílat žádosti o přátelství je velmi jednoduché, ale mějte na paměti, že také doporučujeme schovat se a zabránit jim, aby viděli vaše sledující na Facebooku, protože si tím prodloužíte soukromí. Chcete-li pokračovat v procesu, vše, co musíte udělat, je přejít na možnosti konfigurace a změnit některé, které jsou ve výchozím nastavení. Přečtěte si prosím pozorně následující návod. chránit vaše soukromí:

Facebook přítel požaduje soukromí

  1. Jak je logické, prvním krokem je otevřít si náš Facebook účet, poté zadat svá data a správně se přihlásit. Jakmile se přihlásíte, klikněte na šipku umístěnou nahoře a vpravo, pomocí které získáte přístup k možnostem konfigurace.
  2. Tam budete muset přitlačit nastavení, budete přesměrováni na možnosti nastavení na Facebooku.
  3. V rámci více konfigurací byste měli přejít na kartu Soukromí, které najdete na levé straně obrazovky.
  4. Zobrazí se několik možností, na které byste se měli zaměřit Jak vás mohou najít a kontaktovatprotože v této sekci jsou umístěny všechny možnosti související s tím, jak vás mohou najít na Facebooku.
  5. Zaměřte se na první možnost, tedy kdo si může vzájemně posílat žádosti o přátelství? Normální je, že je povolena možnost Vše, v každém případě musíte stisknout Upravit.
  6. Na obrazovce se objeví malá záložka, ve které si můžete vybrat mezi dvěma možnostmi, první je ta, která byla ve výchozím nastavení Vše, zatímco druhá možnost Přátelé přátelKlikněte na tuto možnost.
  7. Povolením možnosti Přátelé přátel již nebudete dostávat žádosti o přátelství od neznámých lidí. Místo toho si mohou žádosti o přátelství posílat pouze přátelé lidí, kteří vás již mají ve svém seznamu kontaktů na Facebooku.

Předchozí metoda bude nepochybně dokonale funkční v případě, že se na Facebooku cítíte obtěžováni, další perfektní možností je přijmout nebo odmítnout všechny žádosti o přátelství na Facebooku, tímto způsobem můžete obecně odmítnout všechny žádosti, které máte, v části Pokud jsou od neznámých lidí.