Saltar al contenido

Jak přepnout do režimu celé obrazovky Virtualbox / Virtual Machine

18 de julio de 2022

Pro každý operační systém existuje tolik různých specifikací, že někdy potřebujeme nainstalovat Hypervisor, Virtualbox je jedním z nejznámějších a vysvětlíme si, jak jej uvést do režimu celé obrazovky virtuální schránka.

Je nutné zmínit, že a hypervizor Umožňuje vám zobrazit operační systém odlišný od operačního systému v počítači, aniž byste jej museli instalovat a spotřebovávat místo na pevném disku.

Virualbox je jedním z nejlepších programů pro vytváření virtuálních strojů. Jednou z výhod, které tento program nabízí, je, že vám umožňuje kopírovat a klonovat virtuální stroj do jiného PC nebo připojit virtuální stroje přes Wi-Fi.

Jak se dostat do režimu celé obrazovky Virtualboxu?

Pokud používáte Virtualbox, už víte, že když si někdy potřebujete vizualizovat, co děláte v režimu celé obrazovky, je to problém.

Klávesa maximalizace nezpůsobí přechod programu do režimu celé obrazovky, naopak stačí trochu rozšířit rozhraní a v nejlepším případě odstraňte okraje, pokud ne, zůstane vám bílý rámeček kolem rámečku o něco rychleji.

používat klávesnici

Přístup k tomuto režimu je poměrně jednoduchý, první věc, kterou byste měli vědět, je tlačítko Host, což je normálně a ve výchozím nastavení klávesa Ctrl na pravé straně klávesnice.

Nyní je kombinace, která přenese Virtualbox na celou obrazovku, „Ctrl + F“ Tím se vygeneruje textové pole, které vysvětluje, že velikost obrazovky bude změněna, stačí kliknout na „Přijmout“ a připraven.

Po dokončení práce ve Virtualboxu použijte stejnou kombinaci kláves, jak je uvedeno výše, abyste se dostali z režimu celé obrazovky

Nabídka virtuálního stroje

Pokud nechcete klávesnici používat nebo je to pro vás obtížné, protože některé potřebné klávesy nefungují, můžete to udělat také z nabídky Virtuální počítač.

K tomu musíte v horním menu najít sekci „Hodinky“ kliknutím na toto zobrazíte nabídku, nyní ji procházejte a najděte možnost “Režim celé obrazovky“.

Jakmile to uděláte, uvidíte textové pole, které vysvětluje, že velikost pole patřícího k VirtualBoxu bude změněna, klikněte na „Přijmout“ a připraven.

Chcete-li tento režim opustit, musíte posunutím kurzoru ve spodní části obrazovky zobrazit nabídku na pravé straně bude zde tlačítko pro ukončení celé obrazovky.

Instalace doplňků pro hosty

Pokud chcete, aby se při otevření virtuálního boxu automaticky aktivovalo rozlišení na celou obrazovku, musíte nainstalovat doplňky pro hosty.

K tomu musíte vstoupit do nabídky nástrojů virtuálního počítače, po nasazení musíte hledat možnost „Vložte obraz CD s <>“.

To okamžitě vyvolá upozornění, že do mechaniky bylo vloženo CD, normálně se spustí automaticky.

Pokud ne, otevřete „Prohlížeč souborů“ a zadejte „Tento tým“, nakonec musíte dvakrát kliknout na „CD mechanika VirtualBox Guest Additions“.

Po spuštění instalačního programu stačí kliknout na „Následující“ až do možnosti “Nainstalujte“; dokončí instalaci, normálně vás požádá o restartování Virtualboxu.

Po restartu se rozlišení přizpůsobí dostupné velikosti obrazovky, pokud ne, stačí to udělat tažením za okraje.

Některá doporučení při přepnutí do režimu celé obrazovky Virtualboxu

Pokud jste novým uživatelem virtuálního počítače, doporučujeme nainstalovat ihned Přírůstky pro hostytímto způsobem budete moci používat režim celé obrazovky Virtualbox od okamžiku prvního použití.

virtuální pole ikona

Pokud chcete, změňte umístění panelu nástrojů během Režim celé obrazovky aby bylo sledování jednodušší a pohodlnější.

Konečně doufáme, že tento tutoriál objasní všechny vaše pochybnosti a že se vám bude líbit tato nová konfigurace, které dosáhnete provedením těchto jednoduchých kroků; také věříme, že je to pro vás dostatečně jasné, abyste dosáhli tohoto cíle.

Můžete povolit a aktivovat program Aero Glass, který pomůže a zlepší výkon vašeho virtuálního boxu. Dalším nástrojem, kterým se můžete podpořit, je zvětšení velikosti pevného disku.