Saltar al contenido

Jak přepínat karty ve Firefoxu – Konfigurační triky – Jednoduchý průvodce

16 de julio de 2022

Prostřednictvím následujícího průvodce se to dozvíte jak přesouvat nebo přepínat z jedné karty na druhou v prohlížeči Mozilla Firefox pomocí klávesnicetímto způsobem se budete moci pohybovat mnohem pohodlněji.

Přepněte jednu kartu na druhou ve Firefoxu pomocí CTRL+TAB

Když dojde na přepínání mezi kartami, první příkaz, který vás napadne, je CTRL+TAB. Tato funkce je velmi užitečná pro přepínání z jedné karty na druhou v prohlížeči Firefox.

Jeho obsluha je jednoduchá, stačí stisknout kombinaci kláves CTRL+TAB. Provedením výše uvedené akce přepnete z jedné karty na druhou.

Přepínání mezi kartami s touto funkcí přejdete na další kartu. Pokud se však chcete přesunout na «vzdálenou» kartu, tato funkce není příliš efektivní. Existují ale další funkčnější klávesové zkratky a dokonce i možnost zkopírovat URL všech otevřených karet.

Jak přejít na předchozí kartu kombinací CTRL+TAB

To, co bylo ukázáno dříve, tedy stisknutím kláves CTRL+TAB se dostanete na další záložku, tedy na záložku vpravo. Ale co když chcete přejít na předchozí kartu? odpověď je jednoduchá, stačí stisknout kombinaci CTRL+SHIFT+TAB a přejdete na předchozí záložku, tedy na tu vlevo.

Přepínání z jedné karty na druhou ve Firefoxu pomocí CTRL+ (NUMBER)

Pochopíme-li omezení funkce CTRL+TAB, můžeme použít jinou kombinaci, která nám umožní přesun na libovolnou kartu. Pokud se například chcete přesunout na kartu číslo 5, můžete tak učinit s prvními 8/9 kartami Firefoxu.

Jednoduše stiskněte klávesu CTRL plus číslo karty, na kterou chcete přejít. Například stiskněte CTRL+5 pro přístup ke kartě na pozici 5. Je to nepochybně způsob, jak rychle přecházet mezi kartami, což spolu se správou a vytvářením několika profilů ve Firefoxu zlepší celý váš zážitek.

Jedinou nevýhodou je, že se můžete pohybovat pouze nahoru na kartu číslo 8/9. Zatímco stisknutím CTRL+9 se dostanete přímo do poslední záložka prohlížeče. Přesto každý ví, že otevření příliš mnoha karet může výkon Mozilla Firefox zhoršit.

Otevřete odkaz na další kartě

Nemusí to moc souviset s tím, co bylo zobrazeno výše, ale vědět, jak automaticky otevřít odkaz na další kartě, může být velmi užitečné. Chcete-li provést tuto akci, jednoduše podržte tlačítko CTRL a klikněte na odkaz.

Pomocí výše uvedené funkce způsobíte, že se odkaz, na který kliknete, otevře přímo v nové záložce. K této funkci se dostanete také stisknutím prostředního tlačítka myši, ačkoli mnozí dávají přednost metodě, kterou vám dnes ukážeme.

Na druhou stranu nezapomeňte na správce úloh Firefoxu a Chrome, vynikající funkce pro lepší ovládání prohlížeče.

Co mám dělat, když chci ve Firefoxu přepnout z jedné karty na druhou?

Existuje zkratka pro pohyb karty vpravo, musíte stisknout CTRL + TAB, ve Windows a v macOS je to stejný postup. Chcete-li se přesunout doleva, musíte použít klávesovou zkratku CTRL + Shift + TAB.

Lze jej však přesunout pomocí myši dotykem na kartu, na kterou chcete přepnout. Toto je již více manuální proces bez zkratek.

Jak postupovat pro snadnější návrat na předchozí kartu

Pro návrat na předchozí kartu musíte současně stisknout Alt + šipka doleva pro návrat na předchozí stránku. Pokud stisknete Alt se šipkou vpravo se vrátí na další stránku.

Odkazy: Jak je otevřu na různých kartách

Otevírání odkazů na různých kartách lze provést pomocí klíče ctrl. Nová webová stránka se tedy otevře v jiné záložce pouhým podržením klávesy Ctrl a kliknutím na odkaz myší.

Jaký je maximální počet karet, které mohu otevřít ve Firefoxu?

Maximální počet je 10 karet, takže s tímto limitem by se ve Firefoxu mělo spustit další okno. Můžete také přepínat, zda plugin funguje v soukromém okně nebo ne.

Další triky Firefoxu: Zkratky pro snadné provádění jiných typů úkolů

Zkratky přispívají k větší spokojenosti uživatelů, protože pomáhají šetřit čas při používání Firefoxu.

Navigační zkratky

Pro Přejděte na předchozí stránku použijte Alt + ← Backspace pro Přejděte na další stránku k přechodu musíte použít Alt + → Shift + Backspace Start použijte Alt + Home Otevřít soubor Ctrl + O, do nabít, F5 + Ctrl + R, pokud chcete Znovu načíst (vyměnit mezipaměť) Ctrl + F5 + Ctrl + Shift + R a do Mít Esc-

Jak nastavím a upravím svou aktuální stránku

Otevřením nové karty ve Firefoxu se zobrazí vaše oblíbené stránky (stránky, které navštěvujete nejčastěji), nejoblíbenější články v Pocket, nedávno navštívené stránky nebo stránky označené záložkami a dostupné aktualizace Mozilly.

změnit karty firefox

Časté weby se zobrazí v horní části prohlížeče, stejně jako ty Doporučené od Pocket a Doporučené na stránce Nová karta se budou měnit v závislosti na tom, jak prohlížíte, i když je lze připnout nebo odstranit.

Naučte se spravovat svou historii procházení

Historie procházení se zobrazuje jako katalog vyhledávání, ve kterém jsou zobrazeny i všechny záložky. Můžete také uspořádat, přizpůsobit zobrazení a také importovat a zálohovat každou navštívenou webovou stránku.

Co jsou záložky a jak se používají?

Tato kategorie zobrazuje vaše oblíbené webové stránky v horní části okna Firefoxu. Panel nástrojů záložek Firefoxu zároveň poskytuje rychlý přístup k nejčastěji používaným záložkám (uživatelsky nejpoužívanějším).

Najděte svůj panel nástrojů

Panel nástrojů Firefoxu nabízí rychlý a snadný přístup k nejběžnějším funkcím. Položky, které se zobrazují v rozbalovací nabídce nebo na panelu nástrojů, můžete změnit.

Chcete-li se k němu dostat, stiskněte tlačítko nabídky v horní části prohlížeče, čímž se otevře speciální karta, která vám umožní přetáhnout a změnit pořadí položek přetečeného menu jak do panelu nástrojů, tak z něj.

Chcete-li zobrazit soubory PDF a další soubory

Firefox, kromě toho, že je webovým prohlížečem, má prohlížeč PDF pro prohlížení souborů v samotném okně prohlížeče. Prohlížeč souborů PDF je ve výchozím nastavení povolen.

Kliknutím na tlačítko vlevo se otevře postranní panel, kde budou stránky, které tvoří dokument, vidět v miniaturách. Některé dokumenty mohou mít navíc skript dokumentu, který usnadňuje navigaci a procházení celým dokumentem.

Jak mohu vybrat více než jednu kartu najednou

Chcete-li vybrat řadu karet, musíte klepnout na kartu, poté podržet klávesu Shift a klepnout na jinou kartu, která je na jiné pozici.