Saltar al contenido

Jak přeinstalovat mmc.exe a opravit chybu nelze otevřít soubor

15 de agosto de 2022

Spustitelný soubor Mmc.exe je nezbytnou součástí operačního systému Windows. Pokud tento proces selže, nemůžeme otevřít žádný modul snap-in konzoly pro správu OS. Z tohoto důvodu vám doporučujeme přečíst si tento článek, se kterým se to dozvíte Jak přeinstalovat mmc.exe a opravit chybu nelze otevřít soubor

Jak přeinstalovat mmc.exe a opravit chybu nelze otevřít soubor

Chcete-li znovu nainstalovat Mmc.exe v operačním systému Windows, abyste mohli oprava chyby „Nelze otevřít soubor“.doporučujeme vám provést každý z kroků, které vysvětlíme níže.

Stáhněte a nainstalujte aktualizaci „Microsoft Management Console“.

Nejprve musíte navštívit oficiální web společnosti Microsoft a najít „Microsoft Management Console“. Vyberte firmware a klikněte na ikonu stahování.

Jakmile je aplikace stažena, spusťte instalační soubor a počkejte, než se „Microsoft Management Console“ aktualizuje na vašem počítači.

Nainstalujte aktualizace pomocí ovládacího panelu

Můžete se rozhodnout pro umístění aktualizace «Microsoft Management Console» na ovládacím panelu. Chcete-li toho dosáhnout, otevřete „Nastavení“ z nabídky Start systému Windows a poté vyberte možnost „Aktualizace a zabezpečení“.

V části „Aktualizace a zabezpečení“ najdete Windows Update. Klikněte na tuto sekci a stiskněte tlačítko „Zkontrolovat aktualizace“. Systém se tak postará o vyhledání a zobrazení seznamu aplikací, které vyžadují aktualizaci. Pokud nemůžete najít žádné aktualizace, možná budete muset aktualizovat Windows Update Agent na nejnovější verzi.

Zkopírujte soubor Mmc.exe do počítače

Dalším způsobem, jak přeinstalovat soubor Mmc.exe, je zkopírovat jej z počítače s funkčním systémem. Je důležité poznamenat, že tento postup není zcela účinný, protože soubor je integrován do softwaru, takže by mohlo dojít k nestabilitě.

Pokud se však chcete řídit touto možností, potřebujete USB flash disk a další počítač. Vložte USB do počítače a najděte složku «Windows». Vyhledejte soubor „Mmc.exe“ ve složce „System32“., zkopírujte jej a vložte na USB flash disk. Poté vložte vyměnitelnou jednotku do počítače a vložte soubor do cesty C:WindowsSystem32.

Zadejte příkazový řádek a použijte „Kontrola systémových souborů“

Další mnohem efektivnější a bezpečnější způsob je pomocí příkazového řádku opravte soubor Mmc.exe. Chcete-li toho dosáhnout, klikněte na vyhledávač Windows umístěný na hlavním panelu. Zadejte cmd a klikněte pravým tlačítkem na „Příkazový řádek“. Klikněte na „Spustit jako správce“. Pokud se vám nelíbí vzhled rozhraní, můžete trvale změnit barvu CMD konzoly ve Windows.

Okamžitě uvidíte nové okno v režimu konzoly. Zadejte DISM.exe /Online/Cleanup-image/Restorehealth. Stiskněte klávesu „Enter“ a počkejte, až systém provede opravu souboru bitové kopie systému Windows, který byl poškozen. Potom napiš sfc/scannow a stiskněte „Enter“. Chybu Mmc.exe tak budete moci opravit pomocí nástroje „Kontrola systémových souborů“.