Saltar al contenido

Jak povolit nebo zakázat tiskárnu Microsoft Print to PDF v systému Windows 10

25 de agosto de 2022

Ve světě internetu najdeme spoustu zajímavých informací. Najdeme náměty téměř čehokoli a mnohokrát bychom si chtěli určité uložit informace o sítiale nevíme jak na to.

Windows 10 nás překvapuje nástrojem, který nám v těchto případech může pomoci. Přineste si s sebou tiskárnu Microsoft Print to PDF. Je však možné, že nevíte, jak jej aktivovat, nebo byste jej naopak chtěli deaktivovat. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.

Co je tiskárna Print to PDF?

Microsoft Prain to PDF je výchozí funkcí Windows 10, kterou si mnozí oblíbili kvůli její užitečnosti. Proč to říkáme? Protože tento typ tiskárny umožňuje uložit a převést jakýkoli dokument, který chcete, do PDF. Jinými slovy, můžete uložit a převést webovou stránku ve formátu PDF, dokument a dokonce vám umožní převést a uložit PDF do stupňů šedi.

Tato virtuální tiskárna umožňuje rychle vytisknout téměř jakýkoli PDF soubor a je k dispozici pouze pro Windows 10. Použití je navíc velmi jednoduché, stačí vytisknout soubor, který chcete převést do PDF.

Pokud chcete například převést webovou stránku do souboru PDF, stačí kliknout na Možnosti a poté na Tisk.

Poté by se mělo zobrazit okno, kde se zobrazí specifikace tisku. Poté přistoupíte k výběru tiskárny, kterou chcete použít, v tomto případě to bude Microsoft Print to PDF.

A samozřejmě si můžete nakonfigurovat základní možnosti tisku. Může to být velikost papíru nebo požadovaná vzdálenost od okrajů souboru, který chcete vytisknout.

Nyní vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko Přijmout a váš soubor se automaticky stane dokumentem PDF, který můžete uložit a použít, kdykoli budete chtít.

Jak vidíte, je to velmi snadné a tento postup můžete použít téměř s jakýmkoli souborem, který chcete převést do PDF. Jednoduše musíte při tisku pamatovat na volbu tiskárny Microsoft Print to PDF.

Nyní, v případě, že se neobjeví mezi zařízeními Tiskárna Microsoft Print do PDF nebojte se. Co musíte udělat, je přidat jej do tiskových zařízení ručně.

Přestože je tento nástroj velmi praktický, mnoho lidí jej raději deaktivuje a používá jiné typy tiskáren PDF. Pokud je to váš případ, ukážeme vám jednoduchými kroky, jak na to.

Jak jsme si řekli na začátku, tento typ tiskárny je výchozí ve Windows 10. To je velká výhoda, protože k jejímu používání nebudete muset stahovat žádný typ programu.

Nyní je možné, že se s vaší tiskárnou Microsoft Print to PDF něco stalo a byla deaktivována. Ale nebojte se, vše není ztraceno, můžete to znovu aktivovat z Nastavení Windows 10.

Jak povolit nebo zakázat tiskárnu Microsoft Print to PDF?

Pokud máte s tiskárnou jakýkoli problém, může jít o problém s konfigurací. Možná byl deaktivován nebo má chybu, proto vám doporučujeme vyřešit to pomocí nástroje pro odstraňování problémů pro aplikace Windows.

Vlastnosti tiskárny

Pokud problém přetrvává, budete překvapeni, že kroky k jeho vyřešení jsou poměrně jednoduché. Postupujte podle našeho podrobného průvodce a uvidíte, že můžete aktivovat nebo deaktivovat svou tiskárnu Microsoft Print to PDF.

Krok 1

První věc, kterou byste měli udělat, je otevřít okno spuštění nebo zadat příkaz stisknutím kláves Windows + R. Po zobrazení okna do něj musíte zadat příkaz Appwiz.cpl a klepněte na OK. Nebo můžete jednoduše přejít na Ovládací panely, poté na Programy Programy a vlastnosti.

Krok 2

Teď už stačí jen kliknout Zapnout nebo vypnout funkce Windows. Při tom se zobrazí řada možností, je nutné se posunout dolů a zaškrtnout políčko Microsoft Print to PDF. Pokud je náš systém ve španělštině, zobrazí se jako Tisk v Microsoft PDF.

Krok 3

Pokud vidíte, že políčko není zaškrtnuté, musíte jej jednoduše znovu zaškrtnout a uložit změny kliknutím Přijmout. Pokud jej naopak chcete deaktivovat, ujistěte se, že políčko není zaškrtnuté, a stiskněte OK. Toto jsou všechny kroky, které musíte dodržet, a změny by se měly projevit okamžitě.

Zjistěte také, jak odemknout nebo odstranit heslo z chráněného souboru PDF.