Saltar al contenido

Jak povolit nebo zakázat Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy?

24 de julio de 2022

Dolby Atmos slibuje vylepšení ve světě prostorového zvuku. Pokud si tedy chcete vychutnat kvalitní zvukový zážitek prostřednictvím telefonu Samsung Galaxy a jste zvědaví Jak povolit nebo zakázat Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy? Tento článek vám nabízí ideální odpověď.

Vezměte prosím na vědomí, že následující příručka je určena pro zařízení Samsung, ale je také možné povolit prostorový zvuk nebo Dolby Atmos ve Windows 10, což v mnoha případech podstatně zlepšuje kvalitu zvuku.

Jak povolit nebo zakázat Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy?

Nejen kina mají Technologie Dolby Atmosje také možné využít výhod dynamického prostorového zvuku prostřednictvím chytrých telefonů a dalších zařízení, která promítají zvuk nahoru a emulují tak další rozměr.

Než budete pokračovat, pokud se váš problém týká konkrétně aplikací, jako je Spotify, podívejte se na naši příručku ke zlepšení kvality zvuku Spotify v systému Android.

V každém případě vám dnes vysvětlíme, z čeho se skládá Dolby Atmos, jeho funkčnost a cestu aktivovat tento systém na vašem mobilním telefonu Samsung Galaxy.

K čemu je Dolby Atmos?

Dolby Atmos se používá k umístění stovek dynamických zvukových objektů do trojrozměrného prostoru a jejich regulaci podle výšky. Zvukový režim Dolby Atmos je ideální, pokud chcete mít a zážitek z prostorového zvuku vysoce kvalitní v kině i doma.

Proto, Dolby Atmos je užitečný pro vývoj 360stupňových zvukových zážitků, kde zvuky nelze stlačit jako celek, ale místo toho získat naprostou plynulost a vyšší kvalitu zvuku ve srovnání s tradičními systémy.

Jak funguje Dolby Atmos?

Dolby Atmos funguje tak, že distribuuje zvuky v trojrozměrný prostor takže není omezen na kanály. Kromě toho vám umožňuje vytvořit realistické zvukové prostředí prostřednictvím pocitu výšky. K tomu dochází díky dynamice zvukových objektů, které dávají další rozměr.

Na druhou stranu, Dolby Atmos Jasně reprodukuje tiché scény, hlučné scény, dialogy a akční sekvence, čímž umocňuje pohlcující zvukový zážitek. K tomu dochází, protože zvukový procesor spravuje signály a udává, kdy má být zvuk přehrán, intenzitu a reproduktor, který má být aktivován.

Aktivujte Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy

Pro aktivaci Dolby Atmos na libovolném mobilním telefonu Samsung Galaxy Musíte přejít do nabídky „Nastavení“ a otevřít možnost „Zvuky a vibrace“. Pokud máte platformu Android v její verzi 9.0, najdete zde „Pokročilá nastavení zvuku“ a následně možnost „Efekty a kvalita zvuku“.

Poté posunutím přepínače aktivujte funkci „Dolby Atmos“. Nutno podotknout, že abyste si tuto možnost mohli užít, musíte sluchátka připojit k některým verzím Samsung Galaxy (A6, A6+, J4, J6, A7, A9 a A10). Nakonec vyberte a specifický režim zvuku.

sluchátka Bose

Další způsob, jak aktivovat Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy

Dolby Atmos je možné aktivovat na jakémkoli Samsung Galaxy z jiné alternativy. To spočívá v přístupu k oznamovací panel přejetím dolů z horní části obrazovky. Poté musíte posunout uvedený panel doleva a tam najdete další možnosti. Nakonec zvolte «Dolby Atmos» pro aktivaci tohoto systému.

Vypněte Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy

Chcete-li vypnout Dolby Atmos na jakémkoli mobilním telefonu Samsung Galaxy Vraťte se do nabídky „Nastavení“ a přejděte na možnost „Zvuky a vibrace“. Vyberte „Pokročilá nastavení zvuku“ a poté možnost “Efekty a kvalita zvuku”. Nakonec musíte posunout přepínač a tím správně deaktivujete zvukový procesor „Dolby Atmos“.

Na druhou stranu určité problémy související s hlasitostí a zvukem jsou běžné zařízení samsung a také na počítači. Z tohoto důvodu, pokud máte problémy se streamovacími službami, doporučujeme, abyste se informovali o zvýšení nízké hlasitosti zvuku na Netflixu.