Saltar al contenido

Jak používat vyhledávání Google v systému PS4 – Navigujte z konzole

12 de agosto de 2022

PlayStation 4 je a Herní konzole 8. generacespuštěný společností SONY od roku 2013. Kromě grafických funkcí PS4 má ale také řadu funkcí, které se snaží plně uspokojit potřeby spotřebitele, jako je procházení nebo vyhledávání na webu.

To je pravda, pokud byste to nevěděli, z vaší konzole PlayStation 4 je zcela možné navštívit webové stránky, včetně slavného světového vyhledávače Google. Nejlepší na tom je to Má velmi jednoduché rozhraní manipulovat a se stejnou účinností, jako byste to dělali ze smartphonu nebo počítače. Je to pro vás neznámá funkce? Pokračujte vpřed a naučte se navigovat Google ze svého PS4.

Možná již víte, jak sledovat videa a filmy pomocí multimediálního přehrávače PS4, ale pokud stále netušíte, jak je najít Aplikace internetového prohlížeče, je to proto, že jste se pravděpodobně nikdy neviděli v pozici, kdy byste to hledali. V každém případě je důležité, abyste věděli, že integrovaný prohlížeč PlayStation 4 umožňuje přístup k libovolné URL nebo doméně, kterou zadáte do adresního řádku.

Ptáte se, jak se tam dostat? No, velmi jednoduché, první věc je, že zapnete svůj PS4 a mezi možnostmi panelu aplikací vyhledáte „Webový prohlížeč“, je to docela charakteristický svou ikonou trojitým (WWW), což usnadňuje identifikaci. Pokud ji ve vašem případě nenajdete přímo tam, musíte nejprve vstoupit do „Knihovny“ a přejít dolů na možnost „Aplikace“, v tomto umístění ji můžete najít a otevřít.

Na panelu „Hledat“, který se nachází v pravém horním rohu prohlížeče, je každé zadané vyhledávání automaticky zpracováno z prohlížeče Google.

PlayStation 4 konzole a ovladač

Z webového prohlížeče vaší videoherní konzole PlayStation 4 můžete provádět jakýkoli typ vyhledávání nebo přejít na libovolnou webovou stránku, na které můžete provádět činnosti podle svých preferencí, a to i stahování mediálních souborů nebo aplikací, Pokud je tomu tak, měli byste vědět, kde jsou soubory ke stažení na PS4. Rozhraní je opravdu velmi ušlechtilé, proces navigace vcelku příjemný a jednoduchý, ale vždy je dobré si prohlédnout seznam ovládacích prvků, které vám umožní efektivně ho ovládat.

jít zpět nebo vpřed

Jednou z pozoruhodných funkcí okna prohlížeče na PS4 je, že nenachází tlačítka vpřed a návrat, proto se rozhodli ponechat tlačítka na vašem ovládání jako zkratku. V tomto případě, přejít vpřed na stránce prohlížeče musíte stisknout tlačítko R1 a tlačítko zpět L1, obě jsou protějšky na předním místě vašeho ovladače.

Přejděte do levého okna nebo přejděte do pravého okna

Pokud je to, co potřebujete přecházet z jednoho okna do druhéhoprotože proces je také velmi rychlý a jednoduchý.Pokud použijete tlačítko L2, konzole vás okamžitě přemístí do dalšího levého okna, zatímco pokud stisknete tlačítko R2, přenese vás přímo do dalšího pravého okna.

Nové okno

V případě, že potřebujete otevřít nové okno prohlížeče s vaším PS4, co byste měli udělat, je stiskněte tlačítko R2, ano, musíte přejít do posledního z oken, dokud se nezobrazí nová možnost (Symbol +). Relevantní aspekt, který je třeba mít na paměti, je, že konzole nemůže uložit více než 6 oken prohlížeče současně, takže pokaždé, když otevřete sedmé, zavře to první.

Zavřít okno

Tento krok je velmi jednoduchý, zůstanete v okně a krátce stisknete kulaté tlačítko (O), budete mít toto okno automaticky zavřené. Toto tlačítko se nachází v pravé horní části vašeho ovladače.

rozbalit nebo sbalit

Pravý joystick nebo tlačítko R3, které se nachází ve středu levé části ovladače, při stisknutí nebo naklonění zvětší velikost okna webového prohlížeče. Mezitím Tlačítko L3 nebo levá pákaumístěný v pravé středové části ovladače, se stahuje stejným způsobem.

Použijte celou obrazovku

Chcete-li maximalizovat velikost okna tak, aby zabíralo celou obrazovku, musíte stiskněte čtvercové tlačítkoa v případě, že chcete ukončit režim celé obrazovky, stačí jej znovu stisknout. Pokud se chcete dozvědět více o funkcích ovládacích tlačítek, můžete získat kompletního průvodce na oficiální stránce PS4.

ps4 ovladač a konzole

Konzole má samozřejmě možnost přehrávat videa v prohlížeči, pokud to ten váš nezvládá, měli byste zkontrolovat spojení mezi konzolí a obrazovkou, nastavení zvuku a měli byste si také přečíst, jak nakonfigurovat statickou nebo pevnou IP, DNS, proxy server. V případě, že i přes tato nastavení nemáte přístup, doporučujeme obrátit se na technickou podporu.

Nativní prohlížeč PlayStation 4 je velmi kompletní a vysoce kvalitní, byl vyvinut na designovém enginu WebKit, stejně jako webové Safari společnosti Apple, takže patří mezi nejlepší podobné konzolové prohlížeče, i když je to jediný prohlížeč dostupný na konzoli od to Můžete přistupovat k libovolnému vyhledávači.