Saltar al contenido

Jak používat síťovou výplň a aplikovat ji na text nebo objekty | Corel DRAW

31 de julio de 2022

Corel Draw nám nabízí nekonečné možnosti realizace projektu. V dalším tutoriálu, který si dnes představíme, vás naučíme, jak na to jak používat síťovou výplň a aplikovat ji na text nebo objekty pomocí aplikace Corel Draw velmi snadným a efektivním způsobem.

Naučili jsme vás používat různé a inovativní efekty pomocí této aplikace, například jak vytvořit a aplikovat efekt zkosení a reliéfu v aplikaci Corel Draw. V tomto tutoriálu se ale zaměříme na použití, které není příliš rozšířené nebo známé, jako je použití síťové výplně a její aplikace na text nebo objekty pomocí Corel Draw.

Jak používat síťovou výplň a aplikovat ji na text nebo objekty pomocí aplikace Corel Draw

Když se k vyplnění objektů nebo textů používají nástroje inteligentní výplně, můžeme k tomu využít různé možnosti. V tomto článku vám ukážeme, jak používat síťované polstrování a použijte jej na text nebo objekty pomocí aplikace Corel Draw. A k použití tohoto nástroje vám řekneme, že se nachází na bočním panelu nabídky nástrojů.

Abychom jej mohli použít, musíme vybrat objekt nebo text, poté vybereme nástroj Interaktivní výplň. Poté jsme klikli levým tlačítkem, podrželi a poté připnuli na Mesh Fill. Tím se na objektu nebo textu zobrazí svislé a vodorovné čáry, které připomínají síť.

A tato síť představuje ve svých průsečíkech kružnici, kterou, pokud ji vyberete, vám umožní upravit ji pomocí dvou nebo čtyř úchytů. Tyto průsečíky se nazývají uzly a můžete, pokud chcete změnit barvu tohoto uzlu nebo oblasti mezi čtyřmi uzly.

Abychom mohli použít síťovou výplň, použijeme různé možnosti, které se nám zobrazí na panelu vlastností. tady můžeme odstranit nebo přidat mřížky pletivo zobrazeny nad objektem nebo textem. Ale můžete také přidat čáry, pokud dvakrát kliknete na kteroukoli z vodorovných nebo svislých čar, ale nebudou mezi nimi stejné vzdálenosti.

Uzly můžeme vybrat i ručně pomocí možnosti Volný výběr nebo pomocí možnosti obdélníkového výběru. Můžeme také zvolit možnosti převodu zakřivené čáry na přímku nebo naopak. Pomocí úchytů můžeme také upravit typ uzlu, zda bude hladký, symetrický nebo asymetrický.

Ve výběru barev můžeme vyberte si barvu podle našich představ a tím přidat barvu do jakékoli oblasti našeho objektu nebo textu. Pomocí této funkce můžeme přidat barvy do různých oblastí našeho objektu a získat tak velmi atraktivní efekt. Existuje další možnost kapátka, která vám umožní vybrat barvu pro konkrétní uzel nebo oblast.

Použití různých možností nástroje síťová výplň

U vybraného uzlu také budeme moci zvolit možnost Průhlednost a najdeme také tlačítko Změkčit barvu sítě. Aktivací této možnosti povolíte přechod mezi dvěma barvami je měkčí. Máte také dvě další tlačítka, kterými jsou Kopírovat síťovou výplň a Vymazat síťovou výplň.

S různými možnostmi, které si můžete v tomto nástroji vybrat, vám umožní vytvořit velmi konkrétní a detailní návrh vybraného objektu. Když chceme na text použít síťovou výplň, musíme nejprve dát čtverci nebo obdélníku efekt síťové výplně a poté jej zkombinovat s textem pomocí možnosti Power clip.

Poté vytvoříme čtverec nebo obdélník o velikosti, která může obsahovat text, pak přidáme síťované polstrování. Když jsme hotovi, vybereme objekt a pravým ořízneme jej a vybereme možnost klipu Inside Power. A nakonec klikneme na text, text musí být tlustý, aby bylo vidět barvy.

aplikovat výplň

A tak jsme tímto velmi jednoduchým způsobem použili tento báječný způsob aplikace výplně na objekt nebo text. A bez dalších okolků jsme dokončili tento tutoriál, který vám ukázal jak používat síťovou výplň a aplikovat ji na text nebo objekty pomocí aplikace Corel Draw.