Saltar al contenido

Jak používat přepínací tlačítko ActiveX k zobrazení a skrytí sloupců nebo řádků

25 de julio de 2022

Pro nikoho není tajemstvím, že Microsoft Excel je jedním z nejlepších programů analýza dat která může existovat. Spolu s Microsoft Word jsou to programy s největším počtem instalací nebo s nejvíce uživateli po celém světě.

Přepínací tlačítko ActiveX

Existují kurzy různých úrovní, kde se naučíte používat Microsoft Excel. Několik jeho nástrojů se může stát komplikovanými kvůli použití programovacího jazyka.

Při této příležitosti se dozvíte o Přepínací tlačítko ActiveX a jak jej použít k zobrazení nebo skrytí řádků a sloupců.

K čemu slouží přepínací tlačítko ActiveX?

Přepínací tlačítko je kombinace mezi příkazovým tlačítkem a zaškrtávacím políčkem. Obvykle se používají pro indikaci stavů (ano nebo ne, zapnuto nebo vypnuto), to znamená, že se při provádění akce střídají stavy povoleno nebo zakázáno.

Kromě zobrazení nebo skrytí sloupců se dá použít i na zobrazit grafy a další položky které jsou ve vašem excelovém sešitu.

Vložit přepínací tlačítko ActiveX

Chcete-li začít používat tento nástroj Microsoft Excel, první věc, kterou musíte udělat, je přejít na kartu „Vývojář“ na pásu karet programu. Pokud tato karta není povolena, můžete provést následující:

 • Klikněte pravým tlačítkem na pás karet.
 • Vyberte možnost přizpůsobení pásu karet.
 • Zaškrtněte políčko „Vývojář“.

Jakmile je tato karta povolena, přejděte na ni, abyste mohli použít nástroje, které budete potřebovat k vložení přepínacího tlačítka:

 1. Klikněte na karta vývojář.
 2. Najděte a vyberte možnost vložení.
 3. Zobrazí se nabídka, ve které v dolní části najdete sekci ovládacích prvků ActiveX.
 4. Mezi posledními tlačítky je možnost přepínacího tlačítka.
 5. Vyberte jej a začněte jej kreslit na list.

Konfigurace tlačítka

Po nakreslení přepínacího tlačítka v sešitu aplikace Excel je čas přejít a konfigurovat vlastnosti stejného. Jakmile je aktivován režim návrhu, který se objeví při výběru karty vývojáře, můžete kliknout na tlačítko vlastností.

 • Otevře se okno se všemi hodnotami přepínacího tlačítka.
 • V tomto poli můžete mimo jiné změnit název tlačítka, barvy, velikost.
 • V krabici «LinkedCell» budete muset zadat buňku, se kterou propojíte přepínací tlačítko.
 • Pokud jste již přiřadili odpovídající název akci, kterou tlačítko nebo tlačítka budou provádět, můžete kliknout na tlačítko «Zobrazit kód», které se nachází hned pod volbou «Vlastnosti».

Podrobnosti ve VisualBasic

Chcete-li určit akci, kterou tlačítko nebo tlačítka provedou, musíte použít VisualBasic. Toto okno se otevře, jakmile kliknete na výše uvedené tlačítko „Zobrazit kód“.

podrobnosti ve Visual Basicu

 • Když jste v okně VisualBasic, klikněte na lištu «Obecné» a vyberte název, který jste tlačítku přiřadili.
 • Pamatujte, že tato tlačítka mají dva stavy: true a false. Proto akce pro skrytí nebo zobrazení řádků a sloupců musí být založeny na něm při zadávání akcí prostřednictvím jazyka Visual Basic.

Tak pro nastavit hodnoty tlačítka a provést určité akcebudete muset vložit následující příkaz:

if HideColumn.Value = True Then

Sloupce (1).entireColumn.hidden = Pravda

jiný

Columns(1).EntireColumn.hidden = False

Konec, pokud

Tato akce způsobí, že při stisku přepínacího tlačítka a vstupu do stavu „True“ se sloupec A skryje a při opětovném stisknutí, vstupu do stavu „False“ se opět zobrazí.

Je důležité si uvědomit, že výraz «HideColumn» odpovídá názvu, který byl přiřazen tlačítku pro tento příklad. Může se lišit v závislosti na názvu, který přiřadíte.

skrýt řádek

Výše uvedený postup byl použit ke skrytí sloupce. Nyní budete moci vložit další tlačítko pro provedení stejného postupu, pouze konfigurace tlačítka bude určena skrýt konkrétní řádek. V tomto smyslu:

Pokud HideRow.Value = True Then

Rows(10).entirerows.hidden = Pravda

jiný

Rows(10).entirerows.hidden = False

Konec, pokud