Saltar al contenido

Jak používat panel animací a jak upravovat animace v aplikaci Microsoft PowerPoint

26 de julio de 2022

Je zásadně důležité znát různé funkce, které mají aplikace tak výkonné, jako je Microsoft PowerPoint. A nyní s jeho online verzí s ním můžeme vytvářet animace, které můžeme zahrnout do našich snímků.

V článku níže vám ukážeme velmi jednoduchý způsob používat panel animací a jak upravit animace v aplikaci Microsoft PowerPoint.

Již v jiném tutoriálu jste se mohli naučit, jak vkládat do snímků animace a přechody PowerPoint. Ale v tomto článku vás naučíme, jak používat panel animací a jak upravovat animace v aplikaci Microsoft PowerPoint, takže začneme.

Jak používat panel animací a jak upravovat animace v aplikaci Microsoft PowerPoint

Je velmi snadné vytvářet animace a použijte animační panel, upravte animace v Microsoft PowerPointu, nejprve musíme mít naše snímky již načtené. Poté pro aktivaci panelu animací přejdeme do hlavní nabídky a vybereme kartu Animace a poté klikneme na možnost panelu Animace ve skupině pokročilých animací.

Nejprve zjistíme, že panel animací je prázdný, protože jsme nepřidali žádný z našich snímků. Ale jak jsou efekty animace přidávány, jsou přidány do panelu animace jako seznam. V tomto seznamu uvidíme pořadí, ve kterém se animace nacházejí.

Taky v každé animaci uvidíme hvězdu, bude to označovat typ animace, kterou představuje. Pokud je tato hvězda zelená, znamená to, že se jedná o vstupní animace, žluté představují animace zdůraznění. Červené hvězdy jsou animace odchodu atd. pokud se jedná o animaci trajektorie, ukáže nám hvězdu v modré barvě.

Také si všimneme, že každá animace má název a na pravé straně bude mít obdélník, který označuje dobu trvání se začátkem a koncem. Tyto animace můžeme kdykoli upravit v jejich možnostech nebo je jednoduše smazat kliknutím na tlačítko Smazat, pokud však chceme animace přidat, musíme kliknout na možnost Přidat animaci.

Když vyberete kteroukoli z animací, můžeme vidět, že se vpravo zobrazí malá ikona ve tvaru trojúhelníku. Když na něj kliknete, otevře se nabídka, která nám ukáže různé možnosti mezi nimi. Jak se spustí animace, což může být při vytváření klipu pomocí myši nebo počínaje předchozím nebo po předchozím.

Použití a úprava panelu animace v PowerPointu

Najdeme zde také volbu Effect controls, kliknutím na ni se nám zobrazí okno a z něj můžeme aplikovat barvu, zvuk, intervaly, světelný efekt, spoušť atd. všechny tyto možnosti jsou plně konfigurovatelné podle vašich potřeb.

Nabízí nám také možnost, kdy můžeme skrýt časové měřítko, které je dole nebo ty, které jsou vedle animací. Zde také najdeme možnost Odebrat, do odstranit animaci. Pokud přesunu efekt a dám ho nad nebo pod jiný efekt, změníme pořadí efektů, ale pomocí šipek dosáhnu toho samého.

Všechno tyto animace lze konfigurovat v době trvání, trajektorii, kterou by měl mít, ale vše bude záviset na obrázku, který chceme animovat. Je důležité, abychom měli jasnou představu o tom, co chceme dělat a jaké efekty do animace přidáme. Tímto způsobem budeme mít konzistentní animaci.

upravit animace

A tak jsme vám velmi jednoduchým způsobem ukázali, jak panel animace funguje a různé konfigurovatelné možnosti, které může provádět. Jak jste si mohli všimnout, tento program má velmi intuitivní rozhraní a jeho ovládání není vůbec složité.

A bez mnoha komplikací jste se naučili v tomto tutoriálu jak používat panel animací a jak upravovat animace v aplikaci Microsoft PowerPoint.