Saltar al contenido

Jak používat OCR pro Adobe Reader, rozpoznávání textu.

18 de agosto de 2022

Pro aktivujte funkci OCR v aplikaci Adobe Reader K rozpoznání textu stačí provést několik jednoduchých kroků. Textové nástroje se používají již řadu let především v pracovní a studentské oblasti.

Nepochybně nástroje nebo textové editory Mohou být více používány na pracovních stanicích, jako jsou kanceláře, protože tam se zpracovává větší množství dokumentů ve formátu DOC nebo PDF.

Programy jako Adobe Reader jsou vyvíjeny za účelem úpravy, vytvářet a prohlížet dokumenty ve formátu PDFnástroje tohoto typu usnadňují kancelářské, studentské nebo jiné úkoly v terénu.

Jak funguje OCR jako PDF konvertor?

Působí velmi efektivně a slouží k rychlé digitalizaci našich dokumentůcož nám šetří čas v tom smyslu, že není vůbec nutné, abychom ručně zapisovali texty do různých dokumentů, ale můžeme pouze provádět skenování, abychom automaticky rozpoznali texty, které jsou přítomny v obrázcích nebo jiných dokumentech, které používáme.

Převeďte dokument PDF na OCR

Provedení této funkce je snadné, k tomu musíme zadat nástroj »PDF», poté se najdeme v panelu vpravo a stiskneme tam, automaticky okamžitě aplikujeme OCR na použitý dokument stane se kopií našeho PDF, ale ve formátu OCRvybereme text, který chceme upravit, a začneme psát, protože je zcela upravitelný.

Aktivujte funkci OCR v programu Adobe Reader pro rozpoznávání textu

Chcete-li aktivovat funkci OCR v aplikaci Adobe Reader pro rozpoznávání textu, musíte provést pouze určité kroky, k tomu musíte nainstalovat aplikaci Adobe Reader pro různé verze systému Windows nebo pro verzi, kterou používáte na svém počítači. Pro aktivaci rozpoznávání optický znak ‘ORC’musíte program spustit.

Musíte mít naskenovaný nějaký typ textu, který chcete upravit, ano, čtete správně, pomocí této funkce můžete převádět, prohlížet a upravovat text, který je výsledkem skenování dokumentu. Poté stiskněte možnost ‘Soubor’ v ‘Soubor’, následuje možnost ‘Otevřít’.

Vyhledejte dokument, který jste dříve naskenovali, a vyberte jej, stiskněte možnost ‘Otevřít’ nebo otevřete. Potvrďte záložku ‘Dokumenty’, potom zvolte možnost ‘OCR Recognition’ a poté zvolte ‘Rozpoznat text pomocí OCR’ a nakonec potvrďte volbu ‘OK’.

Vše výše uvedené poskytuje neuvěřitelný způsob úpravy textů po vytištění, něco, co v předchozích letech nikdy nemohl uvěřitvyhnete se tak otravným přepisům, které by se nemohly zdát nikdy skončit, zvláště pokud se jedná o knihu nebo průvodce, na druhou stranu máte rozhodnutí tento typ programu použít.

Výhody použití Adobe Reader

Pro aktivujte funkci OCR Chcete-li v aplikaci Adobe Reader rozpoznávat text a využívat její výhody, musíte ji mít nainstalovanou. Adobe Reader je jedním z nejznámějších digitálních editorů PDF na světě, má nepřekonatelné funkce.

Možnost číst PDF z jakéhokoli zdroje je velmi široký s dotyčným programem, jedním z zázraků je skutečnost, že můžete používat všechny jeho funkce zdarma.

Dotyčný program kromě toho, že umožňuje prohlížení, úpravy a sdílet dokumenty PDF, umožňuje provádět další funkce, jako je extrahování odkazů z dokumentu nebo souboru PDF. Kromě toho je Adobe Reader multiplatformní službou.

Nemá problém dovnitř pracovat se soubory PDF což, vyplývající z jiných typů programů nebo nástrojů pro úpravu digitálního textu, je způsob sdílení funkcí s podobnými programy.

Taky, poskytuje možnost používat program na zařízeních Android, jako jsou chytré telefony, tablety a další související zařízení, s aktualizovanými verzemi aplikace Adobe Reader v obchodě s aplikacemi „PlayStore“.

Bez ohledu na použitý operační systém budou funkce stejně dobré, i když jistě na počítači by byl zážitek mnohem lepší a ucelenější.

Jak bez větších problémů převést soubor PDF na dokument DOC?

Pro aktivujte funkci OCR v aplikaci Adobe Reader K rozpoznání textu a dokonce vytvoření dokumentů aplikace Word nebo jakéhokoli jiného souboru samozřejmě potřebujete pomoc určitých programů. Chcete-li upravit soubory PDF nebo je převést na počítači, musíte provést pouze určité kroky.

povolit a používat ocr v aplikaci Adobe Reader pro rozpoznávání znaků

Mnohokrát při pokusu o konverzi resp převést soubor PDF na DOC nebo naopakdojde k nějaké chybě, která způsobí, že se soubor poškodí nebo zmizí z vašeho počítače, což by se za žádných okolností nemělo stát.

Chcete-li tak učinit, vyhledejte, kde se na vašem počítači nachází dokument, který má být transformován, poté musíte přejít na oficiální stránku ‘iLovePDF’ a vybrat možnost «Převést PDF na WORD»pak musíte přetáhnout dokument na stránku.

Poté musíte vybrat červené tlačítko, které říká „Převést na WORD“, transformovaný soubor se okamžitě stáhne. Očividně připojení k internetu musí být stabilní.

Pokud se připojení nezdaří, může to být nepříjemné, protože internet je povinný používat online nástroj ‘iLovePDF’pokud něco takového, máte možnost to udělat přes PC, ale nedoporučuje se to dělat

Jak povolit Adobe jako výchozí čtečku?

Pokud jsme nainstalovali několik přenosných čteček souborů na našem zařízení, může se stát, že při pokusu o otevření jednoho z těchto souborů můžeme být požádáni, abychom zvolili, pomocí kterého programu se otevře. No, aby systém otevřel soubor přímo s Adobe bez konzultace s námi, je nutné dodržet následující postup.

Najdeme se v seznamu programů, které máme a vybereme možnost »Adobe», poté hledáme pole, které funguje jako rychlá volba, a Klikněte na možnost »vybrat jako výchozí». Je to opravdu snadné, tímto způsobem můžeme otevřít naše soubory s větším pohodlím.